Pardubice čeká dopravní peklo, v pondělí začne opravou silnice na Přelouč

  8:25aktualizováno  8:25
Léto bude pro řidiče zejména ze západní části Pardubic hodně nepříjemné. Už teď lze při troše smůly uvíznout na příjezdu do Pardubic od Přelouče na pět či deset minut v dopravní zácpě. Od pondělí je třeba počítat i s desítkami minut kvůli spuštění opravy úseku od nadjezdu u Parama za čerpací stanici u letiště. Kolony se budou na silnici I/2 tvořit až do 23. srpna.
Ucpané Pardubice (ilustrační snímek)

Ucpané Pardubice (ilustrační snímek) | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Silnice bude po většinu času průjezdná v obou směrech, ale provoz budou kyvadlově řídit stavbaři. Od 13. do 22. července a od 3. do 12. srpna tam bude platit částečná uzavírka a provoz povolen pouze vozům jedoucím od Pardubic směrem na Přelouč. 

„Osobní a autobusová doprava od Přelouče bude ze Starých Čívic vedena po objízdné trase Starý Mateřov, Dubany, Třebosice, Staré Jesenčany, Dražkovice a zpět na silnici I/2. Nákladní automobily budou úsek objíždět přes Rozhovice, Bylany, Chrudim, Mikulovice a Dražkovice,“ uvedla mluvčí radnice Nataša Hradní.

Uzavření silnice I/2 nejvíce dopadne na obyvatele šesté městské části ve Svítkově, Popkovicích nebo ve Starých Čívicích. „Pokračuje už před časem započatá oprava celého úseku silnice z Přelouče až po nadjezd Paramo. Je to nepříjemné, ale udělat se to musí, silnice byla rozbitá,“ uvedl starosta šesté městské části Petr Králíček s tím, že i jeho úřad se na potíže chystá. 

Jasné totiž je, že se výrazně zvýší zájem o průjezd úzkým jednosměrným mostem mezi Svítkovem a Rosicemi nad Labem.

„Už jsme se domluvili, že prodloužíme interval zelené směrem do Rosic. Opačně to dělat nebudeme. Odpoledne, kdy se většina lidí vrací, si to holt řidiči budou muset vystát,“ dodal Králíček s tím, že alespoň na konci června skončí oprava Srnojedské ulice, po které se jede od zmíněného mostu směrem ke Zlaté přilbě nebo právě do Srnojed. 

„Bylo tam potřeba vyměnit povrch a také tamní mostek byl ve špatném stavu,“ dodal Králíček.

Nejlepší řešení? Žádná objížďka, ale kolo

Pro řidiče jedoucí do Pardubic od západu samozřejmě neexistuje žádné jednoduché řešení, jak se kolonám vyhnout. Pokud tedy nepřesedlají na kolo a nevyužijí pohodlnou cyklostezku, vedoucí až do centra Pardubic.

Nejbližší most přes Labe ve Valech je uzavřen, takže kdo si chce usnadnit cestu přes Lázně Bohdaneč, musí jet přes most v Přelouči. A jako by to nestačilo, při příjezdu od Lázní Bohdaneč nelze v Pardubicích sjet na čtyřproudovku I/37.

Ani navržená objízdná trasa nenabízí žádný komfort. Jednak vede po okresních cestách a navíc posílá řidiče na křižovatku u Parama, kde jsou ve špičkách také pravidelné dopravní zácpy.

Pardubice čeká během prázdnin i další dopravní omezení.

V úterý 25. června začnou stavební práce na křižovatce ulic Poděbradská a Kosmonautů. Do 23. srpna tam má vzniknout nová kruhová křižovatka. Po dobu stavby bude uzavřena ulici Kosmonautů, objízdná trasa povede ulicemi Jiřího Potůčka, Bohdanečská zpět na Poděbradskou. Poděbradská ulice bude, byť s dopravními omezeními, průjezdná.

Od začátku července do 15. listopadu bude kvůli uzavírce mostu u Pohránovského rybníka neprůjezdná silnice III/3239 mezi Doubravicemi a Hrádkem. Objížďka bude v obou směrech vedena přes Semtín a Lázně Bohdaneč.

Nejčtenější

Do křižovatky není vidět, čílí se řidiči. Podle silničářů je tak bezpečná

Řidičům kruhový objezd u pardubické záchranné služby sice slouží teprve pár...

Kruhový objezd u sídla záchranné služby slouží řidičům v Pardubicích teprve krátce, ale už se na něj snáší kritika...

Hasič odjel na dovolenou do Itálie, první den zachraňoval tonoucí dítě

Miloslav Vašák si užívá dovolenou v Itálii, na úvod zachraňoval topícího se...

Pardubický profesionální hasič Miloslav Vašák odjel na dovolenou do Itálie. Odpočinout si a relaxovat. Hned první den...

VIDEO: Dealer drog ujížděl před policií v obci 140kilometrovou rychlostí

Policisté naháněli ujíždějícího dealera drog, museli se u toho vyhýbat i...

Drogový dealer se pokoušel ujet svitavským policistům, honičku s nimi ale nezvládl a otočil auto na střechu....

Zuřivý dlužník bil exekutora pěstmi, chtěl ho shodit do montážní jámy

Ilustrační snímek

Nervy na uzdě neudržel dlužník, který v Moravské Třebové zaútočil na soudního exekutora. Nejprve na něj křičel, pak ho...

Čára nakreslená umělci se podobá dopravnímu značení, malování úřad zatrhl

Bílá čára v pardubických ulicích vzbudila u mnohých lidí zájem.

Streetartový počin kuriózně pojali umělci v pardubických ulicích. Bílé čáry nakreslené napříč ulicemi, které měl být...

Další z rubriky

Rychlou silnici z Pardubic do Hradce zasypala hlína z nákladního auta

Hlína se vysypala do obou jízdních směrů.

Frekventovanou rychlostní silnici mezi Pardubicemi a Hradcem Králové částečně zablokovala u Opatovic nad Labem hlína z...

Byl to boj a peklo, říká k plavbě na člunu po moři člen výpravy Monoxylon

Na vydlabané replice pravěkého člunu se dvacet mužů plavilo po řeckých...

Expedice Monoxylon III před nedávnem brázdila vody Egejského moře. Jiří Junek, jeden z členů osádky, ve vydlabaném...

Motorkář se srazil s bílým daňkem, škoda na harleyi je sto tisíc korun

Zvíře od střetu uteklo, spolujezdkyni motorkáře převezli záchranáři do...

Ranní nehoda motorkáře komplikovala provoz na frekventované silnici I/11 u Helvíkovic na Orlickoústecku. V lesním úseku...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz