Chtěl ji prý připravit na sex. Otčíma soudí za zneužívání nezletilé

  14:31aktualizováno  14:31
Krajský soud v Pardubicích začal projednávat případ jednadvacetileté ženy, kterou podle žalobce jako nezletilou zneužíval její otčím. Ten podle výpovědi poškozené dívce sám navrhl, že ji zasvětí do sexuálního života.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Jako teenagerka byla poškozená žena spíš tichá. Když se jí pak začali líbit kluci, začala si dělat dívčí starosti, zda to s kluky bude umět. Trápilo ji hlavně, jak se k nim chovat a jak vstoupit do intimního života.

Podle žalobce jí tehdy nabídl pomoc pohotový nevlastní otec, kterému je nyní čtyřicet let. Jeho identitu nelze zveřejnit kvůli ochraně poškozené dívky.

Ta dnes vypověděla, že tehdy jí otčím sám navrhl, že bude hrát roli jejího chlapce. Později dívce tvrdil, že hlazení a mazlení nebude klukovi stačit a došlo k orálnímu sexu.

„Pak říkal, že to nestačí, že se to musí zdokonalovat, v den mých patnáctých narozenin to bylo naostro,“ popsala u soudu poškozená žena, kterou soud s ohledem na její vztah k obžalovanému vyslýchal na dálku. 

Poškozená seděla v jiné místnosti v přítomnosti své důvěrnice z Bílého kruhu bezpečí a další pracovnice krajského soudu. Předseda senátu Roman Drahný ji viděl, ovšem ostatní přítomní slyšeli pouze její hlas.

Otčímovi byla po vůli i třikrát do týdne

Dále vypověděla, že otčímovi byla po vůli i třikrát týdně a jeho nátlak nezvládala. Zneužívání podle ní trvalo pět let. Dívka pak utekla k vlastnímu otci, přestože po rozvodu rodičů ji soud svěřil matce.

„Dělala jsem to pro mamku, chtěla jsem ji uchránit. Je to můj nejbližší člověk. Měla nás s bratrem ráda, ale pro svého současného manžela by udělala cokoliv,“ uvedla dívka.

A odmítla, že by se nyní s matkou mohla vidět. „Mám ji ráda, ale nevím, jestli bych to zvládla, třeba za nějaký čas,“ uvedla.

Ze spisu vyplývá, že poškozená se z dlouhodobé újmy na zdraví nemůže vzpamatovat, hůře navazuje kontakty, nedůvěřuje lidem. Se zneužíváním se nejprve svěřila své kamarádce a poté její matce. Ta tehdy žila s otcem poškozené. Až tehdy se dostala k policii a k soudu.

Přesné odpovědi, které soudci mladá žena podávala, se nezdály obhájci obžalovaného. „Nepřipravovala jste se na dnešek nějak speciálně, že si vše tak pamatujete?“ ptal se advokát.

„Kdyby se vám to stalo taky, tak byste si to taky pamatoval,“ odvětila dívka. Po otčímovi požaduje 700 tisíc korun jako náhradu nemajetkové újmy.

Obžalovanému hrozí až dvanáct let vězení

Obžalovaný muž jakoukoli vinu odmítá. K sexuálním incidentům i k výpovědi poškozené se odmítl vyjádřit. „Od začátku vinu odmítám,“ řekl pouze.

Podle něj mají s matkou poškozené pěkné manželství. „S její dcerou jsme měli krásný vztah. Podle mě celá situace vznikla z toho, jak jsem ji odřízl od matky,“ vypověděl obžalovaný.

Když se totiž dívka krátce před osmnáctými narozeninami rozhodla zůstat u biologického otce, obžalovaný vyměnil u telefonů SIM karty a přerušil kontakt mezi matkou a dcerou.

„Moje žena se trápila a brečela. Řekl jsem její dceři: Ty brečíš, ona taky. Vybrala sis biologického tátu, tak si ho nech,“ vysvětlil obžalovaný u soudu zpřetrhané vazby mezi dcerou a matkou.

Muřži hrozí až dvanáct let vězení. Kromě pohlavního zneužívání ho žalobce viní ještě ze sexuálního nátlaku, těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z ohrožování výchovy dítěte. Verdikt v případu zatím nepadl.

Autor:

Do Evropského parlamentu v ČR kandidovalo 39 uskupení. Vyhrálo hnutí ANO (6 mandátů) před ODS (4), Piráty a koalicí TOP 09+STAN (po 3). Do parlamentu se dostaly i SPD, KDU-ČSL (po 2) a KSČM (1).

Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Alexandr Vondra, Marcel Kolaja, Luděk Niedermayer, Hynek Blaško, Tomáš Zdechovský

Témata: Pardubický kraj

Nejčtenější

Desítky lidí se v pardubickém krematoriu loučily s Adamem Svobodou

Pohřeb hokejového brankáře Adama Svobody v pardubickém krematoriu (20. května...

Desítky lidí čekaly před půl dvanáctou na schodech a prostranství před pardubickým krematoriem, aby se rozloučily s...

Autobusu po STK upadlo kolo s kusem nápravy, jen co lidé vystoupili

Nahnutý linkový autobus krátce poté, co mu na náměstí v Trhové Kamenici upadlo...

Velké štěstí měli v úterý cestující na pravidelné lince z Hlinska do Trhové Kamenice na Chrudimsku. Autobusu, který se...

Už i Kočičí hrádek stojí na pasece, sucho rychle mění krajinu

Kočičí hrádek už není obklopen stromy.

Dlouhodobé sucho začalo překreslovat krajinu. V remízkách umírají stromy, aleje podél silnic bojují o život, v lesích...

Za smrt dvou lidí při nehodě pod vlivem alkoholu a drog dostal muž šest let

Účastníci nehody nebyli podle hasičů připoutaní.

Šesti lety vězení a devítiletým zákazem řízení potrestal Okresní soud v Pardubicích třiadvacetiletého Jana Heřmanského,...

Potřetí už neustoupíme, trvá spolek z Kornic na jiné trase D35 u Litomyšle

Petr Chaloupka ze spolku Živé Kornice.

Budoucí dálnice D35 na Moravu má v Pardubickém kraji jeden obrovský problém jménem Litomyšl. Zvolená trasa kolem města...

Další z rubriky

Šonka i legendy mezi letadly. V Pardubicích se chystá Aviatická pouť

Aviatická pouť

Již 29. ročník Aviatické pouti se koná 1. a 2. června na pardubickém letišti. Více než pětihodinový program nabízí...

Pardubice získaly od státu „Červeňák“, sloužit má rekreaci a sportu

Na zchátralý most přes Chrudimku v lokalitě Červeňák je sice vstup zakázán,...

Pozemky v areálu bývalého vojenského cvičiště v Pardubicích, takzvaného Červeňáku, již oficiálně patří městu. Radní je...

Autobusu po STK upadlo kolo s kusem nápravy, jen co lidé vystoupili

Nahnutý linkový autobus krátce poté, co mu na náměstí v Trhové Kamenici upadlo...

Velké štěstí měli v úterý cestující na pravidelné lince z Hlinska do Trhové Kamenice na Chrudimsku. Autobusu, který se...

Adecco spol. s r.o.
Operátor výroby - mzda až 22 000 Kč!

Adecco spol. s r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 20 000 - 22 000 Kč

Najdete na iDNES.cz