Nejlevnější lístky na festival Colours jsou pryč. Nákupní portál kolaboval

  7:13aktualizováno  7:13
Ačkoli letošní hudební festival Colours of Ostrava skončil teprve před dvěma měsíci a další odstartuje až 19. července 2017, už teď má příští čtyřdenní akce na kontě první rekord. Nejlevnější vstupenky nabízené v e-shopu od středečního rána za 1 690 korun už jsou vyprodané.

Colours of Ostrava 2016 | foto: Adolf Horsinka

„Ve čtvrtek dopoledne jsem bez problémů koupila jeden e-ticket kamarádce, která nemá možnost platit internetové obchody bankovní kartou. Kolem čtvrté hodiny odpoledne jsem chtěla koupit další vstupenku, ale systém kolaboval a neumožnil dokončit transakci. Vzápětí se ukázalo, že nejlevnější vstupenky jsou pryč. V nabídce se objevila další limitovaná edice za cenu o 200 korun vyšší, ale ani pak nešlo platit kartou,“ líčí Alena Malá s tím, že na e-mail jí přišla alespoň objednávka a vstupenku nakonec zaplatila převodem z účtu.

Mluvčí festivalu Jiří Sedlák potvrdil, že e-shop začal první sérii čtyř tisíc kusů nejlevnějších vstupenek prodávat ve středu v 9:00 hodin a už za den a půl byly vyprodané.

„V minulosti trval prodej první edice pár týdnů, loni se lístky vyprodaly za deset dnů. Letošní rychlost byla rekordní. Svědčí to o dobrém jménu festivalu a důvěře našich skalních fanoušků v program, přestože zatím nejsou známá jména kapel,“ uvedl.

Více levných vstupenek nebude, náklady rostou

S tím souhlasí i ředitelka festivalu Zlata Holušová. „Rychlost prodeje první vlny vstupenek se každý rok zvyšuje. Colours má svoji pevnou základnu fanoušků, kteří si hlídají nabídku. Z letošního rekordu máme velkou radost. Vstupenky by možná zmizely už za den, kdyby se nezahlcoval systém elektronických plateb,“ říká Holušová.

O nabídce většího počtu nejlevnějších vstupenek ale neuvažuje. „Nemůžeme si to dovolit. Náklady každý rok stoupají. Ufinancovat festival bez dopadu na kvalitu je čím dál těžší,“ zdůvodnila.

Kdy kupujete vstupenky na hudební festivaly?

celkem hlasů: 124

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 13. září 2016. Anketa je uzavřena.

Co nejdříve 51
Až po ohlášení prvních tzv. hvězd 41
Pár dnů před festivalem 16
Až v době konání festivalu 16

Ceny vstupenek proto mírně rostou. Na letošní akci stály nejlevnější 1 590 korun. Startovací cena na příští rok je o 100 korun vyšší. Konečná cena vstupenek prodávaných na místě skončila letos na částce 2 600 korun. Jaká bude příště? „To zatím nevíme. Bude záležet na řadě vlivů,“ říká Sedlák.

Hlavně na tom, jaké se nám podaří získat kapely. Honoráře totiž tvoří nejvyšší část nákladů a každý rok stoupají. Stejně jako další vstupy,“ podotkla Holušová.

Letos museli pořadatelé festivalu například připlatit statisíce korun za obvyklé vybavení areálu: unimobuňky, mobilní toalety a ploty. Kvůli budování uprchlických táborů se totiž tohle zboží stalo v Evropě nedostatkovým.

Náklady festivalů zvedne EET

Příští rok si budou muset organizátoři Colours of Ostrava i dalších velkých festivalů v Dolní oblasti Vítkovic připlatit statisíce za dostatečné pokrytí areálu signálem pro telefonování i přenos velkého objemu dat.

„Spolehlivé připojení budou potřebovat všichni prodejci kvůli elektronické evidenci tržeb. My to řešíme v Gongu a v dalších vnitřních expozicích, což znamená statisícové náklady. Částečně můžeme vlastní infrastrukturou pomoci i k pokrytí signálu ve venkovním areálu, ale jen při menších akcích. Organizátoři velkých akcí se stovkami stánků se musí o jejich připojení postarat sami,“ říká šéf sdružení Dolní oblast Vítkovice Petr Koudela.

„Pokrytí signálem řešíme a zvládneme to,“ ujišťuje za organizátory Colours Daniel Krečmer. „Každý rok máme on-line připojeno množství pořadatelů i míst. Letos poprvé jsme testovali i pokrytí pětiny stánků, především těch velkých. Stálo to kolem jednoho až dvou milionů korun,“ dodal Krečmer.

Odhadl, že příští rok se náklady na pokrytí rozlehlého areálu zvednou asi o pětinu.

„Náklady na technické zajištění akce se snažíme hradit z externích zdrojů, především z příspěvků sponzorů, a ceny vstupenek se snažíme udržet. Ale zatím nevíme, jaký bude další vývoj. Nedokážu proto říci, zda konečná cena vstupenek zůstane stejná, nebo se zvýší,“ netají Holušová. „Stálým fanouškům proto doporučuji, aby s nákupem neotáleli,“ dodala ředitelka festivalu.

Nejčtenější

Kometa srazila Spartu, v derby slaví Hradec. Kladno má první bod

Sparťanský brankář Jakub Sedláček (uprostřed) kapituluje v utkání s Kometou...

Karlovy Vary ve 4. kole Tipsport extraligy poprvé prohrály - v Olomouci 2:3 - a na prvním místě tabulky je vystřídal...

Miminko vypadlo z kočárku na zem, opilá žena ho nechala být a šla domů

Sanitka, pražská záchranná služba.

Silně opilá matka upadla v sobotu na ulici v Opavě-Komárově a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Ta z něj...

Zahřmělo a obr Super Galaxy sestoupil z nebe. Přivezl bojové vrtulníky

Americký transportní letoun C-5M SuperGalaxy na mošnovském letišti

Americký obří armádní letoun C-5M SuperGalaxy přistál ve středu ráno na mošnovském letišti. Ve svých útrobách přes...

Hořký návrat Sivoka. Hanba, směšné, řekl k vyloučení kouč Horejš

Českobudějovický kapitán Tomáš Sivok odehrává balon před Dame...

Návrat do nejvyšší české soutěže někdejšímu fotbalovému reprezentantovi Tomáši Sivokovi nevyšel. Porážka s Baníkem 1:2...

Stíhačky, akrobaté i tanky. Na Dny NATO dorazilo v sobotu 125 tisíc lidí

Dny NATO a Armády ČR v Mošnově.

Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR v Mošnově na Novojičínsku navštívilo v sobotu 125 000 lidí. ČTK to za pořadatele...

Další z rubriky

Projet nelze. Hasičům ve městech brání parkující vozidla

Auta ve městech brání průjezdu záchranných složek.

Špatné parkování na sídlištích je v Opavě jeden z nejčastějších přestupků, které tam strážníci řeší. Auta stojí v...

Nejvíce zadlužených obcí v Moravskoslezském kraji leží na Opavsku

Ilustrační snímek

Dvacet obcí v Moravskoslezském kraji je zadluženo tak, že se dostalo do hledáčku ministerstva financí. V případě...

Nejlepší dopravou na Dny NATO bude nejspíš kolo, auta budou stát v koloně

Finská skupina Midnight Hawks

Hlavně počasí rozhodne o tom, jak rychle se lidé dostanou na víkendovou přehlídku Dny NATO na Letišti Leoše Janáčka....

Do hospody jsem nedošel, chlast mi vozilo taxi, líčí čtyřikrát léčený muž

Miroslav Hříbek je při popisu svého opakovaného boje s alkoholem velmi otevřený.

Život je složitý, pronesl na konci rozhovoru Havířovan Miroslav Hříbek. V případě letos šedesátiletého muže platí tato...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz