ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Kiekert

Žena s horečkou odstavila linku v továrně, koronavirus nakonec nemá

  • 125
Velké manévry vyvolalo v přeloučské firmě Kiekert nezodpovědné chování ženy, která v pondělí přišla do práce s horečkou. Podezření na nákazu koronavirem se ale nepotvrdilo. Její spolupracovníci i lékařka mohou opustit karanténu.

Žena, jejíž manžel jezdí s kamionem a před týdnem se vrátil z Itálie, přišla na ranní směnu k lince s horečkou. Mistr ji okamžitě vyhnal.

„V 5:45 hodin nastoupila do práce, v 6:04 brány naší společnosti opustila,“ uvedl v prohlášení zaměstnancům ředitel firmy Kiekert Petr Kuchyňa. Tím to samozřejmě neskončilo.

Ven už jen s rouškou

Do obchodu, lékáren, nemocnic, úřadů, autobusů nebo vlaků už jedině s rouškou nebo respirátorem. Takové nařízení těsně před polednem vydal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Nařízení, které nařizuje chránit si dýchací cesty, platí do odvolání od dnešních 18 hodin. Od půlnoci stejná pravidla začínají z rozhodnutí vlády platit pro celou republiku.

„Celá linka byla důkladně vydezinfikována a noční i ranní směna z této linky byla poslána domů. Zde zůstane v karanténě do doby, než budeme znát výsledky testů,“ řekl Kuchyňa, který chování ženy odsoudil s tím, že bylo nepřijatelné a nezodpovědné.

Tím ale příběh neskončil. Žena, kterou mistr poslal domů, šla ke své lékařce. Té ale příliš pozdě řekla, že by mohla být nakažená koronavirem. Tím skončila v práci i lékařka, která musela do karantény i s pacienty z čekárny.

U ženy se nakonec nákaza nepotvrdila, takže také lékařka se mohla vrátit do práce. Karanténu mohou opustit i lidé z ženina okolí.

„Máme oficiálně potvrzeno, že vyšetření na koronavirus u naší zaměstnankyně je negativní. Obě postižené směny se proto mohou vrátit do práce. I přesto samozřejmě žádáme nadále zaměstnance o maximální dodržování bezpečnostních pravidel a v případě zdravotních komplikací o nechození do práce,“ řekl ředitel Kuchyňa.

Firma omezuje možnosti kontaktu zaměstnanců

Podle něj se společnost Kiekert snaží omezit možnost nákazy na minimum.

Do jídelny zaměstnanci chodí v obědových intervalech pro jednotlivá oddělení, aby v ní byl vždy omezený počet lidí. Příbory si neberou strávníci, ale vydává jim je obsluha. Stoly v jídelně jsou rozmístěny tak, aby u každého mohli sedět jen čtyři lidé.

Firma sehnala i roušky, byť jich zatím nemá dost pro všechny. Zároveň zrušila školení, nakoupila teploměry a průběžně měří zaměstnancům teploty. Kuchyňa vzkazuje, že z chování ženy „vyvodí důrazné následky.“ 

Firma zavedla i další bezpečnostní opatření. Posílila úklidovou službu, která v častějších intervalech desinfikuje ve výrobních halách zábradlí, kliky a další riziková místa.

„Od dnešního dne platí zákaz vstupu do areálu se zvýšenou teplotou a toto nařízení již operativně kontrolujeme ve výrobě i v kancelářích. V areálu je také povinnost nosit roušky, které v těchto dnech dostávají všichni zaměstnanci,“ uzavřel Kuchyňa.