Hořící auto v Klimkovickém tunelu zabrzdilo D1. V koloně vzplál další vůz

  11:03aktualizováno  11:26
Požár automobilu v Klimkovickém tunelu ve středu odpoledne zastavil provoz na dálnici u Ostravy. V koloně, která se na D1 vytvořila, pak vzplál další vůz.

Hasiči se ve středu nezastavili. Jen co dohasili renault, který začal v Klimkovickém tunelu hořet v půl čtvrté odpoledne, museli popojet o pár kilometrů dál, kde začalo hořet další auto. To stálo v koloně, kterou způsobilo právě dočasné uzavření tunelu.

V renaultu se čtyřmi cestujícími, který zatím z neznámých příčin začal hořet v Klimkovickém tunelu ve směru z Olomouce na Ostravu, nebyl naštěstí nikdo zraněn. Požár ale způsobil komplikace, tunel byl totiž v obou směrech zcela neprůjezdný zhruba hodinu a půl.

Fotogalerie

Kvůli tomu se v okolí vytvořila několikakilometrová kolona, ve které vzplál další vůz, a to kvůli závadě v motorovém prostoru.

„Hasiči dostali oheň u hořícího auta mezi Studénkou a Bravanticemi pod kontrolu za tři minuty, oheň dohasili za dalších osm minut,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela. Řidič vyvázl bez zranění. Předběžná škoda byla odhadnuta na 40 tisíc korun.

Provoz v Klimkovickém tunelu byl ve středu v podvečer zase obnoven, byť omezeně. Jezdí se obousměrně v jednom jízdním pruhu v pravé tunelové troubě ve směru na Prahu.

Požár a následná uzavírka ochromila Klimkovice

Podle zástupců Klimkovic středeční požár v tunelu způsobil naprostý kolaps dopravy v centru města. „Obousměrné uzavření tunelu v takových případech bývá pro město kritické i za běžného provozu, protože se v té chvíli do centra stáhne veškerá doprava z dálnice D1. V Klimkovicích se ale v současnosti navíc opravuje hlavní křižovatka, která je aktuálně průjezdná pouze ve směru od Bravantic a v opačném směru je uzavřena,“ uvedla mluvčí města Ivana Gračková s tím, že objízdná trasa vede po místní silnici v ulici Polní.

Podle vedení Klimkovic při středečním požáru nezafungoval havarijní plán, jehož sestavení si město vyžádalo ještě před zahájením přestavby křižovatky.

„Už před 16. hodinou byly Klimkovice zcela ucpané osobními auty i kamiony. Lidé si pochopitelně stěžovali na radnici, protože městem se nedalo projít, situace byla nebezpečná pro pěší i cyklisty a vlastně pro všechny účastníky dopravy, a to už vůbec nezmiňuji okamžité zhoršení stavu ovzduší způsobené popojíždějícími auty a extrémní nárůst hluku,“ postěžoval si starosta Jaroslav Varga.

Jeden z ventilátorů v tunelu se zřítil

O klimkovickém problému se hovořilo i na čtvrtečním krajském zastupitelstvu. Ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček uvedl, že středeční událost byla v několika ohledech mimořádná. „V Klimkovicích se staví okružní křižovatka, což situaci ještě značně ztížilo. Navíc když obsluha zapnula velké ventilátory, aby tunel odvětrala, tak jeden z nich se zřítil. Naštěstí se nikomu nic nestalo,“ řekl Vlček zastupitelům. Současně dodal, že tunel prochází pravidelnou kontrolou a chystá se rekonstrukce protipožárních částí tunelu, tedy i ventilátorů.

Na dotaz zastupitele a bývalého starosty Klimkovic Zdeňka Husťáka na objízdnou trasu Vlček odvětil, že to není záležitost hasičů, ale Ředitelství silnic a dálnic.

Autoři: ,

Nejčtenější

Kočka těžce pokousala ženu, strážníci zvíře dvě hodiny unavovali

Zranění způsobená kočkou poměrně hodně krvácela.

Velmi agresivní a vytrvalá byla kočka, která v opavském bytě zaútočila na ženu. Ta zvíře před časem našla a vzala si ho...

Požár v ostravském dopravním podniku zničil 12 autobusů, škody jsou 22 milionů

Celkem dvanáct zaparkovaných autobusů poškodil požár v garážích Dopravního...

Celkem dvanáct zaparkovaných autobusů poškodil v sobotu večer požár v garážích Dopravního podniku Ostrava. Při zásahu...

Výzkum ostravského vědce může změnit pohled na dějiny Severní Ameriky

Ostravský vědec Pavel Flegontov odkrývá kombinací poznatků z genetiky,...

Na Harvard míří pětatřicetiletý vědec Ostravské univerzity. Pavel Flegontov svým výzkumem zaujal natolik, že se od září...

Mladý řidič vjel do cesty autobusu, v přepůleném autě zemřel

Střet s autobusem přepůlil auto. Řidič na místě zemřel.

Dvacetiletý řidič osobního auta zemřel na silnici mezi Karvinou a Orlovou poté, co vjel v zatáčce do protisměru a...

Pastviny v Beskydech brázdí pět měsíců v roce Ovečkin s maringotkou

Martin Jurnost vysoko v kopcích kolem rodného Jablunkova pase ovce.

Kamarádi mu říkají Ovečkin. Příjmení jednoho z nejlepších ruských hokejistů zní totiž skoro stejně jako profese...

Další z rubriky

Výzkum ostravského vědce může změnit pohled na dějiny Severní Ameriky

Ostravský vědec Pavel Flegontov odkrývá kombinací poznatků z genetiky,...

Na Harvard míří pětatřicetiletý vědec Ostravské univerzity. Pavel Flegontov svým výzkumem zaujal natolik, že se od září...

Pastviny v Beskydech brázdí pět měsíců v roce Ovečkin s maringotkou

Martin Jurnost vysoko v kopcích kolem rodného Jablunkova pase ovce.

Kamarádi mu říkají Ovečkin. Příjmení jednoho z nejlepších ruských hokejistů zní totiž skoro stejně jako profese...

Ostravské stopy: Na Ostravě se mi líbí otevřenost, říká výtvarník Šigut

Výtvarník a grafický designér Jiří Šigut se v Ostravě narodil a nedokáže si...

Výtvarník pracující s médiem fotografie, konceptuální umělec a grafický designér Jiří Šigut patří k originálním tvářím...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz