Pardubická ulice Teplého se uzavírá, opravy spojnice potrvají měsíce

  8:01aktualizováno  8:01
Ani na začátku prázdnin neskončily dopravní uzavírky v Pardubicích. V pondělí ráno dělníci obsadili Teplého ulici, která vede od Parama na křižovatku na Skřivánku. Pracovat tam budou až do listopadu.

Řidiči projíždějící Pardubicemi se musí v následujících měsících obrnit trpělivostí. Silničáři uzavírají důležitou ulici Teplého (ilustrační foto). | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Téměř celý červen pardubičtí řidiči proklínali opravu silnice od Wonkova mostu k univerzitě. Pokládka tichého povrchu totiž hlavně ve špičce beznadějně ucpávala město.

Od pondělí čekají na řidiče projíždějící krajským městem další výrazné dopravní komplikace. Začíná totiž uzavírka Teplého ulice, která je hlavní spojnicí do Přelouče či Chrudimi. Po klíčové cestě, která lemuje sídliště Dukla, denně projede více než deset tisíc aut.

"Modernizace vozovky potrvá od 8. července až do 30. listopadu a uskuteční se ve třech etapách," informoval náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Vedení krajského úřadu přitom uznává, že předešlou opravu vozovky vedoucí přes Wonkův most dostatečně neprezentovalo. Pardubická radnice ve stejnou dobu zavřela i jiné silnice a ve městě se tvořily dlouhé kolony.

Kraj proto už rozmístil u příjezdů k uzavírce informační cedule, k informování lidí využije i své webové stránky nebo radniční zpravodaje Pardubic a Přelouče.

"O uzavírkách se občané dozvědí i z amplionů městského rozhlasu nebo z vysílání regionální televize," dodal hejtman kraje Martin Netolický.

Dopravní podnik zřídí provizorní depo

Ovšem i přes menší prázdninový provoz se dají čekat další potíže. Řidiči osobních aut si možná poradí průjezdem po bočních ulicích, ale hůře na tom budou třeba vozy dopravního podniku. Pro ně je Teplého ulice nenahraditelná.

"Ve chvíli, kdy se bude pokládat nový koberec, ulicí prostě neprojedeme. Počítáme s tím, že si tak provizorní depo zřídíme před budovou hlavního nádraží, kde je nejvíce prostoru. Těch uzavírek je skutečně hodně a každá nám nese nové potíže," uvedl ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

V první etapě, která potrvá do 21. července, začne kraj opravovat ulici od křižovatky s ulicí Lexova po vjezd do areálu dopravního podniku. Objízdná trasa povede obousměrně po Rožkově a Milheimově ulici a před čerpací stanicí v Pražské ulici se opět napojí na křižovatku Závodiště (u Parama).

"Ve směru od Přelouče bude pro tranzit vytyčena obousměrně objízdná trasa z mimoúrovňové křižovatky Závodiště po silnici I/37 směrem na Chrudim a poté přes okružní křižovatku Dražkovice ulicemi Chrudimská a Jana Palacha zpět do města. Pro MHD, hasiče a záchrannou službu bude platit speciální režim," uvedl Dušek.

Opravy budou stát více než 53 milionů, 85 procent zaplatí Unie. Stavební firma zmodernizuje povrchy včetně odvodnění, sanuje podkladní vrstvy a doplní značení.

Před zahájením stavebních prací silničáři od pátku do neděle uzavřeli nadjezd u Parama, kde se také už několik měsíců intenzivně pracuje.

"Do pátku doděláme rampu pro pěší a podchod. Už tím se doprava zlepší, budou však chybět odstavné pruhy," uvedl k situaci u Parama šéf krajského ředitelství silnic a dálnic Bohumil Vébr. Dodal, že druhá polovina mostu má termín dokončení do konce listopadu.

"Slíbili jsme však městu, že se pokusíme urychlit termím o dva měsíce, abychom otevřeli most ještě před konáním Velké pardubické. Tím bude ukončena oprava mostu a my budeme pokračovat směrem k nádraží," řekl Vébr.

Teplého ulice v Pardubicích se bude rekonstruovat ve třech etapách až do konce listopadu.

Teplého ulice v Pardubicích se bude rekonstruovat ve třech etapách až do konce listopadu.

Autoři: ,

Nejčtenější

Strom spadl na lanovku, hasiči z ní za dvě hodiny sundali desítky lyžařů

V Bukové hoře spadl strom na lanovku.

Na lanovou dráhu ve skicentru Buková hora na Orlickoústecku spadl strom. Na lanovce po poledni uvázlo 71 lyžařů, které...

ZVOLNĚNÍ: Když se bortí hokejová tradice. A kde sídlí „umělé kluby“?

Pardubický brankář Ondřej Kacetl likviduje šanci Pavola Skalického z Mladé...

Alkoholové a kokainové jízdy členů trenérského týmu utnuté policií, hlavní kouč s notně pošramocenou minulostí,...

Části Pardubic hrozí evakuace kvůli bombě z války, týká se tří tisíc lidí

Policie prohledává budovy Vysoké školy ekonomické na Žižkově a Jižním Městě...

Části pardubické čtvrti Svítkov hrozí na začátku víkendu evakuace. Podle pyrotechniků totiž existuje možnost, že je...

Sestup neznamená konec hokeje, řekl fanouškům manažer Dynama Salfický

Dynamo uspořádalo další diskuzi s fanoušky.

Několik zajímavých okamžiků přinesl úterní diskuzní kotel mezi fanoušky a šéfy HC Dynamo Pardubice. Předně generální...

Skončil i u reprezentace. Svoboda pyká za bouračku pod vlivem alkoholu

Gólman Svoboda boural opilý.

O další hokejový džob během pár dní přišel někdejší vynikající brankář Adam Svoboda. Po konci v extraligových...

Další z rubriky

Dynamo se udrží. Trenér Lubina to zařídí, věří pardubický primátor

Ladislav Lubina na úterním tréninku Pardubic.

Primátor Pardubic Martin Charvát fanouškům slíbil, že extraliga ve městě zůstane. Pro něj prý nepřipadá jiná varianta....

Na přivaděči k D11 zemřel řidič osobního auta po střetu s kamionem

Řidič osobního auta nehodu nepřežil.

Po čelním střetu s kamionem zemřel dopoledne řidič Škody Octavia na úseku silnice I/36 mezi obcemi Chýšť a Voleč na...

VIDEO: Hasiči ukázali, jak tahali vrtulníkem desítky lyžařů z lanovky

Záchrana uvězněných lyžařů z Bukové hory

Hasiči zveřejnili záběry ze záchrany sedmi desítek lyžařů z lanovky ve skiareálu Buková Hora, na kterou minulý čtvrtek...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz