Štafetu festivalu České hrady přebírá Kunětická hora u Pardubic

  8:27aktualizováno  8:27
Páteční program patnáctého ročníku festivalu Hrady CZ nabídne koncerty Arakainu a Lucie Bílé, Anny K. či kapely Rybičky 48 na Kunětické hoře u Pardubic. V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit třeba na kapelu Kryštof, která se na České hrady vrací po šesti letech.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Michal Klíma, MAFRA

Čas je neúprosný. Ten, kdo na prvním ročníku Českých hradů v třešňovém sadu pod hradem Kunětická hora slavil patnáctiny a případně hledal někoho, kdo mu koupí první pivo, letos slaví třicítku a třeba uvažuje o nákupu kočárku či postýlky.

Ovšem za patnáct let se změnil i festival. Z poměrně komorní akce je dnes obrovský dvoudenní festival, který vždy spolehlivě zaplní velikou pastvinu na východní straně známé hory. A nic nenasvědčuje tomu, že letos to bude jinak.

V záplavě dalších a dalších festivalů si České hrady drží svoje renomé, a navíc jako vždy mu přeje na východě Čech počasí. Meteorologové slibují slunečný víkend bez deště.

„Festival u příležitosti půlkulatého jubilea apeluje na respekt k památkám i životnímu prostředí, v areálech se bude třídit odpad a kelímky na pivo budou vratné. V ceně lístku na festival je vždy vstup na konkrétní hrad zdarma,“ uvedla mluvčí akce Klára Bobková.

Program festivalu České hrady - Kunětická hora

Pátek 19.7.
(areál otevřen od 15:30)
O2 STAGE
16:30 - 17:00 My Chemical Romance Revival
18:00 - 19:00 Sto zvířat
20:00 - 21:00 The Agony
21:00 - 21:30 Vyhlášení nejhezčích karnevalových masek
22:30 - 23:30 Mydy Rabycad

KOOPERATIVA ZELENÁ STAGE
17:00 - 18:00 Michal Hrůza
19:00 - 20:00 Arakain a Lucie Bílá
21:30 - 22:30 Anna K.
23:30 - 00:30 Rybičky 48

Sobota 20.7.
(areál otevřen od 10.00)
O2 STAGE
10:45 - 11:15 Romuald Klemm
12:00 - 13:00 No Name
14:00 - 15:00 Kamil Střihavka
16:00 - 17:00 PSH
18:00 - 19:00 Trautenberk
20:00 - 21:00 Visací zámek
22:15 - 23:15 Marpo & Troublegang

KOOPERATIVA ZELENÁ STAGE
11:15 - 12:00 Eliška Buociková
13:00 - 14:00 Mirai
15:00 - 16:00 Jelen
17.00 - 18.00 Wohnout
19:00 - 20:00 Dymytry
21:00 - 22:15 Kryštof
23:15 - 00:15 Harlej

Festival už tradičně nabídne pestrou směs všech hudebních žánrů. Zahrají tak nestoři českého punku Visací zámek, vyznavači hip hopu jistě navštíví představení PSH, milovníci tvrdší muziky dostanou decibely od Lucie Bílé a Arakainu nebo kapely Dymytry. Za hlavní hvězdu pak lze jistě označit severomoravskou formaci Kryštof.

„Skupina Kryštof se na Hrady CZ vrací po šesti letech a svůj návrat hodlá oslavit jedinečnou show s velkou výpravou a světly včetně legendárního kola, na kterém Richard Krajčo projede nad hlavami fanoušků,“ řekla tisková mluvčí festivalu Martina Chvojka Reková.

V pátek se areál na pastvinách pod hradem Kunětická hora se dvěma stagemi otevře v půl čtvrté odpoledne a od půl páté se představí kapela My Chemical Romance Revival, výherce facebookové talentové soutěže. V sobotu se pak otevírá dokonce už v 10 hodin dopoledne. Hrát se bude do půlnoci.

„Na hrad Kunětická hora bude zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Pardubice hlavní nádraží (autobusové stanoviště číslo 6) do obce Ráby a zpět,“ uvedla Klára Bobková s tím, že pro návštěvníky budou jako vždy připravená také velká parkoviště. U nich je však potřeba počítat i se zácpami.

Na festivalu se budou vracet kelímky na pivo a třídit odpad

Organizátoři festivalu Hrady CZ letos nově v areálech zavádějí pasivní třídění odpadů a zálohované vratné kelímky na pivo.

„Nezdá se to, ale v rámci festivalu se každý týden vyprodukuje okolo sto čtyřiceti metrů krychlových odpadu, přičemž největší část tvoří právě kelímky na pivo,“ říká spoluorganizátor festivalu Michal Šesták. „Pokud se vše podaří zvládnout, přidáme příští rok vratné kelímky i na další nápoje,“ dodává další organizátor Viktor Souček.

V každém areálu tak návštěvníci nově najdou zhruba dvacet míst s barevnými a textově označenými nádobami na tříděný odpad.

„Festival myslí také na rodinnou pohodu, připraveny tak budou i dětské koutky a aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít i rodiče s dětmi,“ doplnila Martina Chvojka Reková s tím, že návštěvníci mohou za úplatu opět využít takzvaný VIP kemp v ceně s postaveným stanem, dvěma karimatkami a dvěma spacáky, připravenými na okamžité přespání.

„Samozřejmostí jsou dnes již VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Chybět nebudou wi-fi zóny a bankomat v areálu festivalu, k lepší orientaci návštěvníků přispěje festivalová aplikace,“ dodala.

Lístky na festival Hrady CZ lze zakoupit v síti Ticketstream na www.hradycz.cz/vstupenky. Lístek na pátek lze do dneška zakoupit za zvýhodněnou cenu 540 korun, na sobotu za 600 korun, permanentku na oba dny pak za 990 korun. Na místě bude vstupné stát 590 korun na pátek, 650 korun na sobotu a permanentka je za 1100 korun.

Nejčtenější

Vozidlo Perun pro speciální síly nemohlo ve zkouškách uspět, tvrdí výrobce

vozidlo Perun 4x4

Za neúspěchem vozidla Perun pro české speciální síly stojí metodika vojskových zkoušek, u kterých vozidlo neprošlo....

Nejlépe se stále žije v Říčanech, nejvíc se zlepšila Přelouč a Šternberk

Pohled na město Šternberk ze střechy tamního hradu.

Podmínky pro život se z více než dvou stovek obcí s rozšířenou působností za poslední rok nejvíce zlepšily v Přelouči a...

Muž s pěti žihadly při telefonátu na záchranku kolaboval, pomohl vrtulník

Do hor okamžitě vyrazila pozemní posádka záchranné služby i vrtulník.

V členitém terénu Kralického Sněžníku v sobotu poštípaly včely mladého muže, u něhož se začala okamžitě projevovat...

Letadlu se při startu otevřel kryt kabiny, havarovalo hned na letišti

Nehoda ultralehkého letadla ve Skutči (10. srpna 2019)

Malému letadlu, které v sobotu dopoledne pětapadesátiletý pilot po opravě odvážel z letiště ve Skutči na Chrudimsku, se...

Sedmdesátiletý most nechce ustoupit novému, zrezlé čepy brání rozebrání

Bourání mostu mezi Valy a Mělicemi.

Jako by se sedmdesátiletý válečný most Bailey Bridge, který spojoval obce Valy s Mělicemi na Přeloučsku, nechtěl vzdát....

Další z rubriky

Rudoarmějci a českoslovenští vojáci rozdrtili Němce. Cihelna 2019 bavila

Již 22. ročník vojensko-historické akce Cihelna se konal o víkendu u Králík na...

Velkolepou podívanou předvedlo na letošní akci Cihelna 2019 několik stovek členů klubů vojenské historie z celé...

Sousedská pomoc záchranářů je omezena, na západ kraje přijíždějí později

Záchranáři přijíždějí později.

Čekání na příjezd záchranné služby se lidem na západě Chrudimska nyní prodloužilo. Pokud nejde o život, dojezdové časy...

Pardubický kraj plánuje partnerství s čínským regionem lidnatým jako KLDR

ilustrační snímek

Pardubický kraj se chystá uzavřít partnerství s čínskou provincií Jilin na severovýchodě země, která má přes 27 milionů...

Advantage Consulting, s.r.o.
REFERENT NÁKUPU S NĚMECKÝM JAZYKEM

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz