Soud trestal rvačku opilců. Útočník dostal devět a půl roku vězení

  12:05aktualizováno  14:30
Krajský soud v Ostravě během dneška projednal brutální napadení, ze kterého je obžalovaný Zdeněk Kreisel. Podle spisu loni 1. srpna ve Slezské Ostravě v opilosti nejprve uhodil svou přítelkyni. Když se jí další známý zastal, tak mnoho nescházelo, aby ho zabil. Za násilný čin dostal devět a půl roku vězení.

Obžalovaný Zdeněk Kreisel z Ostravy stojí před soudem za brutální napadení známého. (3. ledna 2019) | foto: Josef Gabzdyl, iDNES.cz

Jak uvedla mluvčí soudu Karin Kantorová, odsouzený, kterému hrozilo pět až dvanáct let vězení, se proti verdiktu ihned odvolal. Rozsudek tak není pravomocný.

V osudný den měli všichni aktéři incidentu notně upito. Jednačtyřicetiletý Kreisel ale i napadený při pozdějším měření nadýchali až tři promile.

Popíjeli celé odpoledne a jejich „nápojový lístek“ byl bohatý: vodka, fernet, pivo a rum. Vše završili na benzinové pumpě, kde si k cigaretám koupili půllitr rumu, který Kreisel i jeho známý zkonzumovali velmi záhy. Pak se vydali na procházku. Skončila moc špatně.

„Zdeněk je zlatý chlap, ale nesmí se napít tvrdého alkoholu. To se pak moc změní a je hodně žárlivý,“ vypověděla přítelkyně obžalovaného s tím, že když ho viděla po popíjení u pumpy, byl už hodně opilý.

„Jeho chování se hodně změnilo,“ řekla při vyšetřování případu. Nyní na soudu vypovídat odmítla, potvrdila však, že se s Kreiselem nerozešla a dále jsou partnery.

Na bezvládné tělo ještě šlapal

Jak žena dříve uvedla, v osudný den ji začal druh slovně urážet a polil ji pivem. Když se ohradila, dostala dvě facky. To už zasáhl o třináct let starší známý, který šel před nimi.

„Jen jsem zakřičel, co dělá, a přidal jedno hodně sprosté slovo. Ale to, co následovalo, jsem určitě nečekal,“ líčil dění na Holečkově ulici ve Slezské Ostravě.

Kreisel prý k němu přiběhl a pěstí mu dal silnou ránu do obličeje. Napadený při pádu narazil hlavou o asfalt a zůstal v bezvědomí. Tím však atak neskončil. „Obžalovaný dal muži ještě několikrát pěstí a nejméně dvakrát mu skočil na hlavu a krk,“ uvedl státní zástupce.

Kdyby útočníka neodtrhl další známý a lidé, kteří vyběhli z blízkého domu, zřejmě by vše skončilo ještě mnohem hůře.  „Asi by mě zabil,“ odtušil na soudu napadený. Uvedl, že si z útoku mnoho nepamatuje, jen by prý chtěl poděkovat ženě z domu, která mu pomohla, když začal chrlit krev.

Veřejně prospěšné práce? Neodpracováno ani hodinu

I tak byly následky vážné: otřes mozku, dvakrát přeražená čelist, rozsáhlé pohmožděniny, natržené ucho. Následovala operace a poměrně dlouhé léčení.  

„V čelisti mám dvě destičky, byl jsem tam dlouho zadrátovaný. Ale problémy mám pořád,“ popsal své potíže.

Kreisel odmítl vypovídat, stejně jako už na policii. Jen dříve upozornil, že byl sice v 90. letech odsouzený za násilný čin, ale to byl ještě mladistvý.

Letos pak za výtržnictví dostal veřejně prospěšné práce, neodpracoval však ani hodinu.

Autor:

Nejčtenější

Čeští Lake Malawi jdou do finále Eurovize, o vítězství se utkají v sobotu

Albert Černý z Lake Malawi 14. května 2019 v semifinále Eurovize. Kapela si zde...

Do sobotního finále Eurovize postoupily obě favorizované zpěvačky reprezentující Řecko a Kypr, dále zástupci Běloruska...

Postřelili muže, líčí lidé z Frýdku-Místku. Policie potvrdila násilný čin

Ilustrační snímek

Policie vyšetřuje násilný čin ve Frýdku-Místku. Podle místních tam byl ve čtvrtek večer postřelen muž. Policisté zatím...

Města chtějí vrátit nebezpečný chemický odpad zpět Polákům. Ti zatím mlčí

Sanace nebezpečného odpadu odbornou firmou, která má za úkol odvézt ze skladu...

Česká města, do kterých Poláci navezli na sedm set tisíc litrů nebezpečných chemikálií, požadují, aby stát odpad vrátil...

Ostrava - Liberec 0:1, naději na Evropu trefil v závěru Kamso Mara

Ostravský záložník Robert Hrubý (vlevo) a liberecký stoper Kamso Mara, který...

Konečně vystřelili na bránu, konečně dali gól. Liberečtí fotbalisté v nadstavbové části Fortuna ligy ve skupině o titul...

Vraha soudí za další smrtelný útok. S mrtvolou žil pět týdnů v bytě

Obžalovaný Vladimír Sárközi (vpravo) při rozhovoru se svým obhájcem ex offo....

Krajský soud v Ostravě začal projednávat případ těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti, v němž je obžalovaný...

Další z rubriky

K záchraně vzácného brouka pomohla ohořelá hrušeň

Páchníka hnědého zachránila ohořelá hrušeň.

Na konci loňského roku v Poodří začal projekt, který chce zachránit vzácného brouka páchníka hnědého. Zároveň má zdejší...

Řvoucí agresor si brousil nůž na těhotnou ženu, zachránili ji štamgasti

Restaurace v Návsí nad níž došlo k incidentu.

Pětatřicetiletý muž s nožem v ruce zaútočil v bytě na Frýdecko-Místecku na svoji těhotnou partnerku. Ta měla štěstí, že...

Déšť Moravskoslezskému kraji pomohl jen částečně. Pro žáby přišel pozdě

Podle meteorologů napršelo v listopadu v jeden den tolik centimetrů srážek...

Vytrvalý déšť v posledních čtrnácti dnech pomohl v Moravskoslezském kraji rostlinám a živočichům, ale zemi jako takové...

Najdete na iDNES.cz