Jsem z rodiny, balamutil seniorku muž. Plán mu překazil její syn

  18:20aktualizováno  18:20
Ostravští policisté hledají podvedené lidi, které napálil muž se záminkou rodinného srazu. Muži zákona ho dopadli poté, co u důchodkyně díky vymyšlené příbuznosti vzbudil lítost a důvěru a žena mu chtěla dát peníze. Tomu však zabránil její syn a včas zavolal na tísňovou linku. Oklamaná žena by nemusela být jediná.
Seniorka príbuzenské vztahy podvodníkovi uvěřila. Celou dobu si ale vymýšlel. (Ilustrační snímek)

Seniorka príbuzenské vztahy podvodníkovi uvěřila. Celou dobu si ale vymýšlel. (Ilustrační snímek) | foto: Petr Lemberk, MAFRA

"Dne 13. května kolem tři čtvrtě na jednu odpoledne zazvonil v Ostravě-Zábřehu u osmasedmdesátileté seniorky třiapadesátiletý podezřelý. Ženě měl pak sdělit, že organizuje rodinný sraz a předmětnou legendu měl dále rozvíjet. Díky umu komunikace pak navázal důvěru," uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Starší ženě se následně svěřil se svým onemocněním. Důvěřivá důchodkyně mu vše věřila a poskytla mu i občerstvení. "Díky vhodně vedené komunikaci a historce o příbuzenství měla žena podezřelému důvěřovat a nabídnout mu finance ve výši tisíc korun. Předání částky však zamezil syn poškozené, který přivolal policisty," doplnila mluvčí.

Přivolaní muži zákona si vyslechl několik verzí "příběhu," který jim podezřelý sdělil. Vzhledem k odchylkám jednotlivých verzí se jim ovšem nezdály. Některé uváděné informace si proto ověřili a zjistili, že muž si vymýšlí.

V důchodkyni chtěl vyvolat lítost

"K řádnému objasnění je nutné zadokumentovat nyní také další okolnosti. Žádáme proto veřejnost o případná svědectví," dodala Holčáková.

Pokud třiapadesátiletý muž kontaktoval s obdobnou záminkou organizace rodinného srazu, rodinnou příbuzností či společnými předky i další občany, mají se obrátit na policii. Zavolat můžou na linku 158, nebo přímo policistům obvodního oddělení policie Ostrava-Vítkovice na telefonní číslo 974 728 201.

"V současnosti není vyloučeno, že obdobná legenda byla použita i v dalších teritoriích, nejen na Moravě. Apelujeme zejména na seniory, aby neznámé osoby nepouštěli do obydlí a nesvěřovali jim finance pod obdobnými záminkami," řekla policejní mluvčí.

Muž podle Holčákové na důvěřivou stařenku použil výmluvy, že se stal s matkou obětí krádeže na nádraží a že trpí onemocněním. Podle všeho tak chtěl vyvolat v ženě lítost.

Nejčtenější

Po zavedení QR kódů na popelnicích nosí lidé své odpadky k sousedům

Ilustrační snímek

S plánem snížit náklady na likvidaci odpadů přišla novojičínská radnice. Proto se v uplynulých měsících na všech...

Při nehodě čtyř aut v Orlové jedna žena zemřela, pět lidí je zraněných

Tragická nehoda si vyžádala jednu oběť a pět zraněných.

Jedna žena zemřela a dalších pět lidí se zranilo při ranní nehodě čtyř automobilů v Orlové na Karvinsku. Na...

Festival Colours of Ostrava zahájila kapela Buty, diskutovat přijel indián

V Ostravě začal 17. července 2019 mezinárodní hudební festival Colours of...

V Ostravě odpoledne odstartoval další ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava. Prvním koncertem na...

Muž po sexu usnul. Komplic ženy mezitím odnesl televizi, stravenky i kýtu

Ilustrační snímek

Seznámení s cizí ženou v jedné z ostravských restaurací vyšlo šestapadesátiletého muže draho. Poté, co spolu u něj doma...

Noví vlastníci ostravské hutě zavádějí změny, sníží výrobu o 20 procent

Nová huť společnosti Mittal Steel Ostrava

Ani požadovaných sto dnů, které si vyžádali na seznámení se s nově získaným podnikem, nepotřebovali manažeři...

Další z rubriky

Po cyklostezce do lyžařské haly. I to je plán na oživení Karvinska po těžbě

Karvinské moře.

Síť cyklostezek, místa k rekreaci i zábavě, ale i možnosti pro nové ekonomické využití prostoru postiženého těžbou uhlí...

Přes zákaz se těží zdravé stromy, tvrdí lesníci. Chřadnou i listnáče

V lesích se těží násobně více dřeva, to je potom potřeba odvézt. Cestou ke...

Část lesníků tvrdí, že přestože to zákon zakazuje, mizí z lesů při kůrovcové těžbě tisíce kubíků zdravých stromů....

Muž po sexu usnul. Komplic ženy mezitím odnesl televizi, stravenky i kýtu

Ilustrační snímek

Seznámení s cizí ženou v jedné z ostravských restaurací vyšlo šestapadesátiletého muže draho. Poté, co spolu u něj doma...

Najdete na iDNES.cz