O nehodě v tyrolském lyžařském středisku informoval mimo jiné i iDNES.cz ve středu. Muž lyžoval se svým sedmnáctiletým synem ve volném terénu nad sjezdovkou, když na prudkém svahu náhle narazil na kámen zamaskovaný sněhem a byl vymrštěn o několik metrů dál.
„S hlubokým smutkem oznamujeme, že nás ve středu 5. února 2025 navždy opustil náš milovaný tatínek a manžel Jan Janíček. Jeho srdce přestalo bít po nešťastné nehodě na lyžích během rodinné dovolené v Tyrolsku,“ uvedli blízcí na sociálních sítích.
Český lyžař v Tyrolsku zemřel po nárazu do zasněženého kamene![]() |
Mezi kondolujícími je i syn hudebníka Františka Nedvěda. „No tak to je pro mě velký šok a smutek. Šťastnou cestu a pozdravuj v hudebním nebi tátu. Rodině upřímnou soustrast a držte se,“ napsal František Nedvěd mladší.
Jan Janíček z České Třebové začínal vyrábět trsátka na vojně. Vyřezával je z obalů od solviny. Úspěch se dostavil a časem začal vyvážet do celého světa. Prémiová trsátka jeho značky D-GriP™ mají patentovou ochranu designu v řadě zemí, privátní značky C.T. jsou určené pro Kanadu a pro firmu George Dennis.
Trsátko mu klouzalo, tak začal vyrábět lepší. Dnes vyváží do celého světa![]() |
Janíček poprvé držel v ruce trsátko už jako dítě díky matce, která hrála v mládí na mandolínu. Jeho hudební kariéra začala hraním na housle, ale to byla cesta slepá. V šestnácti letech ho chytla kytara, kterou si koupil za 760 korun vydělaných brigádou. Byl členem českotřebovských Mustangů a dalších countryových kapel, účastnil se i celostátní soutěže Porta se skupinou Americká kamna No.12. Jeho přínosem do světa hudby jsou však hlavně jeho trsátka.
Jeho rodinná firma je schopna vyrobit za rok i několik milionů kusů trsátek různých druhů. Konkurenci v Čechách nemá. A ve světě patří ke špičce. Trsátka z dílny Jana Janíčka jsou symbolem originality, inovace a nejlepší kvality, o čemž svědčí mnohé snahy je kopírovat.