Chtěla drogy, sex si přála, tvrdí obžalovaný ze znásilnění na cyklostezce

  11:08aktualizováno  11:08
Krajský soud v Ostravě začal projednávat případ údajného znásilnění a loupeže na cyklostezce mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Obžalovaný Lubomír Varga odmítá, že by mu dívka nebyla po vůli dobrovolně, podle něj vše ochotně učinila za příslib pervitinu.

V úterý 24. dubna krátce před půl osmou ráno 27letý Varga podle obžaloby na cyklostezce v katastru města Vratimov poblíž mostu přes Ostravici dojel na kole o rok mladší cyklistku.

Ještě za jízdy ji začal osahávat na prsou a v rozkroku. Když vinou toho žena upadla, tak se muž podle spisu nejprve hned u cyklostezky a pak poblíž v lesíku, kam ženu přenesl, dožadoval líbání a například i orálního sexu.

„Když po cyklostezce projížděl cyklista, tak dívka začala křičet. Jenže obžalovaný vytáhl injekční stříkačku s čirou tekutinou a hrozil, že pokud ho neposlechne a neztichne, vstříkne ji tekutinu do těla. Ze strachu mu ve všem vyhověla,“ řekl státní zástupce Vít Legerský.

Nakonec se obžalovaný údajně dožadoval ještě stokoruny, ale když viděl, že dívka má v peněžence pětistovku, po další pohrůžce dostal tuto bankovku.

Vargovi za trestné činy znásilnění a loupež hrozí od pěti do dvanácti let vězení. Poškozená žena navíc jako bolestné a náhradu nemajetkové újmy žádá celkem 1,25 milionu korun.

Obžalovaný má jen základní vzdělání a v zaměstnání také příliš neuspěl. Jak řekl soudu, z jedné práce ho vyhodili kvůli kouření marihuany, ve druhé mu vadily dvanáctihodinové směny.

Rychlokamarádka? Žena na sexuální uspokojení

V minulosti už strávil rok a půl za mřížemi za majetkové trestné činy, z věznice vyšel loni v únoru. V současnosti navíc projednává ostravský okresní soud jeho jízdu autem pod vlivem drog.

Obžalobu ze znásilnění a loupeže ovšem muž zcela odmítá. Připouští jen, že s mladou ženou prováděl sexuální praktiky, ale rozhodně prý nepoužil násilí, ani výhrůžky.

Naopak prý dívku už nějakou dobu znal, byť se mu představovala pod jiným jménem.

„Za peníze mě sexuálně uspokojovala. Byla to taková rychlokamarádka, v té době jsem jich měl několik,“ líčil obžalovaný, který od dubna sedí ve vazbě.

Justiční stráž přivádí Lubomíra Vargu do soudní síně. (11. prosince 2018)

Justiční stráž přivádí Lubomíra Vargu do soudní síně. (11. prosince 2018)

V osudný den si prý vyměnili textovou zprávu, že by na cyklostezce mohli „zase zazlobit“. Podle Vargy žena jela do zaměstnání, neměla dobrou náladu, a proto od něj žádala pervitin.

„Já ho slíbil, ale jen když mě orálně uspokojí a pak mi dá peníze na cigarety. Žádnou drogu jsem však neměl. Když pak po mně chtěla dávku a já řekl pravdu, tak byla naštvaná a prohlásila, že mi to oplatí,“ vysvětloval své počínání i to, proč dívka věc oznámila policii.

Je to feťačka, řekla o poškozené Vargova babička

Soudce poznamenal, že zatím vše, co o dívce říkal, mohl vyčíst ze soudního spisu. Když se ho dotazoval, z jakého telefonu a jakého čísla si s dívkou psal, tak si Varga nepamatoval: „Mobil jsem zničil a číslo nevím, vždyť jsem týdně kupoval i dvě SIM karty.“

Jednání se zúčastnily i matka a babička obžalovaného. Snažily se ho podpořit.

„Ta ženská je feťačka a šla za fet, to jsem se pak dozvěděla od vnukových známých,“ říkala novinářům jeho babička. Matka se pak přímo v soudní síni neúspěšně ohradila proti žádosti soudce, aby média neuváděla jméno a příjmení napadené ženy.

Termín vyhlášení rozsudku zatím není známý, ještě mají vypovídat napadená dívka, svědci a znalci.

Autor:

Nejčtenější

Čeští Lake Malawi jdou do finále Eurovize, o vítězství se utkají v sobotu

Albert Černý z Lake Malawi 14. května 2019 v semifinále Eurovize. Kapela si zde...

Do sobotního finále Eurovize postoupily obě favorizované zpěvačky reprezentující Řecko a Kypr, dále zástupci Běloruska...

Města chtějí vrátit nebezpečný chemický odpad zpět Polákům. Ti zatím mlčí

Sanace nebezpečného odpadu odbornou firmou, která má za úkol odvézt ze skladu...

Česká města, do kterých Poláci navezli na sedm set tisíc litrů nebezpečných chemikálií, požadují, aby stát odpad vrátil...

Postřelili muže, líčí lidé z Frýdku-Místku. Policie potvrdila násilný čin

Ilustrační snímek

Policie vyšetřuje násilný čin ve Frýdku-Místku. Podle místních tam byl ve čtvrtek večer postřelen muž. Policisté zatím...

Ostrava - Liberec 0:1, naději na Evropu trefil v závěru Kamso Mara

Ostravský záložník Robert Hrubý (vlevo) a liberecký stoper Kamso Mara, který...

Konečně vystřelili na bránu, konečně dali gól. Liberečtí fotbalisté v nadstavbové části Fortuna ligy ve skupině o titul...

Vraha soudí za další smrtelný útok. S mrtvolou žil pět týdnů v bytě

Obžalovaný Vladimír Sárközi (vpravo) při rozhovoru se svým obhájcem ex offo....

Krajský soud v Ostravě začal projednávat případ těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti, v němž je obžalovaný...

Další z rubriky

Postřelili muže, líčí lidé z Frýdku-Místku. Policie potvrdila násilný čin

Ilustrační snímek

Policie vyšetřuje násilný čin ve Frýdku-Místku. Podle místních tam byl ve čtvrtek večer postřelen muž. Policisté zatím...

Postřelený muž v nemocnici zemřel, kriminálka řeší vraždu ve Frýdku-Místku

Ilustrační snímek

Kriminalisté objasňují okolnosti vraždy, která se stala ve čtvrtek večer před jedním z domů ve Frýdku-Místku. Během...

Pozor na rýži i obřad čelem ke slunci, varuje fotograf budoucí novomanžele

Špatné postavení svatební slavobrány může podle Mžika novomanželům pokazit...

Svatební fotograf Rostislav Mžik z Karviné hovoří otevřeně o lásce ke své profesi a zároveň o kiksech, kterých se...

Najdete na iDNES.cz