V České Třebové hořela střecha domu. | foto: fb/Killeroz Killeroz

Požár paneláku v České Třebové zavinil dělník. Část rodin stále bydlí jinde

  • 5
Za devastující požár panelového domu v České Třebové může stavební dělník, který na domě opravoval střechu. Alespoň podle policie, která dělníka obvinila z obecného ohrožení. Většina lidí se stále nemůže do bytů nastěhovat.

Na obvinění upozornila TV Nova. „Jeden z mužů, který prováděl rekonstrukci střešní krytiny, byl obviněn z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti,“ řekla televizi policejní mluvčí Eva Maturová.

Fotogalerie

Muž udělal chybu při manipulaci s hořákem v době, kdy se na střechu dávala nová izolační lepenka. TV Nova jej kontaktovala, k obvinění se ale vyjádřit nechtěl.

Lepenka na střeše sedmipatrového domu vzplanula loni v červnu. Plameny tehdy napáchaly škodu přesahující 20 milionů korun. Evakuováno muselo být 80 obyvatel domu (více čtěte zde).

Obyvatelé domu se do bytů budou postupně vracet do poloviny února.
„Řemeslníci průběžně dokončují opravy, prvních pět rodin se již nastěhovalo,“ řekl na konci roku ČTK vedoucí kanceláře Stavebního bytového družstva Česká Třebová Karel Rosenberger. Do Vánoc už bylo doma 12 ze 40 rodin. „Předpokládáme, že do konce ledna až poloviny února by se měli nastěhovat všichni obyvatelé,“ uvedl Rosenberger.

Náklady na opravu celého paneláku by měly pokrýt pojistky, příspěvek kraje i výtěžek z veřejné sbírky.

Podívejte se na video z požáru domu:

3. června 2019