V neděli halu čeká bitva. Derby o vše má zachránit hradecký trenér

  8:45aktualizováno  17:49
Pardubický zimní stadion zažije v neděli jednu z největších invazí hostujících fanoušků v jeho historii. Zřejmě kvůli tomu, že Dynamo zažívá těžké chvíle a hradečtí příznivci tak tuší další výhru, skoupili více vstupenek než obvykle. Derby tak okoření nefalšovaná bitva severní proti jižní tribuně.

Nový pardubický kouč Peter Draisaitl. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Severní tribunu z valné části obsadí příznivci Mountfieldu, jižní dlouhodobě patří domácím.

„Vstupenky na severní tribunu se prodávaly přes internet, takže k nim měli přístup lidé z obou táborů,“ uvedl mluvčí HC Dynamo Jan Hrabal s tím, že kvůli mimořádným bezpečnostním opatřením nemůže situaci více komentovat.

Z kroků vedení klubu však plyne, že „sever“ bude skutečně patřit hradeckým. „Speciální režim je připraven pro diváky, kteří mají lístky do sektorů 108, 109 a 110 na severní straně arény. Vstup jim bude umožněn speciálním vchodem na severozápadní straně haly,“ doplnil mluvčí.

Dá se tak počítat s tím, že v hale pro 10 194 diváků bude více než tisíc fanoušků ze severněji položené východočeské metropole. Ne že by to hokejové duely mezi Pardubicemi a Hradcem Králové potřebovaly, ale jasné je, že nedělní historicky patnácté derby dostalo extra porci koření navíc.

Postaralo se o něj vedení HC Dynamo Pardubice, když angažovalo exhradeckého kouče Petera Drasaitla. „Derby vůbec neřeším, to je daleko. Musíme jít krok po kroku,“ uvedl rodák z Karviné a bývalý německý reprezentant.

Ovšem fanoušci od jeho jmenování právě nic jiného nezajímá. Jméno Draisaitl se velmi často skloňuje v obou táborech. A je dobře, že bez nějaké zášti a agresivity, kterou zažil třeba fotbalový kouč František Straka po nástupu ke Slavii Praha.

„Zášť, že trénuje na jihu? Za mě určitě ne. Ukončila se s ním spolupráce ve vší slušnosti a počestnosti a kývl na nabídku, kterou vyhodnotil jako nejlepší. Zášť by byla, kdyby skončil sám a druhý den vyšlo najevo, že podepsal s ‚perníkama‘,“ zhodnotil situaci na webu Mountfieldu HK jeden z nejčastějších diskutujících s přezdívkou Birkow.

Oba tábory se přitom shodují v tom, že jestli někdo může Pardubice ve zpackané sezoně nakonec zachránit, tak je to právě přísný kouč. „Podle mého to má pan trenér srovnáno v hlavě, odpovídá věcně, na nic si nahraje. Ví, kde momentálně Pardubky jsou. Uvidíme, ale já mu věřím a snad přijde nový impuls a mužstvo pozvedne, i s případnými posilami,“ uvedl na facebookových stránkách Dynama fanoušek Pardubic Petr Papoušek.

Teď už se všichni bojí baráže

Nicméně v derby půjde hlavně o body a jasné je, že ty daleko více potřebují Pardubice. Ačkoliv vedení se ještě před pár týdny tvářilo, že se vlastně nic moc neděje, nyní se už v kancelářích klubu nahlas mluví o strašáku baráže.

„Máme tady Petera, který začal okamžitě tvrdě pracovat, věříme, že zvládne tým stabilizovat a odrazit jej ode dna,“ uvedl generální manažer HC Dynamo Pardubice Pavel Rohlík v obsáhlém rozhovoru na webu klubu. Z něj je patrné, že by rád sehnal do konce ledna, kdy končí přestupové období, potřebné posily do kádru.

„Máme připravené varianty, ale nechtěl jsem je dotahovat bez hlavního trenéra. Vždy jsme se s trenéry bavili, jak tým doplnit, a to v současnosti s Peterem řešíme. Máme vybrané tipy, rozhlížíme se v České republice i v zahraničí,“ dodal Rohlík.

Je otázka, jestli se mu povede někoho ulovit už do očekávaného derby. To bude ale určitě sledovat vyprodaná aréna, ve které bude i mnoho stovek fanoušků Hradce Králové, včetně tamního primátora Zdeňka Finka.

„Už jsem s panem primátorem mluvil a určitě opět přijede. Zápas ale bude sledovat v jiné lóži, ale určitě nás přijde pozdravit,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát s přáním, aby Dynamo vyhrálo.

Nejčtenější

Vozidlo Perun pro speciální síly nemohlo ve zkouškách uspět, tvrdí výrobce

vozidlo Perun 4x4

Za neúspěchem vozidla Perun pro české speciální síly stojí metodika vojskových zkoušek, u kterých vozidlo neprošlo....

Nejlépe se stále žije v Říčanech, nejvíc se zlepšila Přelouč a Šternberk

Pohled na město Šternberk ze střechy tamního hradu.

Podmínky pro život se z více než dvou stovek obcí s rozšířenou působností za poslední rok nejvíce zlepšily v Přelouči a...

Stavba D35 zničí silnice v okolí, cena oprav se odhaduje na dvě miliardy

Začátek stavby další etapy dálnice D35 z Časů do Ostrova

Chystaná stavba dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Ostrova bude znamenat obrovskou zátěž pro silnice i pro...

Sedmdesátiletý most nechce ustoupit novému, zrezlé čepy brání rozebrání

Bourání mostu mezi Valy a Mělicemi.

Jako by se sedmdesátiletý válečný most Bailey Bridge, který spojoval obce Valy s Mělicemi na Přeloučsku, nechtěl vzdát....

Budova s nápisem Hobé padla k zemi, demolice lihovaru pomalu končí

Sedmadvacetimetrové rameno demoličního stroje se zakouslo do budovy bývalého...

Poslední výrazná připomínka někdejší pardubické likérky Hobé už nestojí. Demolice staveb v rozlehlém areálu někdejšího...

Další z rubriky

Po pádu sochy, která zabila dítě, Svitavy zrušily letošní setkání řezbářů

Již ukotvené a nainstalované sochy z minulých ročníků.

Jubilejní desátý ročník setkání řezbářů se letos ve Svitavách neuskuteční. Muzeum a město akci zrušily kvůli loňské...

Rudoarmějci a českoslovenští vojáci rozdrtili Němce. Cihelna 2019 bavila

Již 22. ročník vojensko-historické akce Cihelna se konal o víkendu u Králík na...

Velkolepou podívanou předvedlo na letošní akci Cihelna 2019 několik stovek členů klubů vojenské historie z celé...

Stavba D35 zničí silnice v okolí, cena oprav se odhaduje na dvě miliardy

Začátek stavby další etapy dálnice D35 z Časů do Ostrova

Chystaná stavba dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Ostrova bude znamenat obrovskou zátěž pro silnice i pro...

Najdete na iDNES.cz