Pondělí 14. června 2021, svátek má Roland
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 14. června 2021 Roland

Diskuse k článku

Cyklostezka ještě nestojí, politickou propagandu ale už má za sebou

Oblíbeným tématem se stalo používání kola jako dopravního prostředku u politiků z Pardubic a Hradce Králové. V pátek 19. srpna se totiž vydal "peloton" politiků propagovat cyklstezku spojující obě města. I přes jejich lásku k cyklistice ale nebude stezka stát dříve než v roce 2015.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

satn

Politické body především.

Na celé této akci i myšlence je především patrný populismus a snaha se zviditelnit. Neefektivní využívání prostředků.

Sám jsem si po okresní silnici, kde je značená cyklistická trasa č.24 do Hradce Králové dojel na kole v minulém týdnu pro potvrzení do mBank. Provoz minimální, cesta příjemná. V době kdy nemáme ani na údržbu stávajících silnic a chodníků ve městě budeme udržovat další komunikaci. Vymýšlíme a realizujeme čtyřpruh do Hradce,zdvojkolejnění tratě do Hradce a ponecháme špunty u Parama a obchvaty Pardubic v nedohlednu. Kdybychom dokázali zvládnout tyto obchvaty, dopravní situace v Pardubicích by se zklidnila a cyklistům by to přineslo větší prospěch než vybudovaný pruh v Bělehradské, který nikdo nevyužívá a ti dále jezdí po stávajícím širokém chodníku.

A ještě doušku na závěr. propagační jízdu doprovázel ředitel městské policie  Kvaš na skůtru aby byl přítomen porušení dopravních předpisů náměstkem primátora Bílka zapojením svého přívěsu na dítě a jízdě po veřejné komunikaci.

+1/0
21.8.2011 8:34

Jean-Luc Picard

také vás baví platit takové politické prezentace?

Z aut jsou daně, spotební daně a tím se to dají financovat silnice. Co máme z cyklistů (sám jezdím na kole, jen si stále něco nevynucuju z daní)? Proč třeba nepodpoříme zahrádkáře, ti pěstováním zeleniny žijí také zdravě?

Tyhle monstrakce za miliony na zviditelnění se mi příjdou podobné jako porcování medvěda ve sněmovně.

0/0
20.8.2011 17:55

verkas

Re: také vás baví platit takové politické prezentace?

Možná to, že bicykl je tichý, neznečišťuje ovzduší a cyklista si navíc posílí kondičku a spálí přebytečné kalorie? A že to někteří mají zapotřebí! Tak to máme z cyklistů.

0/0
20.8.2011 18:30

1000101111001100

Re: také vás baví platit takové politické prezentace?

Takže z nich nemáme nic, pouze omezení a neustále navyšující se požadavky vůči zbytku společnosti. Cyklostezky, které stojí miliony korun, díky nim omezení dopravy, cyklisty ohrožující chodce na chodnících, narůstající množství nehod, způsobených cyklisty (byly tu už případy, kdy v daném kraji a měsíci byli cyklisté majoritními viníky smrtelných nehod), ožralé cyklisty, cykloaktivisty chovající se jako hovada... Vřele doporučuji:

.

http://www.youtube.com/watch?v=SOLG3I1brtU

.

Ať vidíte, co je to za hovada.

0/0
20.8.2011 20:17

Janape

Re: také vás baví platit takové politické prezentace?

Kodaňské radnici vyšlo, že dánská společnost získá každým kilometrem,

který ujede libovolný cyklista, 1,22 dánské koruny. Pokud stejnou

vzdálenost ujede řidič automobilu, celkový zisk je mnohem menší - 0,69

koruny. (http://www.enviweb.cz/clanek/doprava/87450/cyklistika-pomaha-danske-metropoli-vydelat) Lidé, kteří se pravidelně dopravují na kole, jsou prokazatelně zdravější, tudíž tolik nezatěžují zdravotnictví. Pokud namítnete úrazy - čím víc jezdí cyklistů, tím více si na ně lidé v jiných dopravních prostředcích zvykají a tím méně dopravních nehod se stává. Tato cyklistezka je možná sice trochu jiný případ než dopravní řešení ve

městě, ale opatření pro městské cyklisty jsou leckdy levná záležitost.

0/0
20.8.2011 23:03

vincenzo

Re: také vás baví platit takové politické prezentace?

Ještě ke kolegovi dodám,že jim šlo zejména o plnění předvolebních slibů od politiků,kteří byly zvoleni mimo jiné proto,co slibovali voličům. Navíc jsou placeni z peněz obyvatel toho města a to je snad v pořádku ať jde o cokoli. Forma protestu je k diskuzi,to ano.

0/0
20.8.2011 23:16

rafton

Re: také vás baví platit takové politické prezentace?

Doporučuji jezdit např. Německem sem a tam a mimo dálnice. Tam poznáte rovnost pěší, cyklista, auto.

Myslím, že by jste byl bez řidičáku do půl roku.

Já před 10-ti lety jezdil na kole do práce. Dnes to prakticky nelze, díky satelitům a různým montážním firmám, které se musí dopravovat po komunikacích II.tříd, které byly stavěny v 50-tých letech na úplně jiný provoz (hlavně motorky a cyklo) to je srtelně nebezpečné. Vzniklo několik politických cykloztezek, které paradoxně končí v nejnebezpečnějších úsecích. A vůbec největším paradoxem byla oprava komunikace a to navýšením svršku o 15cm ale ne v celé šíři, kde se dalo jet na kole.

0/0
21.8.2011 1:21

verkas

Re: také vás baví platit takové politické prezentace?

Nevím, že by cyklista někoho zabil. Naposledy motorista zabil dva cyklisty. Města patří lidem, auta jsou jen nutné zlo.

0/0
21.8.2011 13:32

Pravdu lze smazat, ne umlčet II

Re: také vás baví platit takové politické prezentace?

I z mých daní se financuje silnice pro tebe, takže by asi nebylo špatné, kdyby něco ukáplo na stavbu cyklostezky, zvláště mezi těmito městy, kde lidi jezdí na kole hodně.

+4/0
20.8.2011 20:37

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s nejvyšším IQ

Premium Oficiálně se považuje za nejchytřejšího Čecha. Jako robot ale nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním...

Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....