Hasiči ukončili pátrání v sutinách vybuchlého domu, nikoho dalšího nenašli

  7:51aktualizováno  13:23
Hasiči po čtvrtečním výbuchu rodinného domu v Českém Těšíně ukončili v pátek dopoledne pátrání v jeho sutinách. Nikoho dalšího nenašli. Už ve čtvrtek hasiči vyprostili popáleného muže. Podle nepotvrzených informací za explozi může únik plynu.

„Na místě celou noc opatrně pracoval víceúčelový kloubový traktor Huddig ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně, více než dvě desítky profesionálních hasičů z HZS Moravskoslezského kraje, také vyšetřovatelé požárů a policie,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

V pátek dopoledne pátrání ukončili. „Po prohledání větší části sutin, včetně podsklepení, byly pátrací práce zastaveny s tím, že žádná druhá osoba, mimo zraněného uživatele nalezeného hasiči bezprostředně po výbuchu, v sutinách zříceného objektu není,“ vysvětlil Kůdela.

Fotogalerie

Záchranné a pátrací práce komplikovalo ohromné množství navršeného stavebního materiálu pod zborcenou střechou.

Během noci ztěžoval hledání i silný déšť. Plochu po zborceném domku osvětlovala silná světla i reflekory víceúčelového traktoru.

Ten odstranil z ruin domku speciálními kleštěmi plechové střechy, které se po výbuchu sesunuly na úroveň přízemí. Hasiči předtím nařezali střešní plechy rozbrušovacími pilami na užší pláty, aby obsluze traktoru zjednodušili práci. Poté stroj opatrně odsunoval bytelné trámy a střešní desky, aby se mohlo začít pátrat v sutinách.

Hasiči a policisté také zkoumají, co mohlo způsobit tak silný výbuch. 

Pravděpodobný únik plynu

V rodinném domě (polovině dvojdomku) v Českém Těšíně se ve čtvrtek odpoledne ze zatím neznámých příčin ozval výbuch. Polovina stavby se zřítila k zemi, dvojitá sedlová střecha z druhého podlaží zůstala na úrovni přízemí. Hasiči vyprostili ze sutin těžce popáleného staršího muže a předali ho do péče lékařů.

Domem v Českém Těšíně otřásl výbuch. Ze sutin vyprostili popáleného muže

„Přibližně o půl čtvrté odpoledne nám byl oznámen výbuch s požárem. Z trosek jsme vyprostili šedesátiletého muže. Byl sice při vědomí, ale těžce zraněný, proto byl předán záchranářům,“ přiblížil Kudela.

Pacienta s těžkými popáleninami hlavy, nohou a rukou, transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Ostravě. Tam muž bojuje o život. „Je v kritickém stavu,“ informovala v pátek ráno mluvčí nemocnice Naďa Chattová. 

Záchranáři ošetřili ještě jednoho člověka. „Přímo na místě jsme poskytli pomoc mladé ženě s akutní stresovou reakcí. Nebyla zraněná, ale bylo tam těžké prožívání události,“ dodal mluvčí záchranářů.

Podle zatím nepotvrzených informací z místa je možné, že za explozi může únik plynu. Příčina se ale prozatím vyšetřuje.

„Policisté zabezpečují okolí místa činu, provádějí jeho ohledání, dokumentují a zajišťují důkazy pro následné vypracování znaleckého posudku,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Kolátek. 

Autoři: ,

Nejčtenější

Iglú se šíří Českem, pro řadu bezdomovců jsou lepší než noclehárna

Někteří bezdomovci upřednostňují iglú před pobytem v noclehárně.

Bezdomovecká iglú, která před časem do Česka přivezla dvojice mladých lidí, už překročila hranice Ostravska. Zájem je o...

Zubařka nedostala dotaci od města, přestala proto ošetřovat místní pacienty

zuby, zubař, ilustrace

Když se obyvatelé města Studénka chtěli registrovat k nové zubařce, zastavila je cedule s překvapivým až diskriminačním...

Autoklíče z Frenštátu dobývají celý svět, při vývoji je házejí z okna

Továrna dodavatele pro autoprůmysl Continental ve Frenštátu pod Radhoštěm

Asi ho máte v kapse kalhot, nebo pohozený někde v tašce či kabelce - klíč od auta. Najděte ho a držte při čtení v ruce,...

Sparta dala razítko na Šuralův přestup a přiblížila se k angažmá Panáka

Karvinský Filip Panák (vlevo) hlavičkuje před Ondřejem Zahustelem ze Sparty.

Do fotbalové Sparty má blízko Filip Panák z Karviné, o kterého má zájem i Baník Ostrava. Přestup mladého univerzála do...

Ostravské Přednádraží mizí, drážní kolonii a romské ghetto bourají bagry

Ostravské Přednádraží rychle planýrují bourací stroje. (14. ledna 2019)

Tak vypadá definitivní zánik části města. Bagry a další bourací stroje se zakously do vybydlených domů v lokalitě...

Další z rubriky

Barman prohrál herně sto padesát tisíc na automatech, opil se a zmizel

Ilustrační snímek

Když se žena v jedné z ostravských heren ani po půlhodině nedohledala obsluhy, zavolala na policii. Hlídka brzy...

Spolu s ostravskou Černou loukou se promění i nábřeží Ostravice

Podle architektonicko-urbanistické studie by mělo takto vypadat nábřeží řeky...

Plánovaná výstavba dvou nových budov Ostravské univerzity pro sportovní a umělecké obory s sebou přinese už v roce 2021...

Verze „tunel“ padla, našlo se řešení ucpané Místecké v Ostravě

Ilustrační snímek

Zúžení Místecké ulice u někdejší haly Tatran v Cingrově ulici, které je úsekem pravidelných dopravních problémů a...

Najdete na iDNES.cz