Ústavní soud odmítl stížnost Kramného proti vazbě i stíhání

  11:29aktualizováno  13:18
Ústavní soud odmítl stížnost Petra Kramného proti vazbě. Podle mluvčí Miroslavy Sedláčkové ji označil za zjevně neopodstatněnou. Muž čelí obvinění z vraždy manželky a dcery v Egyptě, trestní stíhání považuje za nedůvodné, vinu od počátku popírá.

Petr Kramný u Okresního soudu v Karviné (26. května 2014) | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Předminulý týden Okresní soud v Karviné odmítl odvolání Kramného proti vazbě, ve stejné době vyšlo najevo, že Generální inspekce bezpečnostních sborů nezjistila žádné násilí kriminalistů při výslechu, na které si Kramný stěžoval (podrobněji zde). A do třetice Kramný nyní neuspěl se stížností u Ústavního soudu.

Ve stížnosti Kramný kritizoval své vzetí do vazby i samotné trestní stíhání. Došlo podle něj k porušení práva na spravedlivý proces a principu presumpce neviny. „Ústavní soud neshledal v ústavně-právní rovině žádné pochybení obecných soudů při rozhodování o trvání vazby, důvodnost trestního stíhání není Ústavní soud oprávněn zkoumat,“ uvedla mluvčí Sedláčková.

Obhájkyně si chce stěžovat dále

Kramného obhájkyně Jana Rejžková řekla, že podobné rozhodnutí očekávala. „Je mi známo, že při první žádosti o přezkum je většinou rozhodnutí zamítavé. Nic mi nebrání ale v tom, abych proces zopakovala,“ uvedla.

Podala si stížnost už i proti druhému rozhodnutí Okresního soudu v Karviné, který Kramného nechal ve vazbě. Tou se bude zabývat Krajský soud v Ostravě. „Pokud ji zamítne, podám stížnost k Ústavnímu soudu,“ uvedla.

Dodala, že ve středu ji čeká výslech údajně jednoho z nejdůležitějších svědků v celé kauze. „Jde o osobu z Česka. Jediný byl v inkriminovanou dobu na místě. Jako jediná osoba se může vyjádřit k situaci, která na místě činu byla,“ uvedla. O koho jde, prozradit nechtěla.

 Matka s dcerou zemřely koncem loňského července v hotelu v Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou. Média původně spekulovala o otravě, posléze MF DNES zjistila, že podle pitvy provedené v tuzemsku ženy zemřely po zásahu elektrického proudu.

Kramný vinu od počátku popírá. Několik měsíců strávil v Egyptě, pak jej tamní úřady pustily do vlasti a později případ odložily.

Česká policie jej obvinila z vraždy koncem února. Příčinu úmrtí dosud nekomentovala. Stejně tak zatím nezveřejnila výsledky pitvy ani výsledky testu na detektoru lži, který Kramný podstoupil.

Kramný je ve vazbě od února:

 

Autoři: ,

Nejčtenější

Iglú se šíří Českem, pro řadu bezdomovců jsou lepší než noclehárna

Někteří bezdomovci upřednostňují iglú před pobytem v noclehárně.

Bezdomovecká iglú, která před časem do Česka přivezla dvojice mladých lidí, už překročila hranice Ostravska. Zájem je o...

Autoklíče z Frenštátu dobývají celý svět, při vývoji je házejí z okna

Továrna dodavatele pro autoprůmysl Continental ve Frenštátu pod Radhoštěm

Asi ho máte v kapse kalhot, nebo pohozený někde v tašce či kabelce - klíč od auta. Najděte ho a držte při čtení v ruce,...

Sparta dala razítko na Šuralův přestup a přiblížila se k angažmá Panáka

Karvinský Filip Panák (vlevo) hlavičkuje před Ondřejem Zahustelem ze Sparty.

Do fotbalové Sparty má blízko Filip Panák z Karviné, o kterého má zájem i Baník Ostrava. Přestup mladého univerzála do...

Ostravské Přednádraží mizí, drážní kolonii a romské ghetto bourají bagry

Ostravské Přednádraží rychle planýrují bourací stroje. (14. ledna 2019)

Tak vypadá definitivní zánik části města. Bagry a další bourací stroje se zakously do vybydlených domů v lokalitě...

VIDEO: Seniorka v Opavě bourala. Byla podnapilá a sotva stála na nohou

Opilá seniorka v Opavě bourala v protisměru

Silně podnapilá seniorka bourala v sobotu večer v Opavě - Kylešovicích. Přejela do protisměru, vjela na chodník a...

Další z rubriky

Moravskoslezský kraj chce letos opravit nejméně osmdesát kilometrů silnic

Na ostravské části dálnice D1 začaly provizorní opravy zvlněné vozovky. (12....

Zhruba 800 milionů korun má pro letošní rok připraveno na opravy silnic druhé a třetí třídy Moravskoslezský kraj. To by...

Moravskoslezští záchranáři loni ošetřili 110 tisíc lidí, výjezdů přibývá

Záchranáři převážejí pětiměsíčního chlapce nakaženou plicní tuberkulozou.

Pomoc Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje potřebuje každý rok výrazně více pacientů. „Naše týmy...

Spolu s ostravskou Černou loukou se promění i nábřeží Ostravice

Podle architektonicko-urbanistické studie by mělo takto vypadat nábřeží řeky...

Plánovaná výstavba dvou nových budov Ostravské univerzity pro sportovní a umělecké obory s sebou přinese už v roce 2021...

Najdete na iDNES.cz