„Vysloužilé objekty interního oddělení koupil do města soukromý vlastník, který je chce stavebně upravit na bytové domy. Areál byl dosud veden jako součást ulice Nádražní. Do objektů se ale vstupuje z vnitřní strany areálu, kudy vede účelová komunikace,“ popsal mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.
O zřízení samostatné ulice požádal vlastník budov, její pojmenování po Petru Beckovi navrhli bruntálští radní. Petr Beck pocházel z rodiny lékaře a žil nedaleko. Byl čestným občanem města i prezidentem oceněný nositel řádu Tomáše Garrigua Masaryka. Zemřel loni.
„Je to po udělení čestného občanství nejlepší způsob, jak projevit úctu a respekt k tomuto člověku,“ komentoval starosta Bruntálu Petr Rys.
Petr Beck se narodil v roce 1927 jako starší ze dvou bratrů do rodiny hornobenešovského a později bruntálského lékaře Artura Becka. Jeho matka byla židovka z podnikatelské rodiny Oppenheimů.
V roce 1942 rodina musela do Terezína, o dva roky později do Osvětimi. Matku a bratra poslali nacisté hned po příjezdu do plynu. Petr Beck přežil i pochod smrti v roce 1945, u Katovic se jej ujali sovětští vojáci.
O svých osudech desetiletí nemluvil, až po roce 2000 vypjatou dobu přibližoval na besedách bruntálským školákům.
V Bruntálu jde o třetí novou ulici za posledních pět let. Naposledy zastupitelé nově pojmenovali ulici Dubovou v budovaném areálu rodinných domků. Ta navazuje na Bukovou, vzniklou usnesením zastupitelů z listopadu 2016. I s ulicí Petra Becka má Bruntál nyní 142 ulic.

Ulice Petra Becka v Bruntále vede kolem někdejších nemocničních objektů.
Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.