ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Tomáš Frait, MAFRA

Opravy v následujících týdnech zkomplikují průjezd Frýdku-Místku

  • 4
Až do poloviny května musí řidiči počítat s kolonami a zhoršeným průjezdem Frýdku-Místku, hlavně na silnici I/56 ve směru na Frýdlant nad Ostravicí a také na silnici I/48 na Příbor.

ŘSD totiž bude v následujících týdnech opravovat nájezdové rampy mimoúrovňové křižovatky těchto dvou silnic.

„Rekonstrukce silničních ramp u Teska se uskuteční postupně po jednotlivých větvích za úplných uzavírek doprovázených objízdnými trasami,“ vysvětlil důvody problémů mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Rampy se budou opravovat postupně, řidiči je budou muset objíždět a využívat při tom hned dvou kruhových objezdů ve městě, u Teska a u Lidlu ve Frýdlantské ulici.

Což může být, hlavně pro kamiony, poněkud náročnější. „Plánovaná uzavírka pravého pruhu silnice I/48 směr Český Těšín bude doplněna uzavřením nájezdové větve ze silnice I/48 na silnici I/56 a sjezdové větve ze silnice I/56 na silnici I/48,“ přiblížil postup oprav mluvčí.

Následovat bude další etapa, oprava vozovky zbývajících dvou ramp. „Pokračování prací v dalším časovém horizontu způsobí uzavírku sjezdové větve ze silnice I/56 na silnici I/48 (trasa na Český Těšín) a zůstane stále uzavřen pravý jízdní pruh na silnici I/48. Uvedené práce spojené s dopravními změnami platí v termínu od pondělí 26. 4. zhruba do poloviny května letošního roku,“ dodal Mazal.