Laskominy, delikatesy, show. Závodiště opět hostí Fresh festival

  8:08aktualizováno  8:08
Sobota a neděle bude na pardubickém dostihovém závodišti hlavně patřit jídlu a pití. Koná se gurmánská akce roku - Fresh festival. Hlavní hvězdou bude televizní šéf a známý kuchař Zdeněk Pohlreich.

Beko Fresh festival plný novinek v Pardubicích už tento víkend | foto: Beko Fresh festival

V areálu dostihového závodiště v Pardubicích bude o víkendu těsno. Rozlehlý komplex obsadí stánky s rozličnými potravinami a nápoji. Aby si návštěvníci festival užili co nejlépe, MF DNES přináší festivalové desatero.

1.Program

Fotogalerie

Hlavní hvězdou bude kuchař a bavič Zdeněk Pohlreich. Ovšem přímo na pódiu budou vařit i další. Lidé uvidí kromě jiných třeba Romana Vaňka nebo Radka Davida a Ivana Vodochodského.

„V sobotu se můžeme těšit na herce a blogera Lukáše Hejlíka, který na festivalu pokřtí svoji novou knihu 365 Gastromapa Lukáše Hejlíka a vystoupí s Listováním,“ říká organizátor festivalu Petr Jirásek.

Neméně zajímavý program je podle něj připraven na Beko workshop stage, kterým bude provázet moderátorka televize Prima Sandra Parmová. Tady se návštěvníci dozvědí třeba něco o přípravě hmyzu nebo šneků.

2.Restaurace a bistra

Pokud rádi ochutnáváte a nemáte čas objíždět celou zemi a hledat nejlepší podniky, na festivalu najdete ten nejlepší výběr na jednom místě. Budete moci vyzkoušet například kapří hranolky z rybí restaurace Šupina a Šupinka, pouliční občerstvení budou nabízet street bistra jako třeba Avocado street bistro, Meat Vandals nebo Street Asian Food.

O extrémní zážitek se postará šéfkuchař Petr Ocknecht se svým hmyzím menu nebo Extrémní catering. Pozadu nezůstanou ani podniky z Pardubicka – Dašické sklepy, Na Bídě, restaurace Pivovarské domy či chrudimská restaurace U Petra.

3.Divácké hlasování

Hlasujte o tom, kdo získá titul nejoblíbenější restaurace Beko Fresh festivalu Pardubice 2019 a vyhrajte lednici Beko v hodnotě 18 tisíc korun. Hlasovat je možné na facebookové události festivalu. Výherce bude vylosován v neděli v 16 hodin na hlavním pódiu festivalu.

4.Pivní zóna

Jeden minipivovar vedle druhého, dobrá muzika a něco k zakousnutí. To je nabídka pro pivaře, kteří určitě nevynechají návštěvu pivní zóny. Ta je rozšířená o velkokapacitní stany a živou hudbu v podání kapely WBand.

Mezi pivovary se objeví například Pardubický pivovar, Pivovar Dašice, Měšťanský pivovar Klenot nebo plzeňský Raven či Pivotečka. Dobroty k pivu jsou samozřejmostí.

5.Vinařská zóna

Svůj velkokapacitní stan budou mít nově i vinaři. „Chtěli jsme nabídnout něco víc, tak jsme spolu s Vinařským fondem České republiky vybrali vína českých i zahraničních vinařů a nabídku rozšířili o řízené degustace,“ říká Petr Jirásek s tím, že řízené degustace jsou kapacitně omezené na 16 osob a je nutné pořídit si vstupenku nejlépe v předprodeji prostřednictvím webu.

6.Barová zóna

Kdo má rád plážovou pohodu a drinky, musí vyrazit do barové zóny. Mistři barmani umíchají například alko i nealko drinky, letní atmosféru dotvoří plážová lehátka a hudební sety bude sázet chilloutový DJ. To vše se bude hodit hlavně v sobotu, kdy má být 34 stupňů.

7.Káva na všechny způsoby

Nejen brazilskou kávu budou baristé servírovat v De Longhi coffee stage, chybět nebudou kávové speciality a dezerty. Kávičku a něco sladkého k tomu připraví třeba Dobrý Kafe, Kavárna na cestě nebo Espresso Longberry. Kdo by se chtěl o kávě dozvědět něco víc, může absolvovat Školu kávy pod vedením lektora Roberto Trevisana.

8.Vyžití pro děti

Děti mohou vzít zájemci s sebou. Maminky s batolaty mají připraveno zázemí v MonPeri Baby zóně, kde je mohou nakojit, nakrmit nebo přebalit a jako pozornost dostanou plenky i ubrousky zdarma. Pro soutěživá batolata je připraven závod v lezení. Odrostlejší děti najdou zábavu na Haribo Mini Workshop stage, kde se pod vedením šéfkuchařů naučí připravit si něco dobrého k snědku nebo ozdobit cupcake. Vystoupí také Kouzelník Pan Kravata. Chybět nebudou ani oblíbené atrakce.

9.Ekologický festival

Na festivalu se letos omezuje používání plastu na minimum. Nádobí, do kterého se budou jídla servírovat, bude z ekologického materiálu, takže s minimálním dopadem na životní prostředí. „Přispět mohou ovšem i sami návštěvníci tím, že si donesou vlastní sklenici nebo příbor. V areálu máme připravené oplachovače sklenic, takže nemusí mít obavu, že si nebudou moci sklenici umýt,“ dodal Petr Jirásek.

10.Prodej vstupenek

Vstupenky je možné koupit na webu www.goout.cz. „Cenu vstupenek držíme i letos stejnou, přestože nabídku a servis každým rokem rozšiřujeme. Dospělý v předprodeji zaplatí stovku, na místě 150. Děti do 140 cm neplatí,“ uzavřel Jirásek.

Nejčtenější

Do křižovatky není vidět, čílí se řidiči. Podle silničářů je tak bezpečná

Řidičům kruhový objezd u pardubické záchranné služby sice slouží teprve pár...

Kruhový objezd u sídla záchranné služby slouží řidičům v Pardubicích teprve krátce, ale už se na něj snáší kritika...

VIDEO: Dealer drog ujížděl před policií v obci 140kilometrovou rychlostí

Policisté naháněli ujíždějícího dealera drog, museli se u toho vyhýbat i...

Drogový dealer se pokoušel ujet svitavským policistům, honičku s nimi ale nezvládl a otočil auto na střechu....

Hasič odjel na dovolenou do Itálie, první den zachraňoval tonoucí dítě

Miloslav Vašák si užívá dovolenou v Itálii, na úvod zachraňoval topícího se...

Pardubický profesionální hasič Miloslav Vašák odjel na dovolenou do Itálie. Odpočinout si a relaxovat. Hned první den...

Zuřivý dlužník bil exekutora pěstmi, chtěl ho shodit do montážní jámy

Ilustrační snímek

Nervy na uzdě neudržel dlužník, který v Moravské Třebové zaútočil na soudního exekutora. Nejprve na něj křičel, pak ho...

Čára nakreslená umělci se podobá dopravnímu značení, malování úřad zatrhl

Bílá čára v pardubických ulicích vzbudila u mnohých lidí zájem.

Streetartový počin kuriózně pojali umělci v pardubických ulicích. Bílé čáry nakreslené napříč ulicemi, které měl být...

Další z rubriky

Radniční koalice v Pardubicích po půl roce drží, praskliny jsou však vidět

Vyjednávací tým lídrů. Zleva stojí primátor Martin Charvát (ANO), Ludmila...

Během půl roku společné vlády zatím politici z ANO, ODS, SPP, ČSSD a Koalice pro Pardubice prosadili na pardubické...

Svitavy vylepší vjezd od Litomyšle, ulici zkrášlí květinovými záhony

Pásy zeleně kolem frekventované výpadovky na Litomyšl by se měly proměnit v...

Výpadovka z Litomyšle je pro řidiče i řadu turistů dnes hlavní vstupní branou do Svitav. Město ji chce nyní proměnit v...

Při přeměně praporu výsadkářů na pluk bude armáda v Chrudimi mocně stavět

Cvičení 43. VPR Chrudim v Ralsku

Chrudimský 43. výsadkový prapor projde do roku 2026 kvůli zvýšení bezpečnosti zásadními změnami. Povýší na pluk a...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ NÁKUPU - STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz