Radní Ostravy nečekaně odvolali chváleného šéfa haly a stadionu

  13:15aktualizováno  13:15
Dobře zvládá organizaci sportovních klání, koncertů i investice do sportovišť v Ostravě. Kamila Vrubla, který od roku 2007 řídí společnost Vítkovice Aréna, chválí sportovci a donedávna i politici. Ještě letos v lednu jej radní města potvrdili ve funkci na další čtyři roky. V úterý ho ale náhle odvolali.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Nemile tím překvapili sportovce i opoziční politiky.

„Divil jsem se, proč je mimořádné jednání rady, když v programu nic zásadního není. Čekal jsem, co dají na stůl. Teď to vím. Slyšel jsem, že si pan Vrubl nesedl s náměstkyní pro sport. Jestli ale pro jeho odvolání není zásadní důvod, pak je to další výsledek současného emočního managementu,“ míní opoziční zastupitel Lukáš Semerák (Ostravak).

„Je to překvapivé,“ reagoval i zastupitel Josef Babka (KSČM). „Neznám důvod, ale Ostrava ztrácí dobrého manažera. Staral se o multifunkční halu, fotbalový stadion, atletickou halu a teď i o Bazaly. Zvládal investice i využití sportovišť. Je to škoda,“ dodal opoziční politik.

Redakci MF DNES radní potvrdili, že v pozici valné hromady odvolali Kamila Vrubla z představenstva společnosti Vítkovice Aréna k 30. červnu. Důvody ale neozřejmili.

„K odvolání dochází po vzájemné dohodě. Kamilu Vrublovi patří naše poděkování za dobře odvedenou práci. Přeji mu úspěch v jeho dalším profesním životě,“ řekla náměstkyně primátora pro sport Andrea Hoffmannová (Piráti) s tím, že osobní spory s Vrublem nemá.

Odvolaný Vrubl vzájemnou dohodu komentovat nechce

Náměstek Martin Štěpánek, který se dříve staral o sport, poslal vyjádření za klub ODS.

„Vzali jsme na vědomí dohodu o ukončení pracovního vztahu pana Vrubla. Jsme rádi, že mu rada města vyslovila poděkování za jeho činnost, a oceňujeme roli společnosti v organizaci špičkových sportovních událostí,“ stojí v něm.

Ani náměstek pro kulturu Zbyněk Pražák (KDU-ČSL) nesdělil víc. „Bylo řečeno, že jde o vzájemnou dohodu. Na pana ředitele byly kladeny velké nároky, třeba se cítil unavený a chtěl změnu,“ nastínil.

Samotnému Kamilu Vrublovi do řeči příliš není. „Nezlobte se, nechci se k tomu nijak vyjadřovat,“ uvedl jen.

Lidé, kteří s ním spolupracují, se nediví. „Když jsem s ním dopoledne mluvil, nedal na sobě nic znát. Snad jsou to fámy,“ doufal ještě v pondělí večer místopředseda Atletického klubu SSK Vítkovice Aleš Zedník.

Netajil, že změna šéfa sportovišť jej nepotěší. „Pan Vrubl je schopný manažer. Šíří kolem sebe klid a pohodu. Vždy, když nastal problém, společně jsme našli řešení. K jeho práci nemám výtky,“ dodal Zedník.

Podobně reagují i zástupci dalších sportů. „S Ostravar Arénou jsem stále v kontaktu. Spolupráce je na profesionální úrovni,“ řekl prezident hokejového klubu Vítkovice Ridera Petr Handl.

„Pan Vrubl je člověk na pravém místě. Zvládá toho hodně a nehledí na čas, v práci ho potkávám už brzy ráno. Pod jeho vedením pracují zaměstnanci jako stmelený tým, na který je spolehnutí. I když koncert končí v noci, ráno je Ostravar Aréna připravená tak, abychom mohli trénovat na ledě. Vše funguje, jak má. Jeho odvolání je šok nejen pro mě,“ líčil šéf ostravských krasobruslařů a prezident Českého krasobruslařského svazu Stanislav Žídek.

Zástupci klubů mají obavy z toho, co bude dál. „V nejbližších dnech vyhlásíme výběrové řízení na pozici člena představenstva společnosti. Ze tří členů poté vzejde předseda. Věřím, že získáme osobnost, která Vítkovice Arénu posune zase dopředu,“ uvedla Hoffmannová.

Upřesnila, že radní včera dočasně zvolili členem představenstva společnosti dosavadního předsedu její dozorčí rady Libora Folwarczného. Ten se stal na podzim starostou Poruby (za ANO), ale brzy rezignoval.

Nejčtenější

Hněv v Opavě. Sudí prchali, zaskočený Csaplár reagoval: Míra zla je šílená

Spoluhráči i protivníci se snaží zastavit opavského záložníka Pavla Zavadila,...

Nadávky, výhrůžky, obrovská zloba. Na rozhodčí i na soupeře. Pořadatelé museli být v plné pohotovosti, když se v Opavě...

Na Novojičínsku zemřeli při čelní srážce dvou aut čtyři lidé

Ilustrační snímek

Tragická dopravní nehoda se stala krátce před pondělní půlnocí na silnici I/48 mezi Novým Jičínem a Hranicemi. Po čelní...

Čápy na Opavsku otrávil jed na hraboše, použití chemie potvrdil rozbor

Uhynulý čáp bílý na Opavsku nejspíše snědl hraboše, který se otrávil jedovatou...

Jed na hraboše Stutox II otrávil čápy na polích na Opavsku. Dvojice ptáků, k nimž tam ve středu vyjížděli lidé ze...

Muž dvou tváří Zavadil. Proč se nestárnoucí kapitán vzteká

Pavel Zavadil z Opavy během utkání s Jabloncem

Byl nepříčetný. Držel v podpaží balon a nasupeně kráčel k rozhodčímu. Tolik nadávek mu poslal a nemohl přestat....

Ostravu čekají až tři roky bez dálnice. Zavře ji oprava zvlněného povrchu

Na ostravské části dálnice D1 začaly provizorní opravy zvlněné vozovky. (12....

Na dva až tři roky se v Ostravě úplně zavře 18 kilometrů dlouhý úsek dálnice. Silničáři ho budou stavět celý znova....

Další z rubriky

Čápy na Opavsku otrávil jed na hraboše, použití chemie potvrdil rozbor

Uhynulý čáp bílý na Opavsku nejspíše snědl hraboše, který se otrávil jedovatou...

Jed na hraboše Stutox II otrávil čápy na polích na Opavsku. Dvojice ptáků, k nimž tam ve středu vyjížděli lidé ze...

Beskydskou obec trápí hustá doprava, občané žádají semafory i přechody

Náměstíčko v Čeladné na Frýdecko-Místecku.

Starousedlíkům i přistěhovalcům v Čeladné na Frýdecko-Místecku vadí příliš hustá a nebezpečná doprava. Žádají nápravu...

Lidé v kraji odstavují desítky autovraků, stávají se útočištěm bezdomovců

Metropole je plná autovraků. (7.5.2019)

Dva roky trvalo lidem z odboru dopravy novojičínské radnice, než se jim podařilo odstranit auto dlouhodobě odstavené u...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz