Vánoční koncert bude s pochodem a dechovým punkem, říká lídr Ready Kirken

  9:27aktualizováno  9:27
Pardubická kapela Ready Kirken letos oslavila dvacet let existence a na sobotu chystá do místního klubu Žlutý pes vystoupení, kterým chce pokračovat v řadě domácích vánočních koncertů. Tentokrát kapela jako hosta pozvala originální osmičlennou partu hudebníků.

Pardubická kapela s kytaristou Zdeňkem Ceralem (druhý zleva) chystá v Pardubicích netradiční křest. | foto: archiv Ready Kirken

„Před třemi lety jsme se snažili vytvořit tradici vánočních koncertů, takže v tom pokračujeme. Poprvé jsme hráli dvojkoncert na zámku se smyčcovou sekcí, loni jsme se vrátili do Žluťáka a hráli jsme napůl se smyčci a napůl klasický rockový rambajs. Letos jsme přizvali nové hosty. Některé naše písničky budou doprovázené velkou dechovou sekcí. Další zajímavé spojení jsme pak vymysleli v létě, když jsme se potkali s Tokhi Groove Army, což je originální pochodová kapela,“ říká lídr skupiny Zdeněk Ceral.

Ready Kirken a pochodová kapela?
My jsme je v létě potkali na jednom festivalu a úplně nás uhranuli, takže jsem za nimi hned šel, abychom domluvili, že uděláme něco společně. Tehdy vlastně vyplňovali časový prostor mezi jednotlivými kapelami a bylo to úplně úžasné. Jasně, v republice jsou možná desítky pochodových kapel, ale oni svou produkci doplňují neuvěřitelnými pohyby, jsou perfektně sehraní a jejich vystoupení má takovou dynamiku a energii, že jsem něco takového ještě v Čechách neviděl. Takže si s námi dají jednu píseň speciálně uzpůsobenou, aby dostali prostor všichni bubeníci, a pak jim necháme volné pole působnosti, aby zhruba na čtvrt hodiny předvedli vlastní show mezi lidmi.

Dechová sekce s vámi odehraje celý koncert?
Pro část s dechovou sekcí jsme vybrali především rychlé písně, takže to bude takový punkový dechový doprovod. To si vzal na starosti náš baskytarista Michal Voldán, napsal pro ně noty a celé by to měli secvičit. Ale je pravda, že se uvidíme se všemi najednou až odpoledne na generálce. Jenže nejsou všichni z Pardubic, takže to ani jinak nejde.

Jaké složení bude mít?
Vypůjčili jsme si z několika kapel muzikanty, kteří dohromady dají pětičlennou sekci - pozoun, trubka, heligon, no prostě dechová sekce. My jsme nic podobného předtím nevyzkoušeli, takže je to pro nás něco nového a zároveň tak trochu i legrace.

Budete hrát nějaké novinky?
No, koncert bude klasicky více než dvouhodinový a zahrajeme průřez všemi alby. Ale připravujeme už novou desku, takže zřejmě na nějakou novinku dojde. Desku plánujeme na příští rok zhruba na podzim. Nějaké písničky už máme připravené, dvakrát jsme byli ve studiu, takže to pomalu chystáme.

Připravujete nějakou speciální show na koncert?
Spíš se budeme snažit, abychom zajistili perfektní zvuk a světla. My jsme se do Žluťáku loni vrátili po deseti letech a trochu jsme s tím po technické stránce bojovali a byli pak i rozpačití. A vím od jiných kapel, že jsme v tom nebyli sami. Rozhodli jsme se proto zainvestovat a přivezeme vlastní velkou aparaturu, světla i dva zvukaře. Soustředili jsme se na to, aby lidé slyšeli, co mají slyšet. Což se nám loni se smyčcovým doprovodem až tak nezdařilo a mrzelo nás to. Žluťák je limitovaný prostorem, kdy pódium je strašně široké, lidé, kteří pod ním stojí, mají bedny daleko od sebe a to se na zvuku musí projevit. Byl jsem tam na několika koncertech a víceméně to kapelám hrálo dobře, když si přichystaly to, co plánujeme my. Není to ani tak o výkonu, jako spíše o kvalitě aparátu, jeho správném rozmístění a zvukaři, který kapelu zná.

Koncert ve Žlutém psovi ovšem nebude v zimě jediný, což dřív u vás nebývalo zvykem...
Je to pro nás v kapele změna. Obvykle jsme přes zimu nehráli a soustředili se na jaro až podzim, Ale letos to bude jinak. Jen během prosince bychom měli odehrát osm koncertů. A celé to vzniklo jako odezva na poslední desku, za což jsem moc rád. Vzhledem k tomu, že řada rádií naše písničky hrála, tak se nám začali ozývat i pořadatelé zimních koncertů.

Autor:

Nejčtenější

Do křižovatky není vidět, čílí se řidiči. Podle silničářů je tak bezpečná

Řidičům kruhový objezd u pardubické záchranné služby sice slouží teprve pár...

Kruhový objezd u sídla záchranné služby slouží řidičům v Pardubicích teprve krátce, ale už se na něj snáší kritika...

Hasič odjel na dovolenou do Itálie, první den zachraňoval tonoucí dítě

Miloslav Vašák si užívá dovolenou v Itálii, na úvod zachraňoval topícího se...

Pardubický profesionální hasič Miloslav Vašák odjel na dovolenou do Itálie. Odpočinout si a relaxovat. Hned první den...

VIDEO: Dealer drog ujížděl před policií v obci 140kilometrovou rychlostí

Policisté naháněli ujíždějícího dealera drog, museli se u toho vyhýbat i...

Drogový dealer se pokoušel ujet svitavským policistům, honičku s nimi ale nezvládl a otočil auto na střechu....

Zuřivý dlužník bil exekutora pěstmi, chtěl ho shodit do montážní jámy

Ilustrační snímek

Nervy na uzdě neudržel dlužník, který v Moravské Třebové zaútočil na soudního exekutora. Nejprve na něj křičel, pak ho...

Čára nakreslená umělci se podobá dopravnímu značení, malování úřad zatrhl

Bílá čára v pardubických ulicích vzbudila u mnohých lidí zájem.

Streetartový počin kuriózně pojali umělci v pardubických ulicích. Bílé čáry nakreslené napříč ulicemi, které měl být...

Další z rubriky

VIDEO: Výstava ukáže zabalený most nebo muzeum z pardubické Prokopky

Pardubický most Zeleňák-obalený jako kukla.

Most obalený jako kokon, otevřený areál Prokopky s originální noční čajovnou nebo molo na počest filosofa Thaleta na...

Svitavské náměstí už není noclehárnou, bezdomovci začali pracovat

Starosta Svitav David Šimek se postavil do čela  protialkoholní kampaně.

Když před půl rokem u svitavského nádraží zahájilo provoz zařízení Šance, mnozí projektu, který má bojovat s...

Firmě zmizel mobilní záchod, policie ho našla v obci s podobným názvem

V centru Plzně je nedostatek veřejných toalet. V Pallově ulici, kde parkují...

Záhadné zmizení nové mobilní toalety za patnáct tisíc korun zaměstnalo policisty na Chrudimsku. Majitel firmy v pondělí...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz