Zubní poradna MUDr. Kopeckého

citlivé zuby
Dobrý den,lékař mi udělal pískování zubů a od té doby jsou to již 2měsíce, mám citlivé zuby na studené a teplé.Mám pocit obnažených zubů.Je možné, že by to způsobilo právě to pískování? Děkuji za odpověď a hezký den.
Bára
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, mít 2 měsíce po pískování citlivé zuby rozhodně není obvyklé, kupte si v lékárně přípravek na fluoridaci zubů.
citlivé zuby
Ještě mám jeden problém. Už nějakou dobu mám hodně citlivé stoličky jak na sladké a kiselé tak na teplé i studené. Můj zubař ale žádný kaz nenašel. Mohl byste mi prosím poradit co s tím? Děkuji
Petra
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, takhle na dálku Vám těžko poradím, pokud Váš ošetřující lékař sám nic nezjistil. Zkuste pastu na citlivé zuby.
citlivé zuby
Dobrý den pane doktore, jiz dva mesice beru kortikoidy, a najednou mam precitlivele zuby predevdsim na cokoli studeneho. Muze to souviset s temito leky? Dekuji za odpoved.
m.s.
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, o vedlejších účincích kortikoidů je toho známo hodně, ale že by po nich docházelo ke zvýšené citlivosti zubů jsem neslyšel.
citlivé zuby
Dobrý den, před 5ti dny jsem byla u své zubařky na vrtání horní pětky. Objednala mě na květen na další vrtání (byl mi proveden RTG a nalezeno nejspíš více kazů). Všechno bylo ok po odeznění injekce mě zub nebolel. Přes víkend jsem ale začla mít zuby citlivější a teď už je bolest téměr stálá. Dá se to tak nějak vydržet, ale je to nepříjemné. Není to jeden zub, ale střídavě horní nebo dolní levá čelist někdy současně a někdy i pravá dolní (všechny spíše vzádu). Může to být reakce na vrtaný zub? Na radu zubařky používám už asi dva roky pastu sensodyne, protože jsem si stěžovala na citlivost zubů a pasta mi pomohla, teď ale jako by se to po vrtání vrátilo a bylo to mnohem horší, zuby bolí i když nic nejím, ale třeba po studeném nápoji je to bolest téměř nesnesitelná, která po několika minutách zeslábne.
Radka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, aby se zjistilo, který zub je příčinou bolesti je nutné Vás vyšetřit a zhotovit RTG. Je samozřejmě možné, že příčinou je vrtaný zub.
citlivé zuby
Po číštění kanálků a nasazení keramické náhrady je zub citliví na teplo,chci se zeptat v cem je problém.Děkuji
Vlasta
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, v zubu je nejspíš zánět, zajděte ke svému lékaři.
citlivé zuby
Dobrý den, už asi týden mám velmi citlivé dásně /hlavně při pití studených nápojů/. Dnes jsem byla u zubaře a on mi naimpregnoval krčky zubů kolem dásně - prý se dáseň zklidní. Jenže mě bolí dál. Začala jsem si vyplachovat ústa šalvějí. Zatím ale bolest neustoupila. Podaďte mi, prosím, co mám dělat?
Jana
MUDr. Václav Kopecký
Zkusil bych lokální aplikace fluoritových gelů (např. Elmex gelee), případně přímo přípravky potlačující citlivost zubů (např. Green Or).