Diskuse k článku

Policie řeší nedovolené ozbrojování ve skladu munice u Vysokého Mýta

Policie a úřady se opět zajímají o podnikání obchodníka se zbraněmi Martina Rudolfa. Mají podezření, že jedna z jeho firem ve skladu nedaleko Vysokého Mýta na Orlickoústecku nesprávně ukládá výbušniny. Kriminalisté zatím neuvedli, co ve skladu našli, ale zahájili trestní řízení kvůli nedovolenému ozbrojování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J33a20n 38V78á77v64r58a 1962391609828

Takže tu máme další kolo státní buzerace firmy Multiagro, s následujícím průběhem:

- hejtman PaK obeslal firmy co skladují v Pce kraje munici (proč tak učinil, co chtěl, případně kde vzal mandát na podobné oslovení nechám stranou), majitel frimy p. Rudolf nereagoval, respektive odkázal na  svého právního zástupce.

- ve čtvrtek ve večerních hodinách se hejtman podle vlastních slov osobně přesvědčil, že areál je volně přístupný a munice nevhodně zabezpečená (asi je odborník na zabezpečení skladů)

- v pátek sklady obklíčila P ČR na základě podnětu pana hejtmana, zřejmě na i za použití horké linky na stranického kolegu Chovance na MV.

Máme tu tedy zřejmě něco, co tu ještě nebylo. Neodpovíte hejtmanovi kraje na dopis, tak jak si představuje a on vám pak vleze na pozemek a následně zalarmuje Policii a všechny úřady, aby udělali na firmě šťáru? Rv

+4/−4
13.2.2015 20:52

T93o85m43á49š 47K38u93t45á88l73e73k 5274416918788

Vyjádření na stránkách zelenysport.cz (vypadá to na pěknou taškařici):

"Byli jsme vyzváni před cca třemi týdny krajským úřadem, abychom mu poskytli seznamy uložené munice, včetně umístění a způsobu zabezpečení. Za naším milým panem hejtmanem jsme proto poslali právního zástupce, aby mu vysvětlil, že zejména v dnešní době, kdy zapalování muničáků patří k běžným praktikám vyřizování si účtů mezi podnikateli, není možné dát výpis ze skladových karet na nástěnku u vchodu do krajského úřadu a že kontrolní orgány mají všechna potřebná data.

No a tak, když jsme s pracovníky pol. prezidia, kteří právě skončili čtrnáctidenní hloubkovou kontrolu a kontrolovali už jen odstranění závad a zjištěných nedostatků, zaskočili nás všechny pracovníci krajské kriminálky, kteří v hojném počtu přišli s obviněním z nedovoleného ozbrojování. Kdyby to nestálo tolik času, byla by to situace docela komická. Nejkomičtější na celé záležitosti je, že posledního června skončila evidence do knih, včetně povinnosti je uchovávat po další roky a v CRZtu se stále ještě nepodařilo spustit evidenci munice, Munice se teď eviduje tak, že sečtete bomby, miny, granáty, zapalovače, pancéřovky a zápalkové šrouby dohromady a napíšete do CRZtu výsledné číslo. A tak máme u policie v evidenci munice 8,564,000ks, hrušky s jablky, husy i autobusy v jedné hromadě.

Samozřejmě s tím Semtexem je to úplný blábol, s výbušninami neobchodujeme. Pokud si volení zástupci myslí, že jsou vrchností, které se neodmlouvá a má dědičný nárok na slepou poslušnost, tak se hluboce mýlí. Tak blbě snad na tom tahle demokracie ještě není.

S pozdravem

Rudolf Martin st."

+4/0
13.2.2015 23:56

Najdete na iDNES.cz