Pardubický Sportovní park láká děti ke sportu již počtvrté

  8:50aktualizováno  8:50
Za necelý měsíc začne v pardubickém parku Na Špici největší amatérská sportovní akce v regionu. Sportovní park Pardubice napíše svou čtvrtou kapitolu a jeho návštěvníci se mohou těšit na pestrý program. Jeho hlavní náplň je jasná - přitáhnout ke sportu děti.

Sportovní park Pardubice. (11.8.2018) | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Olympijský sportovní park v roce 2016 a pak další dva už bez známých kruhů v logu přitáhly do nedávno opraveného parku Na Špici stovky tisíc sportovců. Není tak divu, že politici rozhodli o pokračování nového prázdninového fenoménu.

„Oblíbená sportovní akce se bude letos konat od 10. do 18. srpna a nabídne možnost vyzkoušet si sporty všeho druhu pod vedením trenérů ze sportovních klubů z Pardubic a okolí. Sportovní park patří do rodiny Pardubických tahounů a posílil tak řady oblíbených, unikátních akcí s nadregionálním přesahem,“ uvedl mluvčí akce Lukáš Diepold.

Sportovat se bude znovu v prostoru celého parku i na řekách Chrudimce a Labi.

Fotogalerie

„Jsme rádi, že se Sportovní park koná v parku Na Špici, který leží na jednom z nejhezčích míst ve městě, na soutoku řek Labe a Chrudimky. Program jsme připravovali ve spolupráci se sportovními kluby, které i letos vyšlou k nám do parku své zástupce, aby ukázali především dětem krásu jednotlivých sportů a ideálně je nadchli k pravidelnému pohybu. To je základní myšlenka naší akce, která se nemění,“ uvedl manažer Sportovního parku Pardubice Pavel Stara.

Díky hrací kartě mohou malí i velcí sportovci sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín - za zdolání 12 sportovních disciplín obdrží diplom se svým jménem a za zvládnutí 16 disciplín medaili.

„Karta není časově omezená a je tedy možné přijít sportovat kdykoliv od 10. až do 18. srpna.

Pardubické děti dostaly karty se slevou

„Do pardubických škol a mateřinek jsme jako každý rok nabídli nákup hracích karet za zvýhodněnou cenu - a i letos nás velký zájem dětí o sportování potěšil. Do škol a školek a také pořadatelům příměstských táborů jsme rozvezli více než pět tisíc karet,“ dodal Pavel Stara s tím, že lidé se mohou těšit na již ověřený program, ve kterém však nebudou chybět některé novinky.

„Každý rok chystáme pro návštěvníky novinku v programu a letos jsme do něj zařadili přednáškový stan. Chceme, aby rodiče dětí měli možnost poslechnout si rady sportovních či výživových odborníků, jak správně vést dítě k pohybu nebo zdravé stravě,“ řekl Stara.

V rámci letošní připomínky třiceti let svobodného, demokratického státu navíc pořadatelé navázali spolupráci také s organizací Post Bellum, která dokumentuje příběhy, na něž by další generace rozhodně neměly zapomenout. „I na jejich přednášky se tedy můžete těšit,“ doplnil Pavel Stara.

Týdenní akce bude také obohacena o řadu kulturních zážitků. První sportovní víkend nabídne kromě sportu také Festival vůní, chutí a řemesel – festival plný Ameriky, druhý víkend pak zážitky plné Ameriky s názvem Friends Fest.

Návštěvníci se v době konání Sportovního parku mohou těšit na projížďku ulicemi města s názvem Pardubice na bruslích a na dva masové běhy – Gladiator City Run a Barvám neutečeš. V nabídce je kvalifikační dostih na Velkou pardubickou na závodišti, autogramiády a exhibice. Navíc se v týdnu koná v aréně i hokejový memoriál Zbyňka Kusého.

„Věříme, že i letos přiláká Sportovní park do našeho města návštěvníky ze všech koutů regionu, především pak rodiny s dětmi. Naším hlavním cílem je strávit společně krásné srpnové dny sportovně,“ dodal další z manažerů sportovního projektu Petr Mazánek.

Nejčtenější

Vozidlo Perun pro speciální síly nemohlo ve zkouškách uspět, tvrdí výrobce

vozidlo Perun 4x4

Za neúspěchem vozidla Perun pro české speciální síly stojí metodika vojskových zkoušek, u kterých vozidlo neprošlo....

Stavba D35 zničí silnice v okolí, cena oprav se odhaduje na dvě miliardy

Začátek stavby další etapy dálnice D35 z Časů do Ostrova

Chystaná stavba dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Ostrova bude znamenat obrovskou zátěž pro silnice i pro...

Sedmdesátiletý most nechce ustoupit novému, zrezlé čepy brání rozebrání

Bourání mostu mezi Valy a Mělicemi.

Jako by se sedmdesátiletý válečný most Bailey Bridge, který spojoval obce Valy s Mělicemi na Přeloučsku, nechtěl vzdát....

Na příjezdu do Pardubického kraje vítají řidiče hrboly a propadlé krajnice

Velký rozdíl v kvalitě silnic je patrný na silnici II/298 mezi Býští a...

Že právě přijeli do Pardubického kraje, poznají řidič na silnicích II. třídy okamžitě. Za cedulí na ně čeká v drtivé...

Druhá liga: Dukla přehrála Brno, Jihlava klopýtla a vedou Pardubice

Momentka ze zápasu Jihlava - Dukla.

Fotbalisté Dukly Praha zvítězili ve šlágru 5. kola druhé ligy nad Brnem 2:1. Jediný sestupující z minulé sezony...

Další z rubriky

Hulvát schválně rozdělal oheň, aby sousedce vyudil právě vyprané prádlo

Mužem založený oheň rychle podnítila neznámá látka.

Zdánlivě banální sousedský spor museli ve středu řešit strážníci v Pardubicích. Jablkem sváru bylo právě vyprané prádlo...

Krajský radní předváděl zvedák pro invalidy, museli ho vyprostit

Závěsný systém, který personálu pomáhá s imobilními klienty, si vyzkoušel...

Pardubický kraj několikátým rokem přeměňuje sociální ústavy pro zdravotně postižené na různé formy komunitního bydlení....

Polička čeká na nové investory, vysoké napětí po letech konečně dorazilo

Vysokonapěťové vedení z Hlinska je v Poličce svedeno do nové rozvodny za 200...

Jedna z hlavních bariér rozvoje na Poličsku padla. V regionu, ve kterém žije více než 30 tisíc lidí, energetici novým...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz