Martin Sikora (na snímku vlevo) nastoupil na post ředitele třinecké nemocnice v...

Martin Sikora (na snímku vlevo) nastoupil na post ředitele třinecké nemocnice v říjnu. Nyní byl odvolán. | foto: Archiv nemocnice

Krajští radní uťali spory v třinecké nemocnici, odvolali „zimního“ ředitele

  • 0
Specialista na lékařské technologie a biomedicínské inženýrství, 47 letý Martin Sikora, který se teprve v říjnu stal ředitelem Nemocnice Třinec, rychle skončil. Radní Moravskoslezského kraje, kterému zařízení patří, jej odvolali na mimořádném pondělním jednání, kde byla nemocnice jediným bodem.

Po svém nástupu Sikora uvedl, že jeho cílem je zvládnout epidemiologickou situaci a stabilizovat nemocnici ekonomicky i personálně. Ale právě to poslední se mu nezdařilo. 

Naštvaní zaměstnanci v podepsaných i anonymních dopisech poukazovali na to, že už 18. ledna se může zhroutit systém poskytování péče v nemocnici kvůli tomu, že ředitel a jeho personální náměstkyně Jana Pajak bez udání důvodu odvolali či přeřadili pracovníky v klíčových manažerských pozicích.

„Tím dochází k totální destabilizaci chodu nemocnice. Nově přijatí zaměstnanci nemají povědomí o situaci a skutečném stavu v nemocnici, budou začínat od nuly a nejsou nyní schopni nahradit odvolané osoby,“ stojí v posledním dopise. 

Krajští radní stížnosti vyslyšeli. Sikora ani Pajak už v nemocnici nepracují.

„Hlavním důvodem odvolání ředitele byla destabilizace chodu nemocnice. Dělal rozsáhlé personální změny bez vědomí zřizovatele a následného zajištění provozu. Negativní klima mohlo způsobit kolaps a následný tlak na okolní nemocnice by mohl vést ke zhroucení systému péče v regionu,“ řekla mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Kraj vyhlásí co nejdříve nové výběrové řízení. Odvolaný Sikora řekl, že se vyjádří příští týden.