Mynář z ČSSD naboural a nevolal policii. Nabourané lampy si nevšiml

  11:55aktualizováno  11:55
Dosluhující europoslanec Vojtěch Mynář se přidal ke kolegům z ostravské ČSSD Lubomíru Zaorálkovi a Tomáši Suchardovi, kteří měli letos problémy na silnici. Tři měsíce tajil dopravní nehodu, při níž způsobil městu škodu za 22 tisíc korun.

Lampa veřejného osvětlení po nehodě. | foto: Archiv

Zatímco ministra zahraničí a náměstka ostravského primátora přistihly hlídky při zběsilé jízdě po dálnici a oba řekli, že udělali chybu a ponesou následky, Mynář s policií dodnes nemluvil.

Přitom svým autem zničil pouliční lampu a odjel. Přiznal to až nyní redakci MF DNES.

 "Nevěděl jsem o jiné škodě než na mém autě, proto jsem nekontaktoval policii. Pokud nějaká vznikla, jsem připravený ji nahradit ze svého pojištění," říká Mynář.

Vzhled lampy po nehodě

Nehoda se přitom stala už 20. února v ulici Na Okraji před domem číslo 8 v Ostravě-Bartovicích, tedy blízko Mynářova bydliště.

"Poničenou a nahnutou pouliční lampu jsme museli vyměnit. Škodu způsobenou neznámým pachatelem vymáháme po pojišťovně. Aby nám ji zaplatila, musíme takový případ vždy oznámit policii," líčil ještě ve středu Jiří Maléř, mluvčí Ostravských komunikací, firmy, která se stará i o veřejné osvětlení.

Zdálo se, že není šance nešikovného řidiče odhalit. Situaci ale změnil dopis, který dostala radnice Radvanic a Bartovic a od ní pak Ostravské komunikace i policisté.

Od nehody jezdil Mynář "předvolebním autem, napsal anonym

"Moc dobře víme, že do pouliční lampy nabouralo auto europoslance Mynáře. Ujel z místa nehody a nechal čouhat elektrické dráty, kolem přitom chodily děti. Nezáleželo mu na zdraví nikoho, jenom aby skryl, že nehodu způsobil on. Večer k němu přijela odtahovka, auto v klidu naložila a odvezla...," stojí mimo jiné v dopise s nečitelným podpisem. Neznámý autor ještě dodal, že od té doby jezdil Mynář "předvolebním" autem.

Vojtěch Mynář (ČSSD).

Vojtěch Mynář (ČSSD).

Ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková potvrdila, že nehodu sice policie šetří už od února, ale totožnost pachatele zatím nezná. "Anonymní podnět se jménem jsme dostali až v minulých dnech. Šetření pokračuje," dodala.

Jelikož se Mynář léčí v nemocnici, policie ho zatím nevyslechla. Nejdříve se nechtěl bavit ani s MF DNES. Nehodu sice nepopřel, ale ani nepotvrdil. Jen žádal o strpení do doby, než ho lékaři pustí domů.

O nehodě europoslance se baví chlapi v hospodě

Starostka Radvanic a Bartovic Šárka Tekielová uvedla, že den po nehodě dostali e-mailem žádost od místního občana o urychlené opravení poškozené lampy.

"A minulý týden nám přišel anonym se jménem údajného viníka," říká starostka s tím, že v té době měl Mynář skutečně problém s autem. "Musel se vzdálit ze stranické volební schůze, protože mu pro auto přijela odtahovka," vzpomíná.

"O tom, že do lampy naboural právě pan Mynář, se baví chlapi v místní hospodě. I já vím, že musel dát auto do servisu," podotkl zastupitel obvodu i města Aleš Boháč.

Vojtěch Mynář je dlouholetý sociální demokrat, který zastává řadu politických funkcí včetně předsedy ústřední kontrolní komise ČSSD. Obhajoval i post v Evropském parlamentu. Kandidoval ale na osmém místě a neuspěl. Jeho mandát skončí za měsíc, po ustavující schůzi nových europoslanců.

Mynář: Měl jsem poškozené auto, jinou škodu jsem neviděl

Ochotu komunikovat změnil až poté, co se od redakce MF DNES dozvěděl o dopise i způsobené škodě. Pak popsal, co se 20. února stalo.

"Kolem patnácté hodiny mi na místní komunikaci v Ostravě-Bartovicích, blízko mého bydliště, praskla přední levá pneumatika. Můj vůz najel na levý obrubník a zastavil o spodní část pouličního osvětlení. Měl jsem poškozené kolo. Jinou škodu jsem neviděl, proto jsem nekontaktoval policii," vysvětloval.

Důrazně se přitom ohradil proti nařčení, že z místa ujel.

"Kvůli rozsahu poškození mého auta jsem krokem dojel ke svému domu, což je zhruba 300 metrů. Cestou mě vidělo několik sousedů, kteří se mě ptali, co se stalo, a kteří si na to vzpomenou," uvedl Mynář. Dodal, že vzniklou škodu uhradí z pojištění, ale záležitosti se bude osobně věnovat až po návratu z nemocnice.

Mluvčí ostravských komunikací Jiří Maléř nicméně doplnil, že Mynář už firmu kontaktoval a kvůli úhradě škody dostal kontakt na její právníky.

Nejčtenější

Po zavedení QR kódů na popelnicích nosí lidé své odpadky k sousedům

Ilustrační snímek

S plánem snížit náklady na likvidaci odpadů přišla novojičínská radnice. Proto se v uplynulých měsících na všech...

Při nehodě čtyř aut v Orlové jedna žena zemřela, pět lidí je zraněných

Tragická nehoda si vyžádala jednu oběť a pět zraněných.

Jedna žena zemřela a dalších pět lidí se zranilo při ranní nehodě čtyř automobilů v Orlové na Karvinsku. Na...

Festival Colours of Ostrava zahájila kapela Buty, diskutovat přijel indián

V Ostravě začal 17. července 2019 mezinárodní hudební festival Colours of...

V Ostravě odpoledne odstartoval další ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava. Prvním koncertem na...

Muž po sexu usnul. Komplic ženy mezitím odnesl televizi, stravenky i kýtu

Ilustrační snímek

Seznámení s cizí ženou v jedné z ostravských restaurací vyšlo šestapadesátiletého muže draho. Poté, co spolu u něj doma...

Noví vlastníci ostravské hutě zavádějí změny, sníží výrobu o 20 procent

Nová huť společnosti Mittal Steel Ostrava

Ani požadovaných sto dnů, které si vyžádali na seznámení se s nově získaným podnikem, nepotřebovali manažeři...

Další z rubriky

Stát rozprodává pěchotní sruby, jeden opavský je k mání za čtvrt milionu

Některých jiných bunkrů z druhé světové války se chytli nadšenci. Zástupci...

Ministerstvo obrany se zbavuje předválečného opevnění. Aktuálně je na seznamu objektů k prodeji například pěchotní srub...

Majitelku domu vylekala v noci sova. Koukala na ni z proskleného krbu

Po záchraně sovy stihli hasiči pořídit fotografii. Pak už ji pustili na svobodu.

Ze šoku museli hasiči dostat majitelku rodinného domu okrajové části ostravské Poruby poté, co na ni nad ránem za...

Přes zákaz se těží zdravé stromy, tvrdí lesníci. Chřadnou i listnáče

V lesích se těží násobně více dřeva, to je potom potřeba odvézt. Cestou ke...

Část lesníků tvrdí, že přestože to zákon zakazuje, mizí z lesů při kůrovcové těžbě tisíce kubíků zdravých stromů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz