Chtěl ji prý připravit na sex. Otčíma soudí za zneužívání nezletilé

  14:31aktualizováno  14:31
Krajský soud v Pardubicích začal projednávat případ jednadvacetileté ženy, kterou podle žalobce jako nezletilou zneužíval její otčím. Ten podle výpovědi poškozené dívce sám navrhl, že ji zasvětí do sexuálního života.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Jako teenagerka byla poškozená žena spíš tichá. Když se jí pak začali líbit kluci, začala si dělat dívčí starosti, zda to s kluky bude umět. Trápilo ji hlavně, jak se k nim chovat a jak vstoupit do intimního života.

Podle žalobce jí tehdy nabídl pomoc pohotový nevlastní otec, kterému je nyní čtyřicet let. Jeho identitu nelze zveřejnit kvůli ochraně poškozené dívky.

Ta dnes vypověděla, že tehdy jí otčím sám navrhl, že bude hrát roli jejího chlapce. Později dívce tvrdil, že hlazení a mazlení nebude klukovi stačit a došlo k orálnímu sexu.

„Pak říkal, že to nestačí, že se to musí zdokonalovat, v den mých patnáctých narozenin to bylo naostro,“ popsala u soudu poškozená žena, kterou soud s ohledem na její vztah k obžalovanému vyslýchal na dálku. 

Poškozená seděla v jiné místnosti v přítomnosti své důvěrnice z Bílého kruhu bezpečí a další pracovnice krajského soudu. Předseda senátu Roman Drahný ji viděl, ovšem ostatní přítomní slyšeli pouze její hlas.

Otčímovi byla po vůli i třikrát do týdne

Dále vypověděla, že otčímovi byla po vůli i třikrát týdně a jeho nátlak nezvládala. Zneužívání podle ní trvalo pět let. Dívka pak utekla k vlastnímu otci, přestože po rozvodu rodičů ji soud svěřil matce.

„Dělala jsem to pro mamku, chtěla jsem ji uchránit. Je to můj nejbližší člověk. Měla nás s bratrem ráda, ale pro svého současného manžela by udělala cokoliv,“ uvedla dívka.

A odmítla, že by se nyní s matkou mohla vidět. „Mám ji ráda, ale nevím, jestli bych to zvládla, třeba za nějaký čas,“ uvedla.

Ze spisu vyplývá, že poškozená se z dlouhodobé újmy na zdraví nemůže vzpamatovat, hůře navazuje kontakty, nedůvěřuje lidem. Se zneužíváním se nejprve svěřila své kamarádce a poté její matce. Ta tehdy žila s otcem poškozené. Až tehdy se dostala k policii a k soudu.

Přesné odpovědi, které soudci mladá žena podávala, se nezdály obhájci obžalovaného. „Nepřipravovala jste se na dnešek nějak speciálně, že si vše tak pamatujete?“ ptal se advokát.

„Kdyby se vám to stalo taky, tak byste si to taky pamatoval,“ odvětila dívka. Po otčímovi požaduje 700 tisíc korun jako náhradu nemajetkové újmy.

Obžalovanému hrozí až dvanáct let vězení

Obžalovaný muž jakoukoli vinu odmítá. K sexuálním incidentům i k výpovědi poškozené se odmítl vyjádřit. „Od začátku vinu odmítám,“ řekl pouze.

Podle něj mají s matkou poškozené pěkné manželství. „S její dcerou jsme měli krásný vztah. Podle mě celá situace vznikla z toho, jak jsem ji odřízl od matky,“ vypověděl obžalovaný.

Když se totiž dívka krátce před osmnáctými narozeninami rozhodla zůstat u biologického otce, obžalovaný vyměnil u telefonů SIM karty a přerušil kontakt mezi matkou a dcerou.

„Moje žena se trápila a brečela. Řekl jsem její dceři: Ty brečíš, ona taky. Vybrala sis biologického tátu, tak si ho nech,“ vysvětlil obžalovaný u soudu zpřetrhané vazby mezi dcerou a matkou.

Muřži hrozí až dvanáct let vězení. Kromě pohlavního zneužívání ho žalobce viní ještě ze sexuálního nátlaku, těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z ohrožování výchovy dítěte. Verdikt v případu zatím nepadl.

Autor:
Témata: Pardubický kraj

Nejčtenější

Trenér gólmanů Dynama Svoboda boural, po nehodě mu naměřili 1,7 promile

Gólman Svoboda boural opilý.

Ostuda pardubického hokejového klubu Dynamo má další rozměr. Fanoušci už měsíce řeší slabé sportovní výsledky, v létě...

Utrápené Pardubice zase nebodovaly, Vítkovice poskočily na čtvrté místo

Vítkovický hokejista Ondřej Roman (vpravo) v souboji s pardubickým Rhettem...

Vítkovičtí hokejisté zvítězili v předehrávce 40. kola Tipsport extraligy nad Pardubicemi 4:1 a v tabulce se posunuli na...

Parašutisty nikdo neudal. Pardubice mohou být hrdé, říká historik Stehlík

Pietní setkání na bývalém popravišti pardubického Zámečku

Již po jedenácté si pamětníci, jejich rodiny a další lidé připomněli tento týden okolnosti operace Silver A. Na setkání...

Muž volal policii, ať mu obec uklidí sníh u mobilheimu. Ten stojí nelegálně

Odklízení sněhu ve Warngau nedaleko Mnichova. (9. ledna 2019)

Pardubičtí policisté přijali v týdnu kuriózní ohlášení na tísňovou linku. Muž z Hlinecka si stěžoval, že mu obec...

Části Pardubic hrozí evakuace kvůli bombě z války, týká se tří tisíc lidí

Policie prohledává budovy Vysoké školy ekonomické na Žižkově a Jižním Městě...

Části pardubické čtvrti Svítkov hrozí na začátku víkendu evakuace. Podle pyrotechniků totiž existuje možnost, že je...

Další z rubriky

VIDEO: Zámeček, kde čekali na popravu lidé z Ležáků, má novou věžičku

Věžička bude nyní pokryta břidlicí, přesně podle té původní.

Pardubický Zámeček, kde čekali na popravu obyvatelé Ležáků i Pardubic, se začíná opravovat. První zásadní venkovní...

Ohrožováním dítěte si žena partnera neudržela, soud jí dal pět let

Obžalovaná před soudem.

S pětiletým vězením odešla od krajského soudu čtyřiatřicetiletá žena z Pardubic, která použila několikaměsíční dítě...

Trenér gólmanů Dynama Svoboda boural, po nehodě mu naměřili 1,7 promile

Gólman Svoboda boural opilý.

Ostuda pardubického hokejového klubu Dynamo má další rozměr. Fanoušci už měsíce řeší slabé sportovní výsledky, v létě...

Najdete na iDNES.cz