Vycucala mě a odkopla, řekl muž obžalovaný z pobodání o 19 let mladší ženy

  16:06aktualizováno  16:06
Krajský soud v Ostravě začal projednávat případ pokusu o vraždu z loňského září. Ladislav Koleňák je obžalovaný, že ve Velkých Heralticích na Opavsku málem ubodal o 19 let mladší přítelkyni. Poté podle obžaloby vyhrožoval policistům a nakonec několikrát bodl i sebe.

Ladislav Koleňák v soudní síni Krajského soudu v Ostravě. (1. dubna 2019) | foto: Josef Gabzdyl, iDNES.cz

Za pokus o vraždu a další trestné činy hrozí 55letému Koleňákovi vězení od deseti do osmnácti let.

Incident se stal loni 3. září po půl osmé večer. „Při hádce kvůli finanční situaci vzal obžalovaný kuchyňský nůž a ženu začal bodat, nejvíce do oblasti hrudníku,“ uvedl státní zástupce Vít Legerský.

Žena utrpěla řadu těžkých zranění. Protože se vše odehrálo na balkoně přízemního bytu, tak útok náhodou viděla žena ze sousedství, která hned přivolala záchranáře. Následovala okamžitá náročná operace, díky které 36letá zraněná žena přežila.

Muži před dvěma roky zemřela manželka

Když útočníka dva přivolaní policisté vyzývali, aby nůž odhodil, vzal si podle spisu další a vyhrožoval jim, že je také zabije a pak i sebe. Nožem přitom naznačoval útok. Pak se několikrát sám bodl do břicha. Záhy ho zpacifikovala zásahová jednotka. Nakonec byl převezen do nemocnice a i on se podrobil operačnímu zákroku.

Koleňák u soudu odmítl vypovídat. „Z trestného činu si nic nepamatuju. Udělala se mi mlha před očima a konec,“ konstatoval.

Soudce proto četl jeho výpovědi v době policejního vyšetřování. Koleňák pracoval jako řidič vysokozdvižného vozíku, ale v roce 2017 mu zemřela manželka. V létě 2018 se seznámil s o 19 mladší přítelkyní, která se k němu nastěhovala.

První dva měsíce byl vztah bez větších problémů. Jenže jak popsal muž, pak začaly hádky. „Pila jak duha a kouřila jak fabrika. Každá den byla líznutá. Myslím, že ani nikde nepracovala,“ líčil.

Obžalovaný: Hluboce toho lituji

V osudný den nejprve u jednoho známého vypili půl litrů jablečné pálenky a další lahev zkonzumovali už ve dvou v bytě na balkoně. Oba byli už notně opilí.

„Najednou mi řekla, že potřebuje další peníze. Když jsem jí odpověděl, že peníze už nemám, tak prý že odejde domů k mamince,“ vypověděl Koleňák.

Poznamenal, že se mu zatmělo před očima. „Vycucala mě z peněz a pak odkopla,“ prohlásil. Dál si však nic nepamatuje. „Mlha a nic. Vzpomínám si, až jak jsem ležel v nemocnici,“ řekl.

Rád by dostal co nejmenší trest, aby mohl co nejdříve do práce. „Je to pro mě osobní neštěstí, hluboce toho lituji,“ zhodnotil na závěr Koleňák.

Soud ještě vyslechne napadenou ženu a další svědky, vypovídat budou i znalci například z oboru psychologie. Termín vyhlášení rozsudku zatím není znám. 

Autor:
  • Nejčtenější

Zmizelého traktoristu po dvou dnech pátrání našli v lese, byl v šoku

Policisté našli traktoristu, který se ztratil v úterý večer na Novojičínsku. Muže objevili ráno v lese, nedaleko od...

Poruba koupila klenot české sorely. Za 128 bytů v Oblouku dala 129 milionů

Dlouho chystaná transakce, na niž si Ostrava vzala úvěr 300 milionů, je hotová. Oblouk, asi nejznámější stavba...

Hradec prohrál se Zlínem, Třinec si poradil s Libercem. Slaví i Sparta

Nedělní 12. kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo minimálně jedno překvapení. Zlín v přestřelce porazil Hradec...

Šestnáctiletou dívku, která zmizela při vycházce se synem, našli v Ostravě

Šestnáctiletá matka, která se v neděli nevrátila do dětského domova z vycházky se svým ročním synem, se po třech dnech...

Premium

Gretinu diagnózu zveřejnili rodiče, ne já, říká bývalý šéf dětské psychiatrie

Řadu let působil ostravský lékař Jaroslav Matýs ve funkcích předsedy Asociace dětské a dorostové psychiatrie a předsedy...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

O svět miniatur Ostravané nepřijdou, Miniuni se přestěhuje vedle hradu

Rodiny s dětmi budou mít opět možnost navštívit oblíbený ostravský areál Miniuni se zmenšeninami významných staveb....

Ostrava váhala, nakonec ale finančně podpoří sdílená kola i v příštím roce

Přesto, či právě proto, že sdílená kola slaví v Ostravě úspěch – lidé na nich letos ujedou půl milionu kilometrů, radní...

Ostravské stopy: Policie naháněla party mániček, vzpomíná kytarista Vitásek

Jednou z prvních rockových kapel v Ostravě byla formace Star. K jejím členům patřil také kytarista Petr Vitásek, který...

Plány na nové moravskoslezské lanovky padly, počítá se jen s modernizacemi

Na žádné beskydské a jesenické vrcholy nepovedou v nejbližších letech z moravskoslezské strany nové lanovky. Krajský...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz