Zubní poradna MUDr. Kopeckého

potíže čelistních kloubů
Dobrý den,mám bolesti levého čelistního kloubu.Před půl rokem jsem byla na Homolce a pan doktor vyloučil artrozu,ale přesto kloub propláchl.Púl roku jsem měla klid,ale teď to opět začlo bolet,mám časté problémy se zánětem dásní.Všechny zuby mám v pořádku,jen ty záněty,je možné že od toho mě bolí čelistní kloub.
Petra
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, od zánětu dásní bolesti kloubu určitě nepocházejí, zajděte znovu do poradny na Homolce.
potíže čelistních kloubů
Dobrý den, nevím, kam přesně se obrátit o radu, tak Vás možná budu obtěžovat zbytečně, ale mám problém s čelistním kloubem - zasekává se, a v současné době čímdál častěji. Zpočátku při čištění zubů apod., teď už se s tím s železnou pravidelností budím, třeba dva 2 dny se nenajím, protože ústa neotevřu víc než na 2 cm. Navíc je to bolestivé. Kam se prosím mám obrátit o pomoc? Mockrát děkuji za odpověď, případně kdybyste byl tak laskav a odepsal mi na email klarqa.d@centrum.cz
Klára D.
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, zajděte ke svému zubnímu lékaři, příp. na Vaši spádovou stomatologickou kliniku.
potíže čelistních kloubů
Asi 4 měsíce mě bolí čelistní kloub, dělá mi problémy kousání tužších potravy, otevírání úst, kloub je citlivý a na omak.Je možné tyto projevy minimalizovat příp.úplně odstranit? Předem Vám děkuji za odpověď.
Jiřina
MUDr. Václav Kopecký
Zkuste navštívit protetické oddělení spádové zubní kliniky. Pouzdro čelistního kloubu je možné operovat, nebo upravit kost v jeho okolí a zamezit tak nežádoucím pohybům. Moderní metodou je pak aplikace vlastní krve do kloubního pouzdra, které se tím zajizví a dojde k omezení nežádoucí hybnosti. U nás s tím má zkušenosti například zubní klinika v pražské nemocnici Motol.
potíže čelistních kloubů
Dobry vecer pane doktore, mohl by jste mi prosim poradit? Pred tremi tydny mi zacal preskakovat kloub (na licnich kostech) obcas se mi to stavalo jako dusledek casteho a intenzivniho zvykani zvykacek, ale ted nemohu poradne otevrit pusu, vyplaznout jazyk nebo dat do pusy vetsi sousto, zacne me to bolet, problem je i pri zyvani, mohl by jste mi prosim rici co by to mohlo byt a co s tim? a jak dlouho by to mohlo jeste trvat?, je to velmi neprijemne, na preventivni kontroly k zubari chodim pravidelne a zadne jine priznaky nemam, dekuji
Ninja
MUDr. Václav Kopecký
Kloub můžete mít mechanicky namožen, nebo můžete mít zánět v kloubním pouzdře. Pro vyšetření a léčbu se obraťte na protetické nebo stomatochirurgické oddělení Vaší spádové stomatologické kliniky, odeslat by Vás měl ale Váš zubní lékař, který by měl provést předběžné vyšetření. Náprava těchto potíží bývá někdy obtížná, nebo natolik invasivní (nutnost operace kloubního pouzdra), že je lépe zachovávat klidový režim a kloub nepřetěžovat. Poměrně úspěšná je metoda léčby vstřikováním vlastní krve do kloubního pouzdra, čímž dojde k jeho zjizvení a omezení nežádoucí hybnosti. U nás má s touto léčbou nejvíce zkušeností stomatologické oddělení nemocnice v Praze – Motole.