Zlínský Lubomír Kubica (vpravo) bojuje s karvinským Pavlem Vránou.

Zlínský Lubomír Kubica (vpravo) bojuje s karvinským Pavlem Vránou. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Zimní fotbalová Tipsport liga se bude hrát i v Karviné

  • 0
Poprvé se zimní fotbalová Tipsport liga bude hrát i v Moravskoslezském kraji. Všechny zápasy skupiny D se odehrají na umělé trávě v areálu Kovony Karviná. Na úvod se v sobotu od 11 hodin utkají prvoligová Sigma Olomouc s třetiligovou Slavií Orlová.

"Chtěli jsme fanouškům i v zimě nabídnout soutěžní zápasy, a tak jsme o jednu ze skupin zimní ligy požádali," uvedl karvinský trenér Petr Mašlej. "Naše hřiště má potřebné parametry a utkáme se s kvalitními soupeři."

Tím prvním bude Baník Ostrava, a to už ve středu od 11 hodin. Pátým účastníkem skupiny je MFK Frýdek-Místek, jehož rovněž ve středu 9. ledna čeká první duel Tipsport ligy, od 13 hodin bude hrát s olomouckou Sigmou.

"Pro nás to bude kvalitní příprava, protože se utkáme se dvěma prvoligovými celky," dodal Petr Mašlej. Karvinští začínají přípravu v pondělí, dva dny před utkáním s Baníkem Ostrava. Mašlej z toho ale obavy nemá. "Hráči měli tvrdé individuální plány, takže budou dobře připraveni," věří. "A kluci vědí, že ty zápasy pro ně budou důležité, budou v nich bojovat o místo v kádru."

Orlovští si proti Sigmě vyzkoušejí prešovský beton

Baník jde do Tipsport ligy, která rozjíždí už svůj 16. ročník, vůbec poprvé. "Karviná není daleko, takže se to dá zvládnout," řekl ostravský trenér Martin Pulpit. "Výhodou je pravidelnost zápasů a nebudeme muset hledat soupeře pro přípravné zápasy."

Třetiligové kluby MFK Frýdek Místek a Slavia Orlová přijaly nabídku na účast v zimní lize bez váhání.

"Máme příležitost zahrát si s mužstvy z první a druhé ligy, což je výborné," řekl frýdecko-místecký trenér Milan Duhan. "Naši hráči si mohou ověřit, jak obstojí v souboji s těmi nejlepšími."

Stejně hovoří i nový orlovský trenér Bohuš Keler. "Rozhodně to pro nás bude zajímavá konfrontace, naši hráči mohou ukázat, na co vlastně mají," uvedl Keler.

Má však problém s tím, že se zimní liga hraje nejen v sobotu, ale také ve středu od 11 a 13 hodin. "Uvidíme, jak to vyřešíme, protože naši kluci normálně pracují," upozornil.

Ačkoliv jarní část moravskoslezské ligy začíná až 24. března, fotbalisté Frýdku-Místku nemuseli kvůli Tipsport lize uspíšit začátek přípravy. "Tu jsme rozjeli podle plánu ve čtvrtek," řekl Duhan.

To Orlovští fotbalisté se sešli o čtyři dny dříve než původně plánovali. "Chtěli jsme před prvním utkáním stihnout aspoň tři tréninky," řekl orlovský trenér Bohuš Keler. Jeho tým tak začal rovněž ve čtvrtek a už v sobotu od 11 hodin hraje s Olomoucí.

"Kluci si na začátek pořádně zaběhají," podotkl Keler. "A ze srandy jsem jim říkal, že si proti Sigmě vyzkoušíme prešovský beton, zkrátka, že zkusíme poctivě bránit."