Roubenku v Kunčicích pod Ondřejníkem požár těžce poškodil, plameny zničily i tři automobily. (15. srpna 2019) | foto: HZS Moravskoslezského kraje

V Beskydech hořela roubenka a tři auta, požár odolával hasičům tři hodiny

  • 1
Náročný zásah absolvovali brzy ráno hasiči v Beskydech. Ve špatně přístupném terénu v Kunčicích pod Ondřejníkem hořela roubenka a plameny zničily i přístřešek se třemi automobily. Škoda se odhaduje na pět milionů korun.

O požáru se hasiči dozvěděli krátce před půl čtvrtou ráno. Na místo vyrazilo devět jednotek - dvě profesionální z Frýdku-Místku a Nošovic a sedm jednotek dobrovolných hasičů z Kunčic pod Ondřejníkem a z okolních měst i obcí.

„Už při příjezdu hasičů hořela celá roubenka o půdorysu 12 krát 7 metrů se sedlovou střechou a také sousední dřevěný přístřešek se třemi zaparkovanými osobními automobily. Byly to Opel Corsa, Ford Focus a Škoda Felicia,“ popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Fotogalerie

Hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Pod kontrolu dostali oheň po více než třech hodinách, další desítky minut trvalo dohašování. 

Jeden z dobrovolných hasičů si při akci lehce poranil kotník, jinak se zásah obešel bez zranění.

Škoda se předběžně odhaduje až na pět milionů korun. Příčinu požáru objasní až další vyšetřování.

Roubenka shořela v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Roubenka shořela v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.