Těšil jsem se na důchod, teď jsem závislý na jiných, řekl soudu pobodaný muž

  13:40aktualizováno  13:40
Třiadvacetiletý Pavel Chlubna letos v únoru podle obžaloby pobodal seniora kvůli pětistovce. Za vraždu ve stádiu pokusu mu hrozí patnáct let vězení až výjimečný trest. Případ řeší pardubická pobočka Krajského soudu v Hradci Králové.

Událost se stala letos v únoru v České Třebové.

„Šel jsem na ubytovnu a viděl jsem pána, jak parkuje auto. Nejdřív jsem se ptal na cestu do Tesca, a potom jsem jej udeřil. Ránu mi vrátil a tak jsem překvapený v afektu vytáhl nůž a zasadil mu tři rány, to si pamatuji. Až po útoku jsem po něm chtěl peníze,“ vypověděl ve středu Chlubna.

Fotogalerie

Ve spisu však stojí, že bodnořezných ran bylo deset a byly na hlavě, hrudníku i noze. Chlubna navíc již dříve, i během policejního výslechu, řekl, že peníze chtěl po muži ročníku 1940 hned na začátku. Ten mu dal pět set korun.

Chlubna prý seniora okradl kvůli tíživé životní situaci, neměl žádné peníze, protože nechodil do práce. Navíc prý až do svého zadržení dost často kouřil marihuanu.

„Nejdřív procházel kolem a slušně pozdravil, tak jsem odpověděl. Poté přišel do garáže, já vystupoval z auta a srazil mě zpět do sedačky. Nejdříve mě uhodil, začal mě bodat a řval, že mě zabije. Nohou jsem jej nějak zvládl odkopnout, chtěl jsem vědět, co po mně chce. Prý peníze, hodně peněz. Dal jsem mu peněženku, kde bylo pět set korun a on odešel,“ vypověděl poškozený senior.

Pobodaný autem dojel domů. Pomoc volala manželka

Ten po útoku chvíli seděl opřený o auto a následně se jím dokázal dostat zhruba dvacetikilometrovou rychlostí na výstražných světlech až domů. Před domem ho viděla sousedka, která upozornila manželku, ta zavolala záchranku.

Vrtulník muže transportoval do hradecké nemocnice, kde podstoupil dvě operace. Poškozený byl do té doby vitální. „Manžel se o všechno staral, měli jsme tři děti a šest vnoučat, byl aktivní, na mně nic nenechával. Teď je apatický, nezúčastněný, o nic nemá zájem, je pořád unavený... Nesvěří se, ale má to v sobě. Sám nám nikdy neřekl, co se mu stalo,“ řekla soudu jeho manželka.

Obžalovaný se v soudní síni poškozenému omluvil. „To mi už nepomůže, těšil jsem se na důchod a dnes jsem závislý,“ odpověděl poškozený.

Chlubnovi hrozí patnáct let vězení až výjimečný trest, poškozený navíc žádá nemajetkovou újmu 450 tisíc korun, pojišťovna chce dalších téměř 400 tisíc.

Autor:

Nejčtenější

Vozidlo Perun pro speciální síly nemohlo ve zkouškách uspět, tvrdí výrobce

vozidlo Perun 4x4

Za neúspěchem vozidla Perun pro české speciální síly stojí metodika vojskových zkoušek, u kterých vozidlo neprošlo....

Nejlépe se stále žije v Říčanech, nejvíc se zlepšila Přelouč a Šternberk

Pohled na město Šternberk ze střechy tamního hradu.

Podmínky pro život se z více než dvou stovek obcí s rozšířenou působností za poslední rok nejvíce zlepšily v Přelouči a...

Stavba D35 zničí silnice v okolí, cena oprav se odhaduje na dvě miliardy

Začátek stavby další etapy dálnice D35 z Časů do Ostrova

Chystaná stavba dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Ostrova bude znamenat obrovskou zátěž pro silnice i pro...

Sedmdesátiletý most nechce ustoupit novému, zrezlé čepy brání rozebrání

Bourání mostu mezi Valy a Mělicemi.

Jako by se sedmdesátiletý válečný most Bailey Bridge, který spojoval obce Valy s Mělicemi na Přeloučsku, nechtěl vzdát....

Budova s nápisem Hobé padla k zemi, demolice lihovaru pomalu končí

Sedmadvacetimetrové rameno demoličního stroje se zakouslo do budovy bývalého...

Poslední výrazná připomínka někdejší pardubické likérky Hobé už nestojí. Demolice staveb v rozlehlém areálu někdejšího...

Další z rubriky

Východočeští dobrodruzi na jawách dojeli až do Černobylu

Cestovatelé mají za sebou řadu výprav. Navštívili například Balkán nebo...

Cestovatelé Martin Gregor a Michal Franc absolvovali na starých motorkách dlouhou výpravu do Černobylu. Viděli zničené...

Muž stanoval v kukuřičném poli, proud bral z lampy veřejného osvětlení

Stanoviště v kukuřičném poli s načerno nainstalovanou přípojkou.

Komfortní obydlí i s elektřinou si v kukuřičném poli u Pardubic zřídil muž bez domova. Hlídka strážníků si podezřelého...

Případ zřícené střechy v České Třebové přezkoumá Nejvyšší soud

Odvolací soud v Pardubicích potvrdil trest pro Pavla Škorpila (na snímku) a...

Kauzou zřícené střechy sportovní haly v České Třebové se bude zabývat Nejvyšší soud. Okresní soud v Ústí nad Orlicí...

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÉR VEDENÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 30 000 - 32 000 Kč

Najdete na iDNES.cz