Pátek 5. března 2021, svátek má Kazimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 5. března 2021 Kazimír

Diskuse k článku

KOMENTÁŘ: Vystěhováním Romů z Přednádraží vyrobíme další nepřizpůsobivé

Pokud Ostrava vystěhuje obyvatele ghetta Přednádraží, může tím vyrobit další "nepřizpůsobivé". Město by mělo co nejrychleji začít opravovat místní kanalizaci. A také rozlišovat, kdo řádně platí nájem a kdo je chronický neplatič, píše ve svém komentáři redaktor iDNES.cz Patrik Banga.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lifink

Ten zase "jede"...

Už jinej nebude.;-D;-D;-D

0/0
3.9.2012 13:46

opportunity

Re: Ten zase

Článek je z 6.8.2012.

0/0
3.9.2012 14:40

kecálek reloaded 5

Drobná oprava

P. Banga zapoměl napsat, že domy potřebují nové stoupačky proto, že ty staré - litinové - neznámí pachatelé vyřezali a prodali do sběru. Stejně tak se sama nerozbila okna, nevytloukly zárubně dveří, nezmizely samy od sebe překlady nad okny i dveřmi, elektrické vedení též samo nevyskákalo ze zdi.

0/0
20.8.2012 0:45

krajtaXL

opět se mýlíš Bango!!!

Nepřizpůsobivé nevytváží většinová společnost ale vy, novináři. Kdo by o pár cikánech někde v Ostravě věděl nebýt Vás???? Dostali nové ubytování??? Dostali! Mohli se přizpůsobit??? Mohli. Takže!!!!!? Problém je jenom v Tobě a v penězích, za každý dládol, který Ti otisknou a druhý problém je v nesmyslně velikých dávkách nikdy nepracujícího člověka. Je to český paradox; viď Bango. Ten kdo celý život pracuje, má důchod 9,648kč a přispůsobilvý-nepřizpůsobilý bere 22,000 ,-. Kdo koho tedy diskriminuje??????????????????????,

+1/0
15.8.2012 0:21

krajtaXL

Bango!!!!!

Ty jsi se, stejně  jako ostatní Tvoji soukmenovci, velice dobře a vyčůraně přizpůsobil. Takže zde nebudeme mluvit o "nepřizpůspbivých". Ty jsi si se přizpůsobil v tom, jak ze státu vyrazit prachy plkáním do medií (a, bohužel, ti to ta media žerou) a tvoji soukmenovci se  přizpůsobili v tom, jak ze státu bezpracně vydyndat miliony a ještě za sebou nechat spálenou zemi. Takže, jací nepřizpůsobivý????

+1/0
14.8.2012 23:57

kakaki

Aj Bango,

to udělate tak jako tak.

0/0
13.8.2012 12:35

sent

Já,

,když si znčim barák,nedá mi nikdo ani kajbli.Můj problém.Tak co je furt kolem toho za tanec?

0/0
13.8.2012 11:14

Paa1

Diskuzí o Romech jsem se dosud nezúčastnil,

ale tohle je moc... Pane Bango, ten článek se vám opravdu nepovedl. Řekl bych dokonce, že nadělal mnohem víc škody, než užitku. Škoda slov.

0/0
13.8.2012 10:22

znám 011 dívku, nemá dukáty

Bango, necigáni!

0/0
11.8.2012 16:08

DISK

Nerozumím slovu "nepřizpůsobiví"

..to jsou jako ostatní přizpůsobiví ? :-)

 Pořád nějaké selekce a kádrování, jako v blbákově. Přitom příběh Přednádraží je spíše o vyčůranosti majority, která chtěla mít kšefty ze štědrého sociálního systému.

0/0
11.8.2012 13:08

Sedřený kůň

No to je svatá pravda

že by se neměli postihovat ti co platí, nevybourávají železné konstrukce a nekradou plechové střechy.

Akorát je tady potom otázka kdo je tady ten škůdce co brání tomu aby se cikáni začali třídit do cca 3 kategoriíí a podle toho se k nim přistupovalo. Pokud se pamatuji tak tohle třídění prosazoval Čunek, co se stalo okamžitě se slétla drůbež alá Kocáb a začala kvičet fuj, fuj, to je rasísmus. :-/

0/0
10.8.2012 18:42

Sedřený kůň

Re: No to je svatá pravda

První skupině by se mělo pomáhat k integraci, druhá skupina by se měla nechat ať si žije po svojom v ghettu a třetí skupina by měla  dostávat pořádné flastry a pracovat s krumpáčem v kamenolomu.

0/0
10.8.2012 19:12

Mokashi

to se rekne oni

oni se prizpusobej,to oni jen tak trosku zlobej,to proto ze maj uplne jinou mentalitu.

Aby sme se potom nedivili a strachem drzky nekrivili,na ulici nelezli radsi zustali nekde v krytu.

Jak naprosto pravdivy a budoucnost tehdy naprosto presne predpovidajici text.

0/0
10.8.2012 9:53

nechteny.diskuter1

Výroba nepřizpůsobivých?

No já bych řekl, že lze těžko vyrábět nepřizpůsobivé z někoho, kdo už dávno nepřizpůsobivý je. Stačí se podívat v jakém stavu jsou po jejich užívání domy, ze kterých jsou nuceni se vystěhovat.

0/0
9.8.2012 10:13

Petr Tenzor

Omyl

Nepřizpůsobiví se vystěhováním nepřizpůsobivými nestanou, protože už jimi jsou. A těch pár, co nájem řádně platilo se podle mne hned tak mezi ty nepřizpsobivé nezařadí. Držím jim palce, ať si najdou něco lepšího a doufám, že jim v tom pomohou různé romské organizace, které platíme i ze svých daní.

0/0
8.8.2012 9:43

pašerák hadů a hadic

neuvěřitelně hloupý článek

navíc napsat v úvodu: "píše Banga" a pak to podepsat Banga, to je teda neuvěřitelný lapsus

0/0
7.8.2012 23:47

villík

Pane Bango,

je to už drahně let (někde uprostřed padesátejch), kdy se v Kladně postavilo první sídliště Rozdělov-Sever. Vy jste byl tou dobou ještě na houbách nebo jak se to u vás říká (možná, že i Váš otec). Naši komunističtí multikulturní radní z MNV přidělili dva? čtyřpodlažní domy cikánským rodinám. Ty novostavby zlikvidovaly během tak 5 let tak, že byly neobyvatelné a cikány pak komouši rozstěhovali různě do jiných čtvrtí.  Vybydlení spočívalo v tom, že všechno dřevěné v bytě použili na topení (v bytech byly kombisporáky plyn-uhlí). Když spálili parkety, tak to ještě zvenku nebylo vidět. To až potom, když došlo na okna a rámy - vznikly holobyty, kde jediné dřevo bylo ve dveřích u bytů. To ještě nebyly ty možnosti rejžovat sběrem-krádežemi kovů, navíc odpady a trubky byly ve zdi, jak bývalo  zvykem. No, a v tej Ostravě nám potvrzujou, že se od tý doby prakticky nezměnili.  Jo, a to tenkrát byli všichni v podstatě zaměstnaní a neměli na projevy svého kulturního života tolik času, jako teď.

+5/0
7.8.2012 14:50

golfman836

Osvícený majitel domů

Majitel domů, ten osvícený pan Roztočil, který se tak obětavě chtěl starat o dobré bydlení pro romy asi už nevydělá na těchto domech ty peníze, které zamýšlel. Pokud to myslel tak dobře s plánovanou velkolepou opravou domů, tak měl dříve zamezit odnášení litinového potrubí ze sklepů za účelem jejich prodeje. On si ale raději bral peníze za přehnané nájmy získané i z části získané prodeje kovového materiálu. To je panečku teď divení, že splašky zůstávají ve sklepích. Kdo mu ale zaplatí za domy, které se asi budou muset strhnout? Bude to městská část , která je nakonec vykoupí za peníze daňových poplatníků. Takže chytrý pan R. si koupí další ošklivé domy a bude je pronajímat romům, kteří byli vystěhováni a nechtějí zůstat na ubytovně.. A tak pořád dokola.

0/0
7.8.2012 13:22

villík

Prosím, jak přehnané nájmy vybíral?

+1/0
7.8.2012 14:50

syn.temp

O co go?

Nějak trošku nechápu o co tady jako má jít. Většina diskutujících se tu netají tím že nemají rádi romy, předpokládám že jde hlavně o to jak si získávají prostředky (časté vy/zneužívání sociálního systému, krádeže) hm no budiž. Ale proč se pak navážíme tady do tohoto problému? Jde nám o to aby to obyvatelům "nespadlo na hlavu"? To vypadá vzhledem k obvyklému postoji jako zbytečnost... Jde o to aby bydleli "kulturně"? Zase to na to nevypadá z ohlasů. Tak snad leda že by šlo o to aby se našířily z oblasti nakažlivé choroby? Hm, nato by snad mohla stait nějaká rozumná deratizace...

Prostě i když se vžiju do role cynika, pořád mi připadá citelně levnější nějak rozumně pospravit kanalizaci (přece si tu nebudeme hrát na schovávanou komu patří hlavní kanalizační stoky?? nebo jde jen krátkou domovní přípojku? to by pak ale měl být jen malý problém) než je násilně vyhnat a pak jim draze platit ubytovnu... Co bude pro nás všechny levnější?!

0/0
7.8.2012 13:00

MychalB.

Tak to je novinářský majstrštyk,

citovat na začátku článku toho, kdo je pod ním podepsaný ;-D

Skoro to budí dojem, jestli ho "autor" jen nepodepsal :-P

+4/0
7.8.2012 11:50

awalker

Re: Tak to je novinářský majstrštyk,

Taky jsem koukal, proč o sobě Honore de Banga píše v třetí osobě.

+1/0
7.8.2012 12:49

komentator-1

vite pane Bango, nebylo by špatné věci rozplétat od začátku,

nikoli od konce. Ten začátek je, že v domech holt žijí lidi závislí na sociálním systému, kteří s tím za 20 let neudělali nic a teď pláčou, co že mají dělat. Že je lokalita špatná se ví léta, kanalizace nefunguje rovněž léta, voda neteče měsíce. Každý soudný člověk, který chápe odpovědnost za sebe a svou rodinu, by situaci už před drahnou dobu řešil a vyřešil odstěhováním se, protože podmínky jsou tam skutečně zoufalé.

Teď ale řešíme skupinu lidí, která žije měsíce, roky nad sklepy plnými fekálií, kolem kterých si hrají jejich děti a za celou dobu neudělal nic, NIC proto, aby svoji situaci zlepšila, nepočítám-li pózování pro TV kamery. Tady těžko hledám pochopení pro jejich situaci. Je zlá, o tom není sporu, ale nepředcházela jí například povodeň, ale letitá hniloba a chátrání, kterou ovšem sami neřešili, nýbrž čekali, kdo zase něco udělá. Teď tedy zbývá jenom poznamenat, dobře jim tak, třeba aspoň několik málo poučí.

+8/0
7.8.2012 11:04

RumBum

Re: vite pane Bango, nebylo by špatné věci rozplétat od začátku,

mate tak na 90% pravdu. Jenom ten zaver prispevku je trochu trchu jinak. Ne "dobre JIM tak", ale "dobre NAM tak". Protoze - a na to myslim chtel autor upozornit  - v konecnem dusledku to stejne zaplatime znovu my vsichni. Napriklad placenim predrazenych ubytoven, ktere se plati primo ze socialky. 

Spis me "zarazi", jak je mozne, ze v okamziku, kdy sestehujete rodinu do jednoho pokoje na ubytovne a date jim najem 20 tisic (i kdyz placeny ze socialky), vsechno najednou funguje. Je to proste jenom dalsi cesky tunylek.

0/0
7.8.2012 12:03

Salsa Verde

Mily Patriku,

pokud te tato situace tolik trapi, proc se neobleces do monterek nevemes lopatu a nejdes jim pomahat s opravama ?

Lidi bez prace je vice nez dost , ale ne kazdej si naflaka 10 deti, kdyz vi, ze na to nema. A pokud mam sve deti rada i pres to mnozstvi, tak s nima nebudu bydlet v takovem semenisti nemoci.

Pokud nemaji praci, tak to musi mit spoustu casu a sidliste meli mit jak ze skatulky davno, myslim, ze pak by s nima i urady jednaly jinak, pokud by od tamtud nehrozily epidemie kdovi ceho.

+6/0
7.8.2012 10:24

holes6

Re: Mily Patriku,

R^R^R^

0/0
7.8.2012 10:32

dahona

Re: Mily Patriku,

Berete mi to přímo z hu....úst! Oni si myslí, že když ověsí dům obrázky, malované dětmi, že tím to spraví. Ovšem nejlepší je, jak vyřešili ten svinčík ve sklepech. Co by se s tím uklízeli, že? Rovnou zazdí vchod a je hotovo!

0/0
7.8.2012 10:42

simi30

ZA COOO???

Nechápu proč do článku tahá kolik je lidí bez práce, a kolik je volných míst. Tím chtěl naznačit, že cikáni se hlásí o práci? To snad ne. Proč píše, že cikánů v jedné domácnosti je tolik. Nemám práci, tak nemám peníze. Normální člověk uvažuje logicky a nepořídí si 6 dětí, kdežto oni si pořídí každý rok jedno, jen ať se sypou peníze od státu. A nemají těch peněz málo. Každý slušný člověk co skončí na sociálce dostane minimum a ještě Vám řeknou, že si máte pořídit menší byt, a prodat co jste si koupili z peněz vydělaných prací. Tady se fakt není v tomto státě čemu divit. Nevím kdo tu je pak diskriminovaný.;-O;-O;-O

+4/0
7.8.2012 8:37

Nesmazatelny 2.0

Mno

Podívám-li se na autora článku, tak musím ocenit, že byl schopen napsat tak dlouhý text bez gramatických chyb. Ale jinak je to blábol. :-P

+1/0
7.8.2012 8:17

kopefra2

Pan Banga opět nepřekvapil.

Jablko nepadá daleko od stromu. Pan Banga připomíná cikána ve vtipu: Já sem ho nezabýýl pánko inšpetor, já jen bodnul do kabátu a on v něm byl chlap!

0/0
7.8.2012 8:11

Sedimentace do 12.00 pavilon A2

Pane Banga

zde je opravdu jediná cesta....prostě oboustranně dodržovat zákon. Jiné cesty naprosto selhaly a co si budeme říkat Vaše "etnikum" všechny ty "jiné" cesty umí dokonale zneužívat vůči společnosti, jenž je financuje.

Jak je možné, že jiné menšiny tyhle problémy nemají....?

 Pane Banga mohu si vás vážit , že chodíte do práce, ale proč...?... to je přeci normální. Mohu si vás vážit, že dobře vychováte své dět,i jenž se budou chovat jinak než ty co kradou, nechodí do školy...atd..., ale taky by to mohlo být normou. Ale víte za co bych si Vás určitě vážil....kdybyste v tomhle společenském konfliktu byl nestranný a snažil se své "části" obyvatel vysvětlit co mají dělat, aby se problému zbavili a né "nám" něco vysvětlovat a lhát a kličkovat. Problém všech romů, kterým se podaří dostat z té jejich společnost jei, že si většinou na tom problému otevřou živnost , a to mám pocit  i u vás....Pane Banga viděl jsem Vaše páteční vystoupení v Udalostech komentářích.....děs, děs,děs....co vše potvrzuje

+9/0
7.8.2012 7:32

patrik.mango@seznam.cz

Re: Pane Banga

Pěkné R^

0/0
7.8.2012 9:26

holes6

Re: Pane Banga

R^R^

0/0
7.8.2012 9:59

Gonzales_sx1

Me docela zaujala

ta cikanska babicka, ktera ma, chudera, v peci 5 vnuku. Tomu ja rikam "vydelecna cinnost". A jak by to asi nazval Patrik B.?

+1/0
7.8.2012 6:54

kopefra2

Re: Me docela zaujala

Že by výchovou řádných členů naší společnosti? :-)

0/0
7.8.2012 8:06

Řeznictví - Fulnek

češi vždy byli netolerantní

.......RvRvRvRv

0/0
7.8.2012 6:42

Gonzales_sx1

Re: češi vždy byli netolerantní

kolik burtu jsi letos rozdal chudakum nezamestnatelnym?

0/0
7.8.2012 6:55

holes6

Re: češi vždy byli netolerantní

jako ostatně všichni lidé na celé planetě :-P

0/0
7.8.2012 9:59

poctivý_politik=oxymoron

Článek jsem nečetl

Nejprve jsem si přečetl autora a bylo vymalováno!

Ale podle nadpisu: "Jak se z nepřizpůsobivých vyrobí nepřizpůsobiví?"

0/0
7.8.2012 6:31

medved.m

Hloupost hodná Patrika Bangy

Milý Patriku, lidé se přizpůsobit okolnímu prostředí, zvyklostem a CIVILIZACI se všemi jejími atributy - například sociálními nebo hygienickými návyky - buď  dovedou nebo nedovedou.

Tito lidé tedy proto pravděpodobně již nepřizpůsobivými JSOU, nestanou se jimi nově.

 

(Mimochodem, opravdu bylo nutno tento hloupý výraz uměle vytvořit, jen aby se obešla slova "špindíra", "odpad", "zloděj" nebo "pro lidskou společnost zbytečný jedinec"? Víte dobře, že tím nemyslím pouze cikány, ale musí se vztahovat na každého, kdo se určitým způsobem chová, aťsi  je třeba žlutej nebo zelenej..)

+12/0
7.8.2012 0:20

Qíteček na zábradlí 7. patra

Re: Hloupost hodná Patrika Bangy

Po-de-pi-su-ju!!

+4/0
7.8.2012 0:25

Apophis.goauld

Re: Hloupost hodná Patrika Bangy

Já taky a klidně mě za to zabanujte - stejně už sem skoro nechodím (tohle je výjimka)....

+1/0
7.8.2012 1:26

kopefra2

Re: Hloupost hodná Patrika Bangy

Ještě jsi zapoměl na přívlastek spotřebič kyslíku....:-)

0/0
7.8.2012 8:07

MychalB.

Asi jsme se měli dojmout

No, nějak to u mě nezafungovalo...

+1/0
6.8.2012 23:11

emersonskej

Tak koukám...

To zas bude dukátobraní !!!;-D

+1/0
6.8.2012 22:45

M-120 AG

jaky je rozdil...

Mezi chronickym neplaticem a chronickym nezamestnanym???

Ptam se proto,ze jsem jeste nikde necetl,kolik z tech 200 lidi chodi do prace...protoze pokud vsichni pobiraji vselijake davky,tak rozdil mezi neplaticem a tim,za ktereho to plati danovi poplatnici NEVIDIM...

+5/0
6.8.2012 20:44

Qíteček na zábradlí 7. patra

Re: jaky je rozdil...

Důležitý věci, co se nehodí, se nepíšou, jasný?

Kraviny se obalijou citečkama dětičkama, a taxe vydá článek.

Čtenář nesmí ani chvíli pochybovat o tom, kdo je dobrej a kdo zlej.....

+1/0
6.8.2012 23:37

awalker

Patrik BANGA - Cenzor a redaktor v jedné osobě

Když domovník je knězem, kněz čistí ulice, když lékař chodí s dřezem a pere spodnice, pak blázen střeží reaktor a řezník básně píše, pak z cenzora je redaktor a švec je vládcem říše k obrazu světa. -- Karel Kryl, Pochyby

+11/0
6.8.2012 19:50

kodlik77

Pane Bango,

tak jsem si to znovu přečetl. Jestli je v Česku nějaký názorový extremista, pak jste to jedině vy.

+16/0
6.8.2012 19:39

at zije cenzura

Re: Pane Bango,

R^

+2/0
6.8.2012 19:43

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...