Zubní poradna MUDr. Kopeckého

skřípání zubů a bruxismus
Dobry den, posledni dobou ve spani skripam zuby aniz bych o tom vedela.Cely minuly tyden jsem se probouzela s bolesti leve strany celisti coz je asi nasledek meho usilovneho skripani. Existuje nejaka dentalni pomucka, ktera by memu nocnimu skripani mohla zabranit? Dekuji za odpoved.
Lenka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, ano, existuje speciální nákusná dlaha na noc, zajděte ke svému zubnímu lékaři a nechte si ji zhotovit.
skřípání zubů a bruxismus
Dá se něco dělat se skřípáním zubů? Je mi 24,často se v noci probudím a bolí mě celá čelist a klouby,někdy i hlava(je to od zubů?)Četla jsem, že existuje jakási "dlaha" právě proti skřípání,ale nikde ji nemohu sehnat.Mohl byste mi prosím něco poradit? Děkuji
Jana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, stačí zajít k zubnímu lékaři, ten Vám dlahu zhotoví.
skřípání zubů a bruxismus
Vážený pane doktore,v červnu mě byly voperovány do horní čelisti čtyři implantáty a v listopadu do spodní čelisti také čtyři implantáty.Před Vanoci mě byly na implantáty našroubovány nové všechny zuby, ale po deseti dnech se mi jeden přední zub vylomil a za dva dny se vylomily další dva zuby vždy v noci.Bohužel to bylo v době Vánoc a můj doktor neordinoval.Cela akce mě stála dost peněz a 2.1.mě pan doktor řekl, že je to moje chyba, že asi skřípu zubama( do ted jsem toto nikdy nedělal).Po následné opravě a ujištění že ted to již bude v pořádku jsem se stresoval. špatně jsem spal neustále si dával jazyk mezi zuby ale bohužel po dalších 11 dnech se mi opět v noci stejný přední zub již vyměněný ulomil znovu.Prosím poradte mi co mám nyní dělat a jak se zachovat vůči mému lékaři.( údajně existují nějaké chrániče na zuby na noc - nebo mohu reklamovat takovou práci u komory?) Je mi 63 let, jsem již v důchodu, ale stále pracuji a bez zubů nemohu jet ani na žádné jednání.Děkuji Ing.Šebesta
Ing.Jan Šebesta
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, nechte si vylomený zub opět znovu nasadit, práce bude určitě ještě v záruce. Samozřejmě existují nasazovací ochranné dlahy na noc, domluvte se se svým stomatologem.
skřípání zubů a bruxismus
Dobrý den,je mi 22 let a je to zvláštní,ale po ránu když se probudím tak se mi lehce kývou nahoře přední zuby a během dne se mi jakoby dáseň zpevní a už se nekývou.Ale jinak z dásní žádné jiné problémy nemám,žádné krvácení,ani nic podobného,akorát když jím něco sladkého,tak mě pak dásně trochu bolí.Toto se mi děje už několik let,nevíte čím by to mohlo být?
Jarda
MUDr. Václav Kopecký
Pravděpodobně zuby neúměrně zatínáte během spánku, případně s nimi „vržete“, aniž byste o tom vědět. Takové přetěžování by mohlo časem zuby poškodit, proto je vhodné navštívit lékaře. Problém se řeší zhotovením nočních chráničů na zuby, které si nasadíte na noc. Použití chráničů může tlaky v ústech časem i zmírnit, a občas doporučujeme i doprovodnou psychoterapii (účinek je ale velmi individuální, od žádného po velmi dobrý).