Provozovatelé koupališť hlásí špatnou sezonu. Lidé počasí nevěří

  10:30aktualizováno  10:30
Málo návštěvníků a tudíž i špatnou sezonu hlásí letní koupaliště v Moravskoslezském kraji. I přesto, že v některých dnech teploty přesahovaly třicet stupňů, provozovatelé mnoha koupališť nejsou spokojeni.

Provozovatelé moravskoslezských koupališť nejsou tak veselí jako mladé návštěvnice. (ilustrační snímek) | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

„Letos je počasí hodně proměnlivé, lidé mu nevěří,“ vysvětluje Karel Pokorný z letního koupaliště v Českém Těšíně. A podobná je situace i v dalších městech regionu.

„Vypadá to, že je hezky, ale celé léto je spíše pod mrakem. My jsme na návštěvníky připraveni, náš jediný problém je právě počasí,“ říká vedoucí bruntálského koupaliště Ladislav Blažek. „Jsme malé koupaliště, takže příliš mnoho akcí nepořádáme, lákáme tak návštěvníky aspoň na wellness,“ odpovídá na otázku, jak se snaží počet návštěvníků v neúspěšné sezoně zvýšit.

„Letos jsme zaznamenali mnohem méně tropických dní jdoucích za sebou, to má na návštěvnost obrovský vliv,“ popisuje Martin Girášek, který je provozně-technickým náměstkem v Opavě. „Srovnáme-li údaje o návštěvnosti od května do července, navštívilo koupaliště v letošním roce zhruba 25 tisíc lidí, zatímco loni to bylo za stejné období 33 tisíc,“ pokračuje s tím, že z dlouhodobého hlediska ale pozoruje mírný nárůst návštěvníků. Loňské vysoké hodnoty způsobilo extrémně teplé počasí.

V Porubě slunečno, v jiné části Ostravy déšť

Menší počet zájemců o koupání oproti předchozí sezoně zaznamenali také v Porubě - v největším letním koupališti ve střední Evropě.

Počet návštěvníků se tady snížil asi o dvacet procent, od konce května to tedy činí necelých 60 tisíc návštěvníků. „Uspořádali jsme například akci nazvanou Plaveme přes kanál La Manche, účast ale byla nízká. I když přímo na koupališti bylo krásně, v některých částech Ostravy pršelo. Proto mnoho lidí nedorazilo,“ vysvětluje Hana Ryšánková, mluvčí společnosti Sareza, která areál provozuje.

Na počítání ztrát je však v srpnu ještě podle ní brzy. „Stačí jeden tropický víkend a všechno se může změnit. Když je na začátku léta hezky, ke konci už bývají lidé unavení a na koupaliště většinou přestávají chodit. Letos tomu tak ale nebylo, ztráty se dají dohnat,“ říká Ryšánková s tím, že si letos návštěvníci koupališť ještě příliš neužili.

Souhlasí s ní i opavský Martin Girášek. „Nejvíce lidí navštěvuje koupaliště na začátku sezony a s blížícím se koncem prázdnin jejich zájem pozvolna klesá. Přesto věřím, že si ještě letos cestu na naše koupaliště najdou. Závěr sezony se však zatím nedá odhadnout,“ dodává.

Autor:

Nejčtenější

Po zavedení QR kódů na popelnicích nosí lidé své odpadky k sousedům

Ilustrační snímek

S plánem snížit náklady na likvidaci odpadů přišla novojičínská radnice. Proto se v uplynulých měsících na všech...

Při nehodě čtyř aut v Orlové jedna žena zemřela, pět lidí je zraněných

Tragická nehoda si vyžádala jednu oběť a pět zraněných.

Jedna žena zemřela a dalších pět lidí se zranilo při ranní nehodě čtyř automobilů v Orlové na Karvinsku. Na...

Festival Colours of Ostrava zahájila kapela Buty, diskutovat přijel indián

V Ostravě začal 17. července 2019 mezinárodní hudební festival Colours of...

V Ostravě odpoledne odstartoval další ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava. Prvním koncertem na...

Muž po sexu usnul. Komplic ženy mezitím odnesl televizi, stravenky i kýtu

Ilustrační snímek

Seznámení s cizí ženou v jedné z ostravských restaurací vyšlo šestapadesátiletého muže draho. Poté, co spolu u něj doma...

Srnky spadly do čtyřmetrové skruže, hasiči je zachraňovali „bezpachově“

Hasiči zachránili dvě mladé srnky, které skončily ve Slezské Ostravě ve čtyři...

Hasiči v sobotu večer vyjížděli k nezvyklému zásahu. Zachraňovali dvě mladé srnky, které v Slezské Ostravě spadly do...

Další z rubriky

Zájem o obědy pro chudé stále roste. Najedí se tisíce dětí

oběd, škola, jídelna (ilustrační snímek)

Na obědy chudým dětem do Moravskoslezského kraje míří miliony. Podpora pro školáky, jejichž rodiny na stravné samy...

Manželé přepadali kurýry. Žena je zabavila, muž přiběhl s páčidlem

Zajištěné peníze a stravenky z lupu.

Policie na Novojičínsku dopadla manžele, kteří přepadávali řidiče zásilkových služeb. Plán byl jednoduchý: objednali si...

Řidič si dal deset piv, před policejní hlídkou skočil do řeky Opavy

Řidič před silniční hlídkou skočil do řeky.

Skokem do řeky se snažil minulý týden na Opavsku uniknout silniční kontrole opilý řidič osobního auta. Policisté ho...

Najdete na iDNES.cz