Pondělí 28. září 2020, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 28. září 2020 Den české státnosti

Rodíme, křikla žena na parkovišti u porodnice. Dcerku chytil tatínek

  8:58
Když na Moniku Koloničnou z Třince přišly ve čtvrtek ráno porodní bolesti, byla v klidu. Nemohla tušit, že vytouženou dceru bude držet v náručí ještě dříve, než se stihne dostat do porodnice.

Míša se narodila na parkoviště do rukou táty. | foto: Nemocnice Třinec

„Když jsem rodila před necelými třemi lety, trpěla jsem mnohem většími bolestmi, přesto v porodnici trvalo dva dny, než syn přišel na svět. Vůbec se mu nechtělo,“ vysvětluje máma tří malých dětí, proč nechvátala, ani nevolala sanitku.

„Bolesti začaly asi v sedm hodin. Zavolali jsme s manželem babičce, aby přijela pohlídat kluky. Je z vedlejší vesnice, ale zrovna něco vyřizovala ve městě a přijela asi za hodinu a půl. V devět hodin jsme s manželem sedli do auta a jeli do porodnice,“ vzpomíná žena.

Do patnácti minut byli před místní nemocnicí, jenže před příjmem stály sanitky, proto museli zaparkovat o kus dál. Žena si nevybavuje, jestli měla ujít k budově sto metrů, nebo víc. Ví jen, že v polovině cesty přes parkoviště náhle ztuhla. Bylo jí jasné, že dál to nepůjde, protože dcera už se dere na svět.

„Cítila jsem, že kousek její hlavičky už je venku. Křikla jsem na manžela: ‚Rodíme!‘ Záda mě bolela tak, že jsem se nemohla ani pohnout. Zůstala jsem stát. Na sobě jsem měla šaty a kalhotky. Manžel mi kalhotky rychle stáhl a malá mu vypadla rovnou do rukou,“ líčí matka. 

Vše se podle ní seběhlo tak rychle, že si vybavuje jen jediný pocit. „Chtěla jsem svou dceru držet v náručí, tak mi ji manžel předal i s pupeční šňůrou. K ošetření a porodu placenty došlo už v porodnici, kam jsme se dostali za pár minut. Nějaká paní na parkovišti viděla, co se děje, a přivolala pomoc. Přijeli pro nás s lehátkem,“ líčí Koloničná.

Žena i její dcerka jsou v pořádku. Od neděle jsou doma, kde na ně netrpělivě čekali osmiletý Šimon a téměř tříletý Filípek. „Toužili jsme po dceři a manžel je strašně šťastný, že to byl on, kdo pomohl s porodem. Do pondělí slavil a stále o tom všem hrdě vykládá,“ směje se žena.

2. a 3. října se budou konat volby do krajských zastupitelstev a v některých okrscích i doplňovací volby do Senátu
Lidé v karanténě budou mít možnost volit 30. září a 1. října.

Octavia za 3 500 korun: boj s krizí, chaos a riskantní sázka na superslevy

Octavia za 3 500 Kč měsíčně, Kodiaq za 4 899 Kč, Passat za něco málo přes 6 000 Kč… Ačkoli automobilkám docházejí...

Blíží se katastrofa, jež zastíní pandemii covidu-19, říká princ Charles

Britský princ Charles (71) vyzval v pondělí ke zlepšení boje proti klimatickým změnám, jejichž dopad podle něj zastíní...

Herec Petr Čtvrtníček se nakazil koronavirem, leží v nemocnici na JIP

Herec Petr Čtvrtníček (56) skončil kvůli covidu-19 v nemocnici. Minulý týden měl pozitivní testy, a když se mu...

Počet úmrtí bude stoupat. Podívejte se, jaké měla křivka zpoždění jinde

Počet úmrtí s nemocí covid-19 u nás poroste. Byť ještě není jasné o kolik. Příklady z jiných zemí jasně ukazují, že...

Nebudu všem po rozchodu ukazovat, jaká jsem čičina, říká Mottlová

Muž roku 2016 Josef Kůrka (28) nedávno oznámil rozchod s herečkou a modelkou Barborou Mottlovou (33). Fitness trenér...