Ready Kirken slaví dvacetiny, ukáží ztracený klip a pozvali i Hrůzu

  8:28aktualizováno  8:28
Před dvaceti lety se dala dohromady jedna z nejúspěšnějších pardubických kapel Ready Kirken. V sobotu oslaví narozeniny koncertem v Hobe Music Hall a na pódiu se objeví také většina muzikantů, kteří kapelou za dobu existence prošli.

Ready Kirken v dobách svého nejúspěšnějšího složení. Zleva: Zdeněk Ceral, Adam Jánošík, Michal Hrůza a Ondřej Herold. | foto: Archiv kapely

„Sestavili jsme speciální playlist a pozvali bývalé členy. Budeme hrát mnohem víc písní a budeme hrát i déle než normálně. Nacvičili jsme také písničky z úplných počátků kapely,“ říká kytarista a zakládající člen kapely Zdeněk Ceral.

Jak hluboko do historie sáhnete?
Budeme hrát i úplně první píseň Ready Kirken, která se jmenuje Je v mý hlavě. A zahrát bychom ji měli i v tehdejším složení.

Takže s Michalem Hrůzou?
Uvidíme, jsme spolu v kontaktu, domlouváme, zda by koncert stihl, protože sám vystupuje jinde. Zatím je to otevřené. Původní sestava byla Ceral, Hrůza, Lichtenberg, Pleskot, takže tři účinkující jsou jistí a doufáme, že Michal dorazí.

Během koncertu se tak objeví několik sestav, které kapela měla?
Tak to plánujeme. Dnes už to jsou lidé, kteří žijí po celé republice, ale přijedou si s námi zahrát. A pozvali jsme nejen muzikanty, ale také další lidi, kteří byli pro existenci kapely důležití. Takže zástupce vydavatelství, lidi, kteří pracovali pro televizi či rádia a věřili v počátcích, že můžeme prorazit.

Na koho z muzikantů se mohou návštěvníci těšit?
Přijede Pavel Bohatý, což je v současné době klávesista Anny K. a Miro Žbirky, který s námi hrál asi čtyři roky. Dorazí také třeba Broněk Bičan, což je dnes jazzový bubeník z Olomouce.

Budete nějak připomínat historii kapely prostřednictvím projekcí?
Pustíme všechny klipy, které za dobu existence skupiny vznikly. To jsme sice už udělali i v zimě u Žluťáka, ale s jednou výjimkou. Nemohli jsme sehnat úplně první videoklip, který vznikl někdy v roce 1995 nebo 1996 ještě před natáčením první desky a hrajeme v něm my a Vypsaná fixa znepřátelené gangy. Vznikl na píseň Zejtra mám. A ten klip zmizel.

Z tehdejší doby žádné digitalizované záznamy nejsou, takže jsme ho prostě nesehnali. Ale ukázalo se, že náš tehdejší baskytarista ho dodnes má na videokazetě. Takže jsme ho přetáhli na digitál a návštěvníci ho uvidí. Společně s dalšími sedmnácti klipy, které za dobu existence vznikly. Celkem to zabere skoro hodinu a tři čtvrtě.

A co jste na první klip po těch letech říkali?
No, je to trochu komické. Už jen tou technologií, kterou jsme používali. A Michal Hrůza tam vypadá jako kluk ze střední školy se sestřihem na ježka, já mám vlasy do půl zad, jezdíme v žigulu a v moskviči. Je to fakt zábavné. A to jsme ještě objevili náš první televizní výstup u Terezy Pergnerové v pořadu Eso. To bylo taky ještě před první deskou, kdy jsme do televize poslali tenhle náš šílený klip, a oni nás pozvali. My tam mluvíme naivně, ale přitom se tváříme jako mistři světa. Je to taky velká legrace.

Klipy ale lidé uvidí odděleně od koncertu...
Ano, koncert oficiálně začíná v osm hodin večer a začne promítáním klipů. V sále je velká projekce na pódiu a všude jinde jsou televize, takže tam to poběží. My začneme v devět hrát dvouhodinový koncert a závěr obstarají klipy. Celý konec akce bude patřit dýdžejům rádia Kiss.

Písně budete hrát na přeskáčku, nebo chronologicky?
Bude to promíchané. Původně jsme zvažovali variantu hrát písně od nejstarších po nové. Ale ono to nefunguje. Vybrali jsme dvacet písniček a sestavili jsme to tak, aby se lidi nenudili. Budeme střídat rychlé a pomalé věci, vše bude mít rockovou podobu. Takže i věci z naší akustické desky budeme hrát v elektrické podobě. Muzikanti se navíc budou střídat a jednotlivé nástroje si budou předávat.

Když se slaví narozeniny, tak se čeká, že oslavenci se něco přinese. Chystáte nějaký koutek na dárky?
Ne, my nečekáme, že budeme něco dostávat. Na druhou stranu na našich koncertech bývá i zvykem, že nám na pódium občas někdo přinese dobrýho panáka. Takže pokud bychom měli nějaké dárky dostat, tak by se to asi mělo ubírat tímto směrem.

Autor:

Nejčtenější

Do křižovatky není vidět, čílí se řidiči. Podle silničářů je tak bezpečná

Řidičům kruhový objezd u pardubické záchranné služby sice slouží teprve pár...

Kruhový objezd u sídla záchranné služby slouží řidičům v Pardubicích teprve krátce, ale už se na něj snáší kritika...

Šachista si chtěl na památku vyfotit soupeře, partii okamžitě prohrál

Na letošním šachovém festivalu Czech Open se odehraje na osm tisíc šachových

Kuriózní situaci řešil rozhodčí během šachového turnaje na festivalu Czech Open, který se v těchto dnech hraje v...

Hasič odjel na dovolenou do Itálie, první den zachraňoval tonoucí dítě

Miloslav Vašák si užívá dovolenou v Itálii, na úvod zachraňoval topícího se...

Pardubický profesionální hasič Miloslav Vašák odjel na dovolenou do Itálie. Odpočinout si a relaxovat. Hned první den...

VIDEO: Dealer drog ujížděl před policií v obci 140kilometrovou rychlostí

Policisté naháněli ujíždějícího dealera drog, museli se u toho vyhýbat i...

Drogový dealer se pokoušel ujet svitavským policistům, honičku s nimi ale nezvládl a otočil auto na střechu....

Zuřivý dlužník bil exekutora pěstmi, chtěl ho shodit do montážní jámy

Ilustrační snímek

Nervy na uzdě neudržel dlužník, který v Moravské Třebové zaútočil na soudního exekutora. Nejprve na něj křičel, pak ho...

Další z rubriky

Šachista si chtěl na památku vyfotit soupeře, partii okamžitě prohrál

Na letošním šachovém festivalu Czech Open se odehraje na osm tisíc šachových

Kuriózní situaci řešil rozhodčí během šachového turnaje na festivalu Czech Open, který se v těchto dnech hraje v...

Svitavské náměstí už není noclehárnou, bezdomovci začali pracovat

Starosta Svitav David Šimek se postavil do čela  protialkoholní kampaně.

Když před půl rokem u svitavského nádraží zahájilo provoz zařízení Šance, mnozí projektu, který má bojovat s...

Motorkář se srazil s bílým daňkem, škoda na harleyi je sto tisíc korun

Zvíře od střetu uteklo, spolujezdkyni motorkáře převezli záchranáři do...

Ranní nehoda motorkáře komplikovala provoz na frekventované silnici I/11 u Helvíkovic na Orlickoústecku. V lesním úseku...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz