Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Diskuse k článku

Nádraží v Ústí má druhou petici, lidé bojují za bezpečnou stanici

Poté, co aktivisté dosáhli prohlášení budovy nádraží v Ústí nad Orlicí z roku 1874 kulturní památkou, se kolem stanice nyní rozpoutaly další spory. Druhá petice jde proti té první. Lidé z Ústí chtějí, aby se budova rychle přestavěla na bezpečné nádraží. Rekonstrukce totiž stojí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

trox22

A co třeba

přesunout tu budovu na jiné místo, jak se to kdysi udělalo s kostelem v Mostě?:-)

0/0
23.2.2011 15:51

tslavek

Re: A co třeba

To by bylo nákladné, ale pro potřeby lidí - jak milovníků staré ruiny -její využití ve městě, a ne daleko za městem - vyhovující.

A my, co chceme moderní budovu - tak bycho na ni měli místo. Ale místo toho se miliony nacpou do budovy stávající, která bude k ničemu, a cestující budou jako jediní v republice, v bývalém okresním městě, mrznout na nástupišti - jen  (snad!!!) pod stříškouRv:-P

0/0
23.2.2011 16:11

trox22

Re: A co třeba

Berte to samozřejmě spíše jako moje laické úvahy, ale kdyby se stávající budova přesunula na místo kde by měla stát ta nová, tak by se ušetřilo jak za demolici stávajícího nádraží, tak stavbu nového. Myslím že i ta stará budova by po rekonstrukci mohla dále sloužit jako odbavovací hala. Kolik by takový přesun mohl stát, nemám tušení.

0/0
23.2.2011 16:25

MiroTR

Re: A co třeba

Je fakt, že pokus o přesunutí by problém vyřešil - spadlo by to samo. ;-D;-D

0/0
24.2.2011 7:23

Pruitt Igoe

Re: A co třeba

Tak říkat navrhované stavbě "moderní budova" je dost troufalé. Byla by to prostě čekárna. Ani ne moderní čekárna. ;-). Ústečáci, já se vám divim. Taková nádherná stavba a vy ji chcete zbourat kvůli nepříliš povedenému projektu přestavby nádraží. Neříkám, že dopravní uzel přestavbu nepotřebuje, ale kvalita toho projektu prostě byla zoufalá. Co bychom za to staré nádraží dali u nás. Zdravím z Ústí (nad Labem)

0/0
3.3.2011 2:04

tslavek

Re: A co třeba

Klidně bychom Vám tu naši ruinu poslali, kdyby to šlo. To se mi líbí, když se k tomu vyjadřuje někdo, kdo to současné nádraží viděl jenom na obrázku. To jste podobný zoufalec jako ti, co podepsali Kadrmanovu petici. Taky to viděli jen na obrázku. Podívejte se pořádně na intermet, jaká to měla být moderní budova. Pokud o tu starou stojíte, udělejte si v Ústí nad Labem sbírku a můžete si ten "náš chudobinec" strčit kamsi!!!

0/0
4.3.2011 22:49

tslavek

Chceme novou budovu nádraží!

Chci vyjádřit podporu všem, kteří chtějí, aby se konečně co nejrychleji začala řešit otázka přestavby železničního uzlu v Ústí nad Orlicí. Je potřeba, abyste všichni, kteří nádraží používáte, vyjádřili svoje rozhořčení nad tím, že se takovou dobu (a díky Kadrmanovi a spol.) s ním nic neděje. Všichni víte, jaká je situace s parkováním v okolí budovy. Přístup k nádraží je vrcholem nebezpečnosti, ať jdete od Kerhartic nebo přímo z města. Vyjádřete se o tom, jak to vypadá, když čekáte na vlaky (obzvláště teď v zimě) ve stísněném prostoru kolem pokladen - protože nikde jinde to není možné. Vrcholem riskování je čekání na přijíždějící vlaky na nezpevněných hliněných nástupištích. Jaký je "kumšt" neztratit rovnováhu při seskakování - vystupování z vagonů do snížených míst na nástupištích!!!

A CO RADNICE? Zastupitelům je to jedno? Hlavně že budou opravovat chodníky!!! Nádraží je ale taky reprezentací města.  A to chce podporovat turistický ruch?

0/0
23.2.2011 14:15

tomas_s

Re: Chceme novou budovu nádraží!

Hajzlíky stály furt za ho.no, tak teď jsou navíc zavřený. Ale já jsem pro opravu, hlavně hospy s vysokým stropem a starejma kamnama.

0/0
24.2.2011 7:52

kolos.veliky

Pane Kadrmane,

vážně jste považoval slib ministra za vyřešení problému? Zastavil jste stavbu nového nádraží, rekonstrukce bez peněz udělat nepůjde. Tak nevím, Váš podpis pod novou peticí je způsoben hnutím svědomí a nebo podepíšete cokoliv, hlavně že to je petice?

0/0
23.2.2011 13:30

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

Najdete na iDNES.cz