Provoz v kraji omezí další opravy cest. V Ostravě přeruší i tramvaje

  18:55aktualizováno  18:55
Sever Moravy čeká v srpnu další série oprav silnic. Na uzavírky si řidiči musí dát pozor ve městech i mimo ně. Třeba v Ostravě stavební práce na několik týdnů přeruší i tramvajové spojení. Částečné uzavírky komplikují i jízdu na spojnici mezi Opavou a Ostravou.
Od 12. do 20. srpna je částečně uzavřen průjezd Mokrými Lazcemi na Opavsku. (Ilustrační snímek)

Od 12. do 20. srpna je částečně uzavřen průjezd Mokrými Lazcemi na Opavsku. (Ilustrační snímek) | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Se zdržením mezi Opavou a Ostravou by měli řidiči počítat v Komárově. Zpevňuje se tam krajnice u lávky přes řeku Opavu a provoz asi na stometrovém úseku řídí kyvadlově semafory.

Jen o několik stovek metrů dál, kde se kříží silnice I/11 s ulicí Dlouhou a zadním vjezdem do společnosti Teva, je také o jeden jízdní pruh méně. V místě se staví nová světelná křižovatka. Omezení potrvají do 20. září.

Odkud jdou peníze

  • Na opravu silnic I. třídy a rychlostních komunikací v Moravskoslezském kraji jde z Ředitelství silnic a dálnic zhruba 350 milionů korun. Je to přibližně stejně jako každý rok. 
  • Krajský úřad na opravu cest letos uvolnil 150 milionů korun i přesto, že zpočátku měl na tyto účely vyhrazených jen 30 milionů. I v jeho případě jde o částku srovnatelnou s předchozími roky.
  • Dalším zdrojem jsou unijní peníze. V regionálním operačním programu jsou k dispozici ještě 3 miliardy korun. Každý rok putují do oprav stovky milionů.

V průběhu nedělní noci se ke změnám v dopravě přidala i Ostrava. Od jedenácti hodin večer na trati v Plzeňské ulici nejezdí tramvaje. "Úprava je nutná kvůli stavbě podchodu pro pěší pod Plzeňskou ulicí," řekla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Výluka potrvá do 20. srpna a cestující v úseku mezi mostem Mládeže a křižovatkou u Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih budou vozit náhradní autobusy. Až do konce června 2014 se ruší zastávka Most Mládeže. A omezení čekají i řidiče.

Už od pondělí se nedostanou po Plzeňské od mostu Mládeže směrem do Hrabůvky. Jezdit se bude obousměrně v dopravním pásu na Novou Ves. Od 18. srpna do 21. srpna se pak situace otočí a oběma směry budou jezdit řidiči v pásu na Hrabůvku. Pak se až do půlky prosince přesune provoz opět do pásu na Novou Ves.

S úplnou uzavírkou pak musí počítat řidiči při cestě do centra Ostravy po ulici 28. října, a to v úseku od Výstavní po Vítkovickou. Objízdná trasa vede po Výstavní, Železárenské a Vítkovické. Důvodem je oprava tramvajové tratě, nástupišť v zastávce Krajský úřad i údržba cesty.

Omezení potrvá do 30. září. "Od 21. do 30. srpna v tomto úseku počítáme i s tramvajovou výlukou," upřesnil mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.

Pracovat se bude všude v kraji

Od pondělí do 20. srpna je částečně uzavřen průjezd Mokrými Lazcemi na Opavsku. Na úplnou uzavírku řidiči narazí při průjezdu Horními Bludovicemi na Karvinsku, a to do 28. srpna.

Až do 31. října auta neprojedou Melčem na Opavsku, objet si to musí přes vzdálenější Moravici. Veškerý provoz se zastavil také v okolí mostu v Petrovicích na Bruntálsku, auta tam na cestu poprvé vyjedou 14. září.

Nejezdí se ani v centru Kozlovic na Frýdecko-Místecku, do 18. srpna vůbec, do 30. září pak kyvadlově.

Na další týdny se připravují i další akce. "V nejbližší době bychom chtěli zahájit opravu silnice I/58 v úseku Krmelín - Mošnov," informoval Pavel Hučík z Ředitelství silnic a dálnic. Cesta dostane nový povrch, provoz bude veden kyvadlově.

Problematičtější může být oprava I/11 v úseku Bruntál - Václavov u Bruntálu. "Bude časově náročná. Budou období, kdy bude silnice uzavřená, avšak na stavbě nebude možné nic dělat," vysvětlil Hučík potřebu technologických přestávek pro vyzrání podkladu cesty. Jezdit se bude také kyvadlově.

Nejčtenější

Na Novojičínsku zemřeli při čelní srážce dvou aut čtyři lidé

Ilustrační snímek

Tragická dopravní nehoda se stala krátce před pondělní půlnocí na silnici I/48 mezi Novým Jičínem a Hranicemi. Po čelní...

Čápy na Opavsku otrávil jed na hraboše, použití chemie potvrdil rozbor

Uhynulý čáp bílý na Opavsku nejspíše snědl hraboše, který se otrávil jedovatou...

Jed na hraboše Stutox II otrávil čápy na polích na Opavsku. Dvojice ptáků, k nimž tam ve středu vyjížděli lidé ze...

Muž dvou tváří Zavadil. Proč se nestárnoucí kapitán vzteká

Pavel Zavadil z Opavy během utkání s Jabloncem

Byl nepříčetný. Držel v podpaží balon a nasupeně kráčel k rozhodčímu. Tolik nadávek mu poslal a nemohl přestat....

Ostrava - Slovácko 3:0, nejvyšší výhra v sezoně a domácí jsou třetí

Jiří Fleišman z Ostravy byl rychlejší než  Milan Petržela ze Slovácka a...

Vyhráli třetí ze čtyř posledních zápasů a v neúplné ligové tabulce skočili na třetí místo. Fotbalisté Baníku Ostrava...

Plzeň - Opava 4:0, jasná záležitost domácích, gól dal i Limberský

Hráči Plzně se radují z gólu při zápase s Opavou.

Plzeňští fotbalisté po mizerném období zabrali. V 7. kole Fortuna ligy porazili neškodnou Opavu vysoko 4:0. Plzeň...

Další z rubriky

Bohumín letos o týden prodlouží vodáckou sezonu na řece Odře

Vodáci z oddílu Posejdon o víkendu zamkli řeku Odru.

Vodáci si letos o týden prodlouží plavby po chráněných meandrech Odry. Město Bohumín se pro změnu rozhodlo kvůli stále...

Novinka zničí nádor rychleji, s vysokou přesností a vyšší dávkou záření

Letecký pohled na nemocnici v Novém Jičíně.

Šanci na rychlejší, šetrnější a efektivnější léčbu ozařováním mají nyní pacienti Komplexního onkologického centra...

Části Ostravy ulehčí nová silnice, prodloužená Mostní odvede kamiony

Novou silnici v Ostravě symbolicky otevřeli historičtí velocipedisté.

Větší klid a hlavně menší dopravní zatížení si slibují obyvatelé ostravského obvodu Hrabová od otevření silnice...

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC SEŘIZOVAČ - KOVOVÝROBA

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 20 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz