Hřbitovní přestřelka u soudu. Kulky létaly kvůli údajnému okradení mrtvoly

  12:16aktualizováno  12:16
Loňskou přestřelku na opavském městském hřbitově začal projednávat ostravský krajský soud. Obžalovaní Tomáš Kukol a Hynek Ignát, kteří podle obžaloby postřelili pracovníka pohřební služby, si údajně nic nepamatují. Jeden kvůli lékům s opiáty a druhý kvůli alkoholu.

Ilustrační foto | foto: Radek Miča, MAFRA

Jejich výpovědi před senátem pak spíše než výslech připomínaly frašku. Podle obžaloby Kukol za Ignátovy asistence . Důvodem byla domněnka, že muž okradl Kukolova zesnulého otce.

Jako první před soud dnes předstoupil Kukol. Právě on na muže střílel z nelegálně držené zbraně. Kulka prolétla pracovníkovi pohřební služby pravým bércem a levým stehnem. "Žádám o provedení psychiatrického a psychologického vyšetření," řekl Kukol hned na začátku. Tvrdí, že byl a stále je pod vlivem opiátů.

Údajně už několik let bere na tlumení bolesti krční páteře lék Tramal. "Z toho období si skoro nic nepamatuji. Jen zprávu o tom, že otec zemřel. Trochu pohřeb a pak až to, jak nás zatkla policie. To se mi začalo rozsvěcovat v hlavě," řekl obžalovaný.

Soudci léky ukázal a přiznal, že i dnes ráno si jeden vzal. Úplně fit podle svých slov nebyl ani druhý obžalovaný Ignát. "Musel jsem si ráno dát na spravení panáka a pivo. Jinak bych se třepal," řekl soudci.

V jedné ruce pouta, v druhé lahev rumu

Tvrdí, že pil i v den střelby. "Byl jsem opilý. Bylo mi všechno jedno," řekl. Během výslechu ale přiznal, že na popud Kukola šel koupit železná pouta a elektrický paralyzér. Pouty napadeného spoutal. Druhý předmět nepoužil.

"Ani jsem nemohl. V jedné ruce jsem měl pořád flašku s rumem," řekl. Sám sebe vylíčil jako alkoholika, který stále pije. "Piju pořád. Mám takový zvyk. Už bez toho nedokážu být," tvrdí muž, který nemá žádný příjem. Útratu v hospodách za něj údajně platí kamarádi.

Oba obžalovaní dnes před soudem samotný skutek podrobně nepopsali. Kukol si údajně nepamatuje nic a Ignát jen střípky. Podle obžaloby ale na hřbitov za mladým zaměstnancem pohřební služby jeli řešit údajnou krádež peněz z pokoje, kde zemřel Kukolův otec.

To ale postřelený odmítá. Kukol se vyzbrojil pistolí, Ignát pak paralyzérem a pouty.

V kanceláři pohřební služby domnělého zloděje nenašli. Narazili na něj venku v autě. Druhého pracovníka pohřební služby Kukol namířenou pistolí donutil odejít.

Nic jsem neukradl, tvrdí postřelený

Mladíka pak podle obžaloby bili pěstmi a kopali. Zaznělo i několik výstřelů do vzduchu. Když napadený ležel na zemi, Ignát jej spoutal a táhl tělo pryč od auta. V té chvíli údajně Kukol znovu vystřelil. Tentokrát mířil na nohy mladíka.

Sestra střelce Lenka Burdová po celé události řekla, že bratr velmi těžce nesl fakt, že byl otec okraden. Údajně šlo o částku převyšující 50 tisíc korun. Byly to úspory, o kterých se umírající muž svěřil těsně před smrtí.

"Zmizení peněz se bratra silně dotklo. Chtěl spravedlnost. Ten člověk se nám vysmál, že měl rukavice, že mu nic nedokážeme. Nic s tím neudělala ani policie," doplnila. Bratr se jí s úmyslem jít na hřbitov svěřil. "Chtěl od něj alespoň přiznání. O peníze nám nešlo. Musel být v afektu," řekla.

Obvinění z krádeže však postřelený muž od samého začátku odmítá. "Mohl to být třeba někdo ze záchranky," řekl novinářům ještě v nemocnici. Tvrdí, že sám už před incidentem kontaktoval policii, aby případ vyřešila. Přepadení jej překvapilo. "Když přišli, tak mě spoutali. Pak začal střílet," řekl. Údajnou krádež vyšetřovala i opavská policie. Nic se ale neprokázalo.

Autoři: ,

Nejčtenější

Hořké drama. Češky míří ve Fed Cupu do baráže, Rumunky postupují

Kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála utěšuje Kateřinu Siniakovou po...

České tenistky si po ostravské porážce zahrají baráž Fed Cupu. Výběr kouče Pály neobhájí titul, do baráže padá po...

Usmlouvaná pokuta bez dokladu. Polský řidič natočil podivné praktiky na D1

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Polský řidič, který byl na konci ledna pokutován na dálnici D1 v Ostravě, si stěžuje na podivné praktiky policisty. Ten...

Šlágr kola v televizi neuvidíte. Kvůli výběru ČT i postoji klubů

Tyler Redenbach z Liberce se snaží překonat brankáře Třince Šimona Hrubce.

Kdo by čekal, že na televizní obrazovce uvidí šlágr středečního kola extraligy, bude zklamán. Hokejový duel prvního...

Plíšková zdolala rumunskou dvojku, Siniaková nestačila na Halepovou

Karolína Plíšková hraje forhend v utkání Fed Cupu proti Rumunsku.

České tenistky hrají v 1. kole Fed Cupu s Rumunkami 1:1. Karolína Plíšková v Ostravě porazila Buzarnescuovou 6:1 a 6:4,...

Dům pro čtyřčlennou rodinu u řeky Lučiny je vzdušný a příjemně lidský

Dům pro čtyřčlennou rodinu navrhlo studio ODDO architects.

Rodina koupila pozemek za Havířovem u řeky Lučiny a lužního lesa, aby na něm postavila dům. Manželé oslovili studio...

Další z rubriky

Přejezd ve Studénce začne v den výročí tragédie střežit nové zařízení

Rizikový železniční přejezd v současnosti.

Nově vyvinuté světelné bezpečnostní zařízení se v létě objeví u železničního přejezdu ve Studénce na Novojičínsku, kde...

VIDEO: V Šenově opravili „zabijáka“ Tigerů, samohybné dělo SU-100

Samohybné dělo SU-100 se v Šenově dočkalo kompletní opravy.

Samohybné dělo SU-100, jeden z legendárních sovětských strojů, které sloužily i za druhé světové války, uvedli do...

Agresivní vir chřipky dostává lidi do nemocnic

Chřipka je letos zákeřná.

O tři pacienty s takzvanou prasečí chřipkou pečují nyní v třinecké nemocnici Podlesí. Jejich stav je vážný.

Najdete na iDNES.cz