Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. září 2021 Berta

Miliardář Dědek chce rychlý verdikt o hokejovém Dynamu, politici souhlasí

  8:06
Většina fanoušků HC Dynamo Pardubice už měsíce žije v představě, že klub v dohledné době od radnice získá vrchlabský miliardář Petr Dědek a mužstvo po letech zmaru půjde nahoru. Ovšem na konci týdne se zdálo, že ideální scénář pro tisíce fandů se začíná ztrácet v mlze.

Petr Dědek předává ceny nejlepším hráčům po utkání Dynama s Litvínovem (1:2). | foto: David Taneček, ČTK

Pardubičtí radní totiž vymysleli jízdní řád prodeje tak komplikovaně a zdlouhavě, že minimálně Petr Dědek silně zvažoval, že dál nebude usilovat o podíl v městském klubu.

„Není čas. Účetně začíná další sezona v pátek prvního května. Není možné další dva měsíce něco řešit, jak si představují politici. Buď rozhodnou nyní ve středu, nebo jdu od toho,“ uvedl jasně Dědek.

Od vedení radnice totiž dostal harmonogram dalšího postupu. A ten ho, a nejen jeho, dost vyděsil.

„Je to celé úplně špatně. Nikdo při smyslech si nemůže myslet, že nový majitel bude čekat do července, až se do klubu reálně dostane. Jsem z toho smutný,“ uvedl vlivný pardubický zastupitel s tím, že nechce být jmenován, protože by nerad veřejně kritizoval stranické kolegy.

Podle původního plánu radnice, který má MF DNES k dispozici a odpovědný je za něj náměstek primátora Jan Mazuch z ODS, si politici představovali, že Petr Dědek a další zájemce Vladimír Pitter městu předloží další nabídku. Ta už by měla zahrnovat výsledky debaty s komisí, které se uskutečnily minulý týden. 

Šestého května se pak měly obálky rozbalovat a na mimořádném jednaní zastupitelstva 14. května politici chtěli rozhodnout s kým budou exkluzivně jednat. Pak měl být prostor pro hloubkový audit ekonomického zdraví organizace a až 30. června měli politici rozhodnout, zda podíl prodají. 

„Zastupitelstvo ve středu tedy nebude rozhodovat o výběru jednoho strategického partnera, ale rozhodne o dalším postupu včetně časového harmonogramu,“ uvedl ve čtvrtek náměstek Mazuch.

Tím však minimálně Dědka dost nemile překvapil. „Je to pro mne naprosto mimo realitu. Upozorňoval jsem radní, že moje nabídka je omezená do 15. dubna, kvůli koronaviru jsem chápal nějaký odklad, ale ne o pomalu čtvrt roku. Mám domluvené hráče, partnery i spolupráci s Vrchlabím, které by mohlo fungovat jako farma Dynama. Nikdo mně nebude čekat další dva měsíce,“ uvedl Dědek, který také zastupitelům rozeslal otevřený dopis, ve kterém vysvětluje svůj postup a pohnutky. 

Názor Vladimíra Pittera redakce nezjistila, protože podnikatel ve zprávě SMS redakci napsal, že se nebude k situaci vyjadřovat.

Politici ANO a ODS se domluvili na hlasování

Nicméně dopis rozpohyboval politické vody v Pardubicích. Už v neděli večer zastupitelé za hnutí ANO na jednání svého klubu rozhodli, že budou tlačit na to, aby už na středečním jednání zastupitelstva padl verdikt, kdo je vyvolený partner a s kým bude radnice dojednávat detaily převodu podílu v Dynamu.

„Krize - nekrize, hokej dořešíme,“ napsal na Facebook třeba poslanec za ANO Martin Kolovratník a primátor Martin Charvát pověsil na síť příspěvek se slovy: „Není na co čekat! Podporujeme zrychlení jednání o vstupu strategického partnera do Dynama,“ uvedl.

Podle zákulisních zpráv hnutí ANO dodá 12 ze třinácti svých hlasů ve prospěch Petra Dědka. Proti se zatím staví pouze bývalá náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

V pondělí pak intenzivní jednání pokračovala. Večer tak i zastupitelský klub ODS souhlasil s tím, že ve středu se bude hlasovat o výběru exkluzivního partnera. Tedy, že se vypustí další plánované mezifáze volby mezi Petrem Dědkem a Vladimírem Pitterem.

„Myslím, že zdravý rozum zvítězil. Dynamo potřebuje rychlé rozhodnutí, ať už je jakékoliv,“ komentoval zvrat Petr Dědek.

Náhlá otočka politiků má svou logiku. V době začínající ekonomické krize, kdy městská pokladna dostane pořádně zabrat, se jeví zřeknutí se ekonomicky silného partnera jako fatální chyba. V neposlední řadě politici cítí velký tlak fanoušků, kteří už roky volají po tom, aby klub neřídili zástupci magistrátu.

„Fanoušci a celá hokejová veřejnost už docela dlouho čekají na konečné rozhodnutí. Mohu deklarovat naši jednotnost v podpoře prodeje. Čím dříve, tím lépe, uvědomme si, že 1. května fakticky začíná nová sezona,“ uvedl šéf zastupitelského klubu ANO Jan Hrabal, který v Dynamu roky pracoval a ví, že času není nazbyt. 

„Opravdu nemáme na co čekat. Mohu deklarovat naši jednotnost v podpoře zrychlení celého procesu. Totéž by měly říci všechny zastupitelské kluby – nejen fanoušci si takovou transparentnost zaslouží,“ doplnil Hrabal.

Zdá se tak jisté, že ve středu odpoledne bude v enteria areně, kde se symbolicky koná klíčové zasedání zastupitelstva, hodně vypjatá atmosféra. „Rád bych vyzval všechny fanoušky, aby se přišli podívat, jak se rozhoduje o jejich klubu. Je fajn, že se to koná v hale, kde mužstvo hraje,“ dodal Dědek, který finančně i instalováním svého partnera Ondřeje Heřmana do pozice krizového manažera notně přispěl k záchraně klubu v extralize. 

„Nevím, co na té radnici pořád řeší. Mají tady miliardáře, který je ochotný v této těžké době klubu pomoci, navíc jim ho zachránil v lize a oni pořád něco vymýšlí. Pokud tuto šanci propásnou, bude to jejich ostuda a špatná zpráva pro klub,“ shrnul pocity mnoha fandů dlouholetý příznivec Dynama Petr Štěpánek ze Svítkova.

Zastupitelstvo je veřejné, ale pouze pro 120 lidí

Zastupitelé města Pardubic se po měsíční pauze dané šířením nového typu koronaviru tento týden znovu sejdou. A o jejich jednání bude velký zájem. Už od neděle se fanoušci Dynama Pardubice domlouvají na sociálních sítích, že půjdou do arény osobně. Důvod je zřejmý - chtějí dohlédnout na to, že zastupitelé prodají klub Petr Dědkovi. 

„Jednání se uskuteční tuto středu od 15 hodin, místo Společenského sálu radnice však představitelé města tentokrát naleznou zázemí k zasedání v prostorách pardubické enteria areny, do níž bude vstup umožněn pouze z východní strany od parkoviště," uvedla mluvčí města Iveta Koubková. Problematika kolem Dynama byla zařazena jako třetí bod jednání, jenž by měl na řadu přijít kolem 15.30.

Důvodem jednání v areálu zimního stadionu, na místě ledové plochy velké haly, je skutečnost, že je zde možné dodržet opatření vyplývající z metodiky Ministerstva vnitra, zejména co se dvoumetrových rozestupů jednotlivých účastníků týče. A to může ovlivnit i počet lidí přímo v budově. Dovnitř bude vpuštěno 120 lidí, sedět budou v prostorách ledové plochy.

„Jednání, které se výjimečně uskuteční ve středu namísto čtvrtka, sice bude přístupné veřejnosti, kapacita však bude omezená. Radnice proto apeluje na občany, aby v rámci nouzového stavu dali přednost sledování zasedání prostřednictvím online přenosu, který bude k dispozici na úvodní stránce městského webu," dodala Koubková.

Parlamentní volby v roce 2021 se konají ve dvou dnech, v pátek 8. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 9. října od 8 do 14 hodin. Ve volbách vybíráme dvě stovky poslanců Sněmovny ve 14 volebních krajích.

Krajští lídři: Alena Šírová, Květa Matušovská, Hana Lipovská, David Kasal, Jaroslav Bašta, Petr Bajer, Pavel Svoboda, Mikuláš Ferjenčík

  • Nejčtenější

Nikdo v nemocnici nevěděl, co má dělat, vylíčila matka chlapce v kómatu

Okresní soud v Pardubicích se vrátil k projednávání případu Adama Vyčítala, který má kvůli komplikacím po operaci...

V koupelně vzplála nabitá baterie do elektrokola, kvůli technické závadě

Do centra Chrudimi vyjížděli před pondělní půlnocí hasiči. V koupelně jednoho z bytů totiž vzplála nabitá baterie do...

Plzeň v poháru postupuje, dál jdou také Sigma a Boleslav. Pardubice selhaly

Tři ze čtyř prvoligových celků prošly přes kluby z druhé nejvyšší soutěže z úvodních zápasů 3. kola českého poháru do...

Řidič přetížil dodávku o čtyři tuny, dostal pokutu a překládal náklad

O více než čtyři tuny přetížil nákladní dodávku řidič, kterého policie zastavila na silnici I/37 na obchvatu Chrudimi....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Při střetu tří vozidel zemřel osmdesátiletý řidič, dva lidé se zranili

Tragická nehoda se stala dopoledne na silnici I/37 z Pardubic do Dražkovic. Na místě se srazila dvě osobní auta a jedno...

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

  • Další z rubriky

Ceny materiálů vyletěly skokově nahoru, nový urgentní příjem se prodraží

Nový pavilon Pardubické nemocnice se kvůli prudkému růstu cen stavebních materiálů prodraží. Sdružení firem, které...

Odborníci nejsou jednotní, zda omítnout pardubickou Zelenou bránu

Až 8. a 9. října půjdou lidé v Pardubicích volit své poslance, budou také v referendu rozhodovat, jakou podobu má mít...

V koupelně vzplála nabitá baterie do elektrokola, kvůli technické závadě

Do centra Chrudimi vyjížděli před pondělní půlnocí hasiči. V koupelně jednoho z bytů totiž vzplála nabitá baterie do...

Obce po letech vyhrály boj nad kamiony, Lázním Bohdanči se uleví jen zčásti

Dlouholetý boj Lázní Bohdanče a čtyř dalších obcí na cestě k dálnici včera skončil. Ze silnice se stala komunikace...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK (35 - 50 000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč

Probudila mě bolest nehtů. Od té doby nemohu chodit, říká Alfred Strejček

Už téměř čtyři roky je Alfred Strejček (79) zcela odkázaný na péči druhých. Herci, recitátorovi, moderátorovi a...

Anife Vyskočilová má chatu v Suchdole s krásným výhledem na Prahu

Vzpomínáte si na poslední díl seriálu Sanitka, natočený podle skutečné události, kde na zahrádkářskou kolonii v...

Zhubla téměř 50 kilo, teď se zpěvačka Adele pochlubila novou láskou

Během posledních tří let se zpěvačce Adele (33) podařilo zhubnout téměř padesát kilogramů. Britka prožila od rozvodu s...

Legíny nejsou kalhoty. Jak je vybírat a nosit, abyste si neuřízla ostudu

Snad v každém dámském šatníku nalezneme alespoň jedny legíny. Kousek tkaniny se totiž stal miláčkem žen. Některé...

Obří dluhy čínského developera straší celý svět, už klesly akcie v USA

Čínský realitní kolos Evergrande zápasí s bilionovými dluhy. Kvůli tomu v pondělí výrazně klesaly indexy amerických i...