Pondělí 21. září 2020, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 21. září 2020 Matouš

Noční požár ve Frenštátu vyhnal lidi na střechu, pět z nich se zranilo

  9:38
Pět lidí se zranilo při nočním požáru ve Frenštátě pod Radhoštěm. Hořet začalo v obchodě v přízemí po předchozím výbuchu, obyvatelé domu před kouřem utekli ven a na střechu vedlejší budovy, odkud je po žebřících zachránili hasiči, uvedl mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.

„Výbuch s následným požárem byl na tísňovou linku ohlášen čtvrt hodiny po sobotní třiadvacáté hodině. Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně a dobrovolné jednotky z Frenštátu pod Radhoštěm, Kopřivnice, Kunčic pod Ondřejníkem, Trojanovic a Štramberka,“ sdělil Kozák.

Fotogalerie

Tři lidé ze zasažené budovy utekli na střechu vedlejšího domu, odkud jim zpátky na zem pomohli hasiči, kteří přistavili žebříky. Mezi těmito zachráněnými bylo i jedno dítě. 

„Dalších deset osob dům opustilo samovolně a bez zranění ještě před příjezdem jednotek,“ dodal Kozák.

Zraněno bylo celkem pět lidí, čtyři z nich museli záchranáři odvézt do nemocnice v Novém Jičíně. Všichni byli při vědomí a mimo ohrožení života. 

„Muž a žena středního věku utrpěli vícečetná poranění v oblasti horních a dolních končetin středně závažného rázu. Po ošetření je záchranáři předali na chirurgickou ambulanci. Mladá žena a pětiletý chlapec byli k vyloučení zdravotních obtíží přepraveni na interní a dětskou ambulanci,“ přiblížil mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

Požár zasáhl pouze obchod, kouř se pak ale dostal až do druhého patra. Příčinu výbuchu šetří policie spolu s vyšetřovateli hasičů.

Autor:

Vyzkoušeli jsme eRoušku 2. Podívejte se, jak může pomoci i vám

Největší nadějí na zpomalení šíření covidu-19, která navíc nikomu nezkomplikuje život, je malá aplikace pro chytré...

Volali ji k večeři, ale nepřišla. Zemřela s ohořelým mobilem v ruce

Patrně neoriginální příslušenství si vybralo další z mnoha obětí. Stala se jí šestnáctiletá thajská školačka. Poté, co...

Benešová: Nečekala jsem, že synova svatba bude tak emocionálně náročná

Závěr prázdnin byl pro Lucii Benešovou ve znamení svatebních příprav. K oltáři dovedla svého nejstaršího syna Luciána,...

Microsoft vytáhl servery z oceánu, jejich nízká poruchovost překvapila

Z mořského dna u skotského souostroví Orkneje námořníci vylovili datacentrum společnost Microsoft. Za více než dva roky...

Jeho prsty byly najednou ve mně, obvinila fotografa ze zneužití Ratajkowski

Emily Ratajkowski (29) zveřejnila obsáhlou esej, ve které obvinila fotografa Jonathana Ledera ze sexuálního zneužití....