Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 23. října 2021 Teodor, Theodor

Zubní poradna MUDr. Kopeckého

Krčky
Dobrý den, na pravé straně mám problém "kousat" a taky mám odhalené krčky, jedná se o zánět?
Jana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, může se jednat o zánět dásní, ale nejlépe uděláte, když navštívíte zubního lékaře.
Krčky
Prosím poradte,mám nahoře pevný můstek.Na zubu,kde je připevněný,se obnažil zubní krček.Byla jsem u zubaře,není to paradent.) Otázka je :často mě to hodně bolí(moment. si to jednou denně natírám sa Green orr)Zuby si čistím zubní pastou senzitiv.Někdy to zlobí pár dní po sobě a někdy mám dlouhou dobu pokoj.Co by se s tím dalo dělat?
Tatjana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, jediná možnost je zhotovení krčkové výplně.
Krčky
Dobrý den pane doktore, mám poodhalené krčky (velmi citlivé) skoro na všech zubech, čistím pastou Meridol, a čistím 2x denně "vrtícím kartáčkem".Nevím, jestli je kartáček pro mě vhodný.Existuje nějáká zubní voda na zmírnění bolestí těch krčků? Děkuji za odpověď Juríčková
Věra Juríčková
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, na odhalené krčky je rozhodně lepší klasický měkký zubní kartáček než elektrický. Kupte si v lékárně pastu na citlivé zuby a přípravek na lokální fluoridaci ( já Vám zde bohužel nemohu sdělit firemní název). Úplně nejlépe uděláte, když si zajdete na dentální hygienu.
Krčky
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, mám na několika zubech odhalené krčky, nyní jsem na jeden dostala bilou plombu,s tím,že prý ji potřebuji ještě na další 2 zuby.Pomůže to,aby se zabránilo většímu odhalení těchto krčků? Děkuji
Dana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, pomůže to pouze k tomu, aby se citlivé krčky zakryly, ale nikoliv k tomu, aby se dále neodhalovaly.
Krčky
Dobry den,mam citlive krcky a chtela bych se zeptat, jeslti odstaneni bolesti je nutne zub vrtat a vyplombovat, nebo staci zub "posilovat" pastou pro citlive zuby? Dekuji mockrat.
Jana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, jestliže jsou krčky citlivé, je pravdu nejlepší je vyvrtat a zhotovit výplň.
Krčky
Dobrý den,ráda bych absolvovala bělení zubů laserem,ale nevím jestli nevadí mé lehce ustupující krčky. Vybělí laser případně i je? Děkuji za odpověď.
Veronika
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, nechte si krčky nejdříve ošetřit a pak můžete jít na bělení.
Krčky
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou zubní pastu bych měla používat, jestliže mám u dvou třech zubů odhalené krčky?..používám i měkký kartáček a snažím se zuby čistit správným směrem... děkuji
Evellyn
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, kupte si pastu na citlivé zuby, nebo ještě lépe zajděte na dentální hygienu.
Krčky
Vážený pane doktore, je mi 22 let a skoro na všech zubech mám odhalené krčky i o několik mm, jsou velmi citlivé na teplotu, čištění, bolí mě i když v zimě mluvím. Jsem si jista, že k čištění užívám správnou techniku i prostředky, ale problém se pořád zhoršuje.Zubařka mi řekla, že žádná metoda navrácení zubů do pův. stavu neexistuje. Já však nechci čekat až mi zuby vypadají. Opravdu neexistuje žádná metoda? Popřípadě prosím napište přibližné cenové rozmezí tohoto zákroku. Děkuji mnohokrát.
Iva
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, na krčky lze zhotovit klasické fotokompozitní výplně, příp. odebrat chirurugicky štěp z patra a tento štěp pak našít přes krčky.
Krčky
Dobrý den, již delší dobu mě trápí odhalené krčky zubů, moje paní doktorka mi už 3 krčky spravila bílou plombou, ale cítím, že už bude na řadě 4. zub. Řekla mi, že je to stářím, je mi 29 let a že mám používat měkký kartáček. Ten používám a paradentozu prý nemám.Na obou předních horních zubech mám již skloviu trošku odřenou, mám tam vydřené plošky asi 2mm velké. Můžete mi prosím poradit jak zabránit dalšímu ničení skloviny a odhalování zubních krčků? Předem moc děkuji za odpověď.
Iva
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, kromě měkkého kartáčku je také nutné se naučit správnou techniku čištění zubů. Zajděte si na dentální hygienu.
Krčky
Dobrý den, mám problém se zubními krčky - reagují citlivě hlavně na ovoce. Existují nějaké spolehlivé preparáty na jejich léčbu, které jsou dostupné v lékárně?
Lubomír D.
MUDr. Václav Kopecký
Preparátů na citlivost zubů je celá řada (volně v prodeji např. Green-Or). Při těžších problémech byste se měl ale poradit se svým lékařem nebo zubní hygienistku.
Krčky
Pane doktore,moje zuby jsou myslím zcela zdravé,nemám žádný kaz ani plombu,ale nedávno se mi začaly na spodních částích zubů,kolem krčků,objevovat černé tečky.Nejdřív se objevili na jedné straně na horním patře vzadu a teď postupují jakoby tvořily řetez,až k předním zubům.Vůbec to nebolí,ale děsím se toho co by to mohlo být.Problém je také ten,že jsem se přestěhovala do jiného města,zubaře jsem nepotřebovala,tak jsem úplně zapomněla nějakého shánět,no a teď nikde nemají místo.Mohu si s tím poradit sama?
Tereza
MUDr. Václav Kopecký
Ne nějakého zubaře a dentální hygienistku si určitě najděte, i kdyby jste měla dojíždět. Zuby si můžete traumatizovat nesprávným čištěním zubů, a kolem okrajů skloviny se můžou začít dělat kazy. Proto to nepodceňujte, a hledejte dál – dnes není neobvyklé jezdit k zubaři přes půl republiky, nebo i do zahraničí.
Krčky
Dobrý den, chystám se jít k mé zubařce na zalití krčků. Prý si to musím hradit sama. Nevíte jaká je nejčastější cena za tento zákrok?
Romana
MUDr. Václav Kopecký
Nevím , to se dá udělat řadou technik, a za různé ceny - záleží, jak defekty vypadají.
Krčky
Dobrý den. Mám větší množství fotokompozitních plomb (vesměs na krčcích) a nedávno mne za jednou začalo na tlak silně bolet (jen plomba, zub jako takový byl jen silně citlivý na chlad a občas byl cítit lehký tlak - na poklep na zub však žádná bolest nebyla). Lékařka plombu odvrtala - kaz nenalezen. Provizorní cementová plomba již nebolí, okolí zubu je však stále zarudlé a zub je po 3 dnech (trochu měně) ale stále citlivý na chlad. Lékařka jako možnou příčinu zmínila možnou alergii na kompozita. Zjistil jsem, že stejně mě začínají pobolívat další 2 plomby, dalších cca 6 však bez problému. Na internetu jsem narazil na informaci, že zánět může vyprovokovat i nedostatečně zavařená bílá plomba (předpokládám, že lékařka schválně nezmíní). Byla by to chyba lékaře? Hlavně ale jaká je prosím naděje, že se počínající zánět v zubu sám po odstranění takovéto příčiny zánětu zklidní? Nebo bude muset být dřeň zubu vyvrtána? Předem Děkuji za odpověď
Tom
MUDr. Václav Kopecký
Typ plomby a zánět v zubu spolu přímo nesouvisí – zánět vznikne, když se infekce dostane dovnitř zubu – například hlubokým kazem, ale to na krčcích nebývá obvyklé. Těsnění bílých plomb je opravdu problematické, obzvlášť právě v krčkových partiích – zub pak může bolet i když nemá kaz – řešením pak je výměna za skloionomerní výplně, které se časem mohou již bezpečně potáhnout vrstvičkou fotokompozitu. Alergie jsou rovněž možné, ale poměrně vzácné, a určitě by nebyly jen u některých plomb – ale můžete se nechat otestovat na alergologii.
Krčky
Dobry den, zaujimalo by ma,preco mi odpadavaju krcky zubov,hned na dasnom,sa mi odlamuju, uz mam 4 zuby takto poskodene,neviem preco sa mi stalo,inak mam chrup bez kazov,vdaka.
Milos,31rokov
MUDr. Václav Kopecký
Z Vašeho popisu nedokážu přesně posoudit způsob poškození Vašich zubů, ale rozhodně byste měla vyhledat stomatologa. Může to být nesprávným čištěním zubů tvrdším nebo elektrickým kartáčkem, nesprávným postavením nebo zatížením zubů, a řadou dalších faktorů. Citlivost zubů a případné odlišné zbarvení, pokud se objeví, lze samozřejmě odstranit, ale bylo by dobré zjistit původ poškození zubů a zabránit pokračování symptomů. Pokud došlo k nevratnému poškození či ztrátě skloviny, lze ji nahradit výplněmi z plastu nebo keramickými fasetami.
Krčky
Dobrý den, když jsem se zaregistrovala v soukrom. zubní ordinaci, myslela jsem si že mi poskytnou dobrou péči a správné informace. Mohu se Vás zeptat za jakých okolností dochází k obnažení krčku zubu? Mne se obnažili dva, v té ordinaci to řeší nějakým fotokompozitem, ale já si myslím že to není pravé řešení a ani příčinu nezjistili.Taky se mi tak 1xtýdně olupuje sliznice v puse na různých místech a to paní doktorku vůbec nezajímalo, prý jsem nastydlá. Jenže olupování pokračuje a někdy pálí. Také mi navrhli vytržení osmiček, které bych ráda absolvovala, jenže v té ordinaci se za to platí asi 1000 Kč a navíc to tam dělá nějaký externista,který jezdí jen 1xměsíčně. Existuje nějaké jiné řešení pro obnažený krček než ho pokrýt fotokompozitem? Já k té ordinaci nemám vůbec důvěru, nemůžete mi doporučit nějakou jinou ordinaci? DÍKY Ivana
Ivana K.
MUDr. Václav Kopecký
Ošetření krčku výplní zakryje mechanický defekt, který se na krčku vytvořil, ale pokud jde o obnažený krček, na tom obvykle žádný defekt není – ten je následkem onemocnění dásní, nebo nesprávné techniky čištění zubů. Správnější by tedy bylo léčit dásně. Pokud jde o olupování a pálení sliznice, to může být příznakem některé nemoci sliznic, nebo i celkového onemocnění, a bylo by dobré absolvovat vyšetření u specialisty na sliznice (obvykle na spádové stomatologické klinice). A ordinaci si musíte vybrat právě podle toho, nakolik jí důvěřujete, a podle získaných referencí – Váš výběr bude vždy subjektivní záležitostí.