Fandové pardubického hokeje se bojí o fungování klubu po odchodu Kusého

  14:38aktualizováno  14:38
Většina fandů pardubického hokejového klubu má obavy, co bude s jejich týmem, až na konci dubna odejde nečekaně odvolaný manažer Zbyněk Kusý. Vyplynulo to z výsledků ankety na iDNES.cz. Kusý v organizaci strávil 22 roků, nyní ho nahradí Ondřej Šebek, který pod Kusým několik let pracoval.

Odvolaný manažer pardubického hokejového klubu Zbyněk Kusý | foto: Michal Klíma, MAFRA

Drtivá většina fanoušků pardubického hokeje nechápe, proč většinový majitel klubu Roman Šmidberský vyhodil pár dní po zisku dalšího titulu manažera týmu Zbyňka Kusého. A co víc, velká řada z nich má také obavy, co bude s klubem dál.

"Ačkoliv jsem proti Kusému měl mnoho výhrad, nyní mám strach z toho, co bude. Přece jen klub postavil na nohy, dokázal sehnat hráče, měl úspěchy," říká třeba dlouholetý fanda Pardubic Ondřej Švajdler z Opatovic nad Labem.

Jeho názor vystihuje náladu mezi fanoušky, kterou dokazuje i anketa na serveru iDNES.cz. Do ní se ke čtvrtečnímu odpoledni zapojilo téměř tři tisíce lidí, kteří odpovídali na otázku: Myslíte si, že odvolání Zbyňka Kusého pardubickému hokeji pomůže, nebo uškodí? 1 887 čtenářů uvedlo, že uškodí, 557 zaškrtlo možnost, že se nic nezmění, a pouze 229 lidí si myslí, že jeho odchod hokeji v Pardubicích pomůže.

"Každopádně jedno je jisté - lepší manažer u nás není a Pardubice to pocítí. Sáhne po něm někdo jiný, přetáhne sponzory a bude," napsal na internetovou diskusi jeden ze čtenářů.

Kusý možná dojel na kariéru sólisty

A právě odchodu několika sponzorů se obává i člen dozorčí rady klubu a majitel stavební firmy Chládek a Tintěra Libor Joska.

"Tohle nebezpečí tady samozřejmě je. Zbyněk si vše zařizoval sám a bylo mu jedno, jestli jedná o sponzorství za pět tisíc nebo pět milionů. Samozřejmě, že tento byznys je hodně o osobních vztazích," uvedl Libor Joska, jehož firma posílá do klubu miliony korun ročně.

Ovšem Joska, který je ve styku i s majitelem klubu Šmidberským, udává jako hlavní důvod konce Kusého právě jeho solitérství. "Roman Šmidberský mi říkal, že nyní chtějí spustit spíše týmové vedení, dělbu kompetencí. Z pohledu majitele firmy to chápu. Je velmi nebezpečné, když vše řídí jen jeden člověk. Kdyby se mu třeba něco stalo, firma či klub je den ze dne v obrovském problému. V klubu to zatím bylo podle Zbyňka nebo to prostě nebylo," říká Joska.

Ostatně i nový nastupující manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek potvrdil, že jeho úkolem bude rozložit funkce a odpovědnost v klubu. "Určitě to bude více týmová hra než dosud," uvedl Šebek, který pod Kusým pracoval několik roků jako obchodní ředitel.

"Šebek se nevyhne srovnávání"

To však nic nemění na tom, že Šebek přichází do klubu z jeho pohledu snad v nejhorším možném okamžiku. Fanoušci si zvykli na úspěchy, a on tak ve funkci může prakticky jenom ztratit. "Toho si vědom jsem, ale i tak jsem rád, že přicházím do klubu, který dobře funguje a je úspěšný," říká Šebek.

Z něčeho podobného má obavu i Libor Joska. Podle něj to bude mít Šebek hodně těžké. "Určitě ho budou lidé s Kusým srovnávat. Také je jasné, že pokud se nebude dařit, tak lidé budou naštvaní, experiment se nepovede a Kusý se třeba bude muset i vrátit. To vše ukáže až čas, ale jak říkám, změna je krok správným směrem," řekl Joska.

Ten stejně jako ostatní prý neměl o odvolání úspěšného manažera do poslední chvíle ani potuchy. Ovšem kategoricky odmítá, že by za nečekaným rozchodem dua Šmidberský - Kusý stály třeba finanční machinace nebo nějaký velký osobní problém.

"Myslím si, že ani jedno ani druhé. Finanční věci si Roman v poslední době velmi hlídal. Pod vším důležitým byl podepsán společně s Kusým. O tom, že by se nějak hádali, také nic nevím. Spíše měli každý jiný pohled na to, jak by měl klub fungovat dál," dodal Joska.

Nejčtenější

Do kauzy krvácejícího Adama promluvil hejtman, náměstek nemocnice odstoupil

Adámek s maminkou.

Krajští politici poprvé zasáhli do řešení případu osmiletého chlapce, který má kvůli krvácení po operaci mandlí a...

Učitelka nahnala děti před houkající sanitku, přecházení prověřuje policie

Záchranáři dávají přednost dětem, které se učitelka rozhodla převést před...

Hazard se životy svěřených dětí předvedla na rušné Sukově třídě v Pardubicích jejich učitelka. Děti nahnala do...

Nemocnice musí vydat dokumentaci k případu hocha v kómatu po operaci mandlí

Otec Adama Vyčítala, který po operací mandlí a následném krvácení upadl do...

Nemocnice Pardubického kraje musí podle rozhodnutí odvolacího soudu vydat rodičům část zdravotní dokumentace chlapce,...

VIDEO: Policisté „otevírali“ kolonu před autem s rodící ženou

Policisté dělali eskortu rodící ženě, na sál dorazila včas

Děsivá představa každého nastávajícího otce, že nestihne dovézt včas ženu do porodnice, se málem vyplnila Michalu...

Ti nejlepší mají všechno, ostatní ne, popisuje Radil zámořskou zkušenost

Lukáš Radil (52) ze San Jose v zápase s Los Angeles.

NHL je mým snem, klidně skousnu i rok na farmě, prohlásil bývalý pardubický útočník Lukáš Radil, když loni podepsal...

Další z rubriky

Nepřicházím dělat v mužstvu revoluci, tvrdí nový chrudimský kouč Veselý

Jaroslav Veselý

Možná není veřejnosti tak známý, ale jako trenér už má ve 42 letech za sebou hodně zajímavou kariéru. Vždyť kromě štací...

Reprezentační rozehrávač Vyoral odešel z Nymburka do Pardubic

Tomáš Vyoral z Nymburka

Basketbalový reprezentant Tomáš Vyoral po dvou sezonách strávených v Nymburce bude hrát za Pardubice. Šestadvacetiletý...

Někteří hráči zjišťují, co je to trénovat, odhaluje pardubický kouč Lubina

Ladislav Lubina na úterním tréninku Pardubic.

Dlouho neměl nikoho k ruce, od minulého týdne však zná definitivní obsazení trenérského kabinetu. Asistenty kouče...

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na iDNES.cz