Zubní poradna MUDr. Kopeckého

Ostatní
Rad bych oznamil, ze ve vasem centru pracuje nejbajecnejsi zena pod sluncem - slecna Helenka :-) ... a ne ze muj prispevek vymazete :-))
Stepan
MUDr. Václav Kopecký
Jsem rád, že jste byl u paní doktorky spokojený...
Ostatní
Dobrý den pane doktore.Na podnídásni skoro hned pod zuby mám po obou stranách nějaké bouličky.Jedna se mi prodřela o jídlo a teď ji léčím a je to docela citlivé až bolestivé.Netušíte co by to mohlo býti?Děkuji mnohokrát
Pepa
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, s největší pravděpodobností se jedná o neškodné kostní výrustky na dolní čelisti. Jestli si nejste jistá, pak raději navštivte svého zubního lékaře.
Ostatní
Dobrý den, mám problém se svým zubem, který byl již 2x plombován, ale stále mě pobolívá a při čištění cítím z těchto míst zápach. Proto bych se chtěla zeptat, zda je možné se objednat na Vaši kliniku jen na konzultaci a podrobné vyšetření chrupu včetně RTG snímků a nechat si případně spravit tento problematický zub. Registrovaná jsem u jiného stomatologa a vzhledem k vzdálenosti do Prahy bych se u Vás z tohoto důvodu regostrovat nemohla. Děkuji.
Hanka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, na konzultaci se samozřejmě objednat můžete, kontakt najdete na www.cistezuby.cz
Ostatní
Dobrý den, poslední dobou pociťuji jako by mi něco vadilo mezi dvěma horními předními zuby, nic tam ovšem nemám. Nepociťuji to ovšem celý den, po jídle to třeba úplně vymizí a zvláště večer to také necítím. Poradíte, co by to mohlo být? Děkuji.
Inka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, může se jednat o zduřelou mezizubní papilu, zajděte k zubaři.
Ostatní
Dobrý den, roste mi teprve sedmička, ale je už natolik vzadu, že vidím prakticky jenom její polovinu a ta druhá zarůstá a neni vidět, hrozně bolí, pravděpodobně jenom roste a nevím jestli to ten zub může vzdát, nebo se musí nechat odstranit nebo já už vážně nevím, ta bolest je místy nesnesitelná.
Petra
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, navštivte zubního lékaře a nechte si dásňový kryt na sedmičce odstranit.
Ostatní
Dobrý den dcera má velice citlivé zuby na cokoli kyselého. Nemůže jíst rybíz a podobné ovoce, nebo sušené.Tudíž do sebe dostává málo vitaminu C. Má v zubech prý nějaké póry něco jako kanálky. Dá se to říci ještě jinak něco jako osteoporozu zubu. To jsem vás asi pobavila, ale k věci. Prosím je něco co by řešilo tento problém. Její zubařka zatím nenašla řešení. Děkuji za odpověď
Dana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, stává se, že někteří jedinci jsou přecitlivělí na kyselé. Jediné co Vám mohu poradit je, aby se dcera těmto potravinám vyhýbala a vitamin C doplňovala tabletami.
Ostatní
Dobrý den! Ve čtvrtek jsem byl u zubaře trhla mi zub a umrtvoval mi lokálně jednu stranu... a dneska asi 2 a půl dne potom mám stále umrtvenou malou část rtu asi cca 2cm čtvereční možná trochu víc jen zevnitř a celá oblast mě jak kdyby brní... Chci se zeptat jestli mám navštívit lékařskou pomoct nebo jestli to přestane? děkuji za odpověď
TADA
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, s největší pravděpodobností to přejde samo, pokud by problém přetrvával, navštivte zubního lékaře.
Ostatní
Dobrý den, mám velké potíže se zuby poslední 3 roky. Od obvodního lékaře jsem přešla k soukromé lékařce, která mi vůbec poprvé udělala RTG zubů a sdělila, že mám spoustu kazů v mezizubních prostorech a pod plombami - kazy, které tam jsou roky a obvodní lékař je ignoroval. Pravidelně chodím k dentální hygienistce, na radu nové hygienistky jsem dokonce změnila techniku čištění zubů, kterou mi doporučila ta první hygienistka, používám mezizubní kartáčky, nitě, elmex gelé, ústní vodu Listerine, přesto se mi zuby kazí neustále a přicházím o jeden zub za druhým (zatím jenom na umrtvení, v puse mám stále všechny). Je mi 25 let a již mám 7 mrtvých zubů, prakticky žádný zub bez kazu. Navíc mi lokální anestezie nezabírá úplně, při zákroku bolest cítím prakticky pokaždé, takže je pro mě každé vyšetření velmi vyčerpávající. Co víc bych mohla pro své zuby udělat (moje technika čištění zubů je správná - pod kontrolou DH) a je nějaký medicínský důvod, proč anestezie nezabírá tak, jak by měla?
Daniela Mareková
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, pokud vám anestezie hůř zabírá, stačí anestezující látky trochu víc přidat, či zkusit jiné anestetikum.
Ostatní
Dobrý den, již 2x jsem vám psala, ale odpověď jsem nikde nenašla. Zubařka mi nechala udělat OPG rentgen a zjistila mi celkem 7 kazů! Většina pod plombami! Zajímalo by mne, zda tyto kazy jsou z důvodu špatně ošetřeného zubu?
Katka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, mrkněte do položky Zubní kaz (odpověď je z 16.7.)
Ostatní
Dobrý den, v mých 43 letech mám 4 mléčné zuby pětky. Druhé jsem neměla založené. Vloni jsem kousla do tvrdé skořápky z ořechu, jeden mléčný zub se mi začal víc viklat, měla jsem pod ním váček, který se vyléčil. Od té doby na něm nemůžu bez bolesti kousat stejně jako na ostatních zubech. Nedávno jsem se snažila sníst kůrku z chleba a od té doby mě bolí ještě víc - ale pouze při skusu (když nekoušu, ani o něm nevím). Také se víc kýve. Pravděpodobně je pod ním zase nějaký zánět. Protože moje ošetřující lékařka je dlouhodobě nemocná, mám strach, že když půjdu k jinému lékaři, tak mi ho vytrhne. Mým cílem je, aby vydržel co nejdéle, protože nechci žádný můstek pomocí sbroušení okolních zdravých zubů a implantát také nechci. Prosím Vás, poraďte mi, co můžu pro jeho záchranu dělat. Čistím si zuby ráno a večer a dvakrát denně vyplachuju ústa přípravkem Listerine. Co můžu udělat pro to, aby se méně kýval? Nebo je to už nevratné? Děkuji.
Jitka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, proti viklání Vám už bohužel nic nepomůže, opravdu nejlepší by bylo zub extrahovat a nějakým způsobem nahradit.
Ostatní
Od kolika let či tělesné váhy je možno dát injekci při trhání zubů.Jedná se o zuby s velkými kořeny.Bez injekce velmi bolestivé děkuji za odpověd.
Stanislav Novák
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, aplikace anestezie není omezená ani věkem, ani váhou.
Ostatní
Dobry den pane doktore.Trapi me bolest pod uchem,ktera me vystreluje do hlavy a pod spodni celist.Dnes jsem i pocitovala bolest pri polikani ale jen rano.Bolest se projevuje samovolne.Kam mi doporucujete zajit a co myslite ze mam za problem?Otekle nic nemam a zub 8 uz mam venku.Moc dekuji za radu.
Lenka Bajerova
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, nejspíš máte zánět slinné žlázy, či kámen v průběhu jejího vývodu. Zajděte k zubnímu lékaři, popř. rovnou na Vaši spádovou stomatologickou kliniku.
Ostatní
Dobry den, chtela bych se zeptat zda je mozne a priblizne za jakou cenu upravit nejakym zpusobem spicaky. Nenarostly mi rezaky a spicaky mam hned vedle tech dvou prednich hornich zubu a vytvari to upiri dojem, posledni dobou mi to hodne vadi. Co by se s tim dalo delat? Predem dekuji za odpoved.
Adela 22
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, špičáky lze zabrousit či jinak upravit (dostavba, faseta...) Ceny jsou v každé ordinaci jiné, záleží na velikosti.
Ostatní
Dobrý den nedávno byla neteř,kterou máme v pěstounské péči na preventivní prohlídce,byl tam s ní tchán,my s manželem neměli volno.Zuby měla v pořádku,jen se pan zubař zmínil o problému s uzdičkou,který by se měl časem řešit.Pozděj si to rozmyslel a navrhl,že to vyřeší hned.Tchánovi vysvětlil o jaký zákrok jde,ovšem už mu nenavrhl ani nevysvětlil žádné varianty možného řešení.Použil laser a zákrok stál 600,-Kč.Chtěla jsem se zeptat jestli postupoval správně,když nevysvětlil možné další postupy a s nimi spojené výhody i nevýhody?Navíc tchán není její zákonný zástupce,neměl problém řešit s námi?Pochopila bych to kdyby se jednalo o něco akutního,myslím,že v tomhle případě ji mohl přeobjednat a řešit vše s námi.Podotýkám,že při minulé preventivní prohl.před půl rokem se o tom vůbec nezmínil. Děkuji za odpověď
marcela
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, samozřejmě měl lékař postup prokonzultovat s Vámi, nikoliv s tchánem. Jediná další možnost odstranění uzdičky je pomocí skalpelu či vysokofrekvenčního proudu.
Ostatní
mám jeden zvlátní dotaz, je možné ochrnutí čelisti? v pravé řadě nahoře mám polovinu zubů zesláblých, čili špatně se mi kousá a hůř mluví
JANA
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, o ochrnutí čelisti se určitě nejedná, ale raději navštivte zubního lékaře.
Ostatní
Vážený pane doktore,1)jaká by měla být pauza mezi jednotl. rentgenováními zubů, aby rtg neškodily? 2)Škodí např. 6 rtg během jednoho roku? Děkuji a zůstávám s pozdravem.
Dáša
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, u malých intraorálních rentgenů žádná pauza být nemusí, jsou naprosto neškodné, můžete jich mít za rok třeba dvacet.
Ostatní
Dobrý den, v pondělí jdu po pěti letech k zubaři, nebyla jsem tam tak dlouho, protože jsme měli s rodinou tragickou nehodu. Zůstala jsem pouze já, v nemocnici jsem ztrávila přes rok a doma ještě déle, následovala anorexie. Dovedete si asi představit jak vypadá můj chrup, všechny zuby mě bolí a mám strach, že o ně přijdu. Myslíte, že i takhle zkažené zuby se dají zachránit?
Katka z Olomouce
MUDr. Václav Kopecký
dobrý den, záleží na tom jak moc jsou zuby poškozené, je nutné Vás vyšetřit, zhotovit RTG a navrhnout určitý způsob léčby.
Ostatní
Dobrý den, mám na Vás prosbu. Mám opravdu panický strach ze zubaře, takže jsem tam už nejméně 3 roky nebyla. Teď mi ale vypadla blomba a další zub se mi trochu ulomil, takže mi nezbývá než dojít k lékaři.Bojím se však, že dostanu "vynadáno" a ještě k tomu ten strach z výkonu.Po tak dlouhé době tam ale asi budu mít více kazů. Chtěla bych si dát zuby do pořádku, ale naše zubní lékařka mi nikdy nedává injekci, takže se příšerně bojím. Je sice hrozně hodná, ale toto mě od návštěvy odrazuje. Narazila jsem na stránky Vaší kliniky, a chtěla bych se zeptat, zda je možno se u Vás objednat a v případě, že ano, jaká je čekací doba. Dále zda u Vás používáte nějaké utišující prostředky, abych se nemusela bát výkonu. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. Hana
Hana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, samozřejmě je možné se u nás v centru objednat, čekací doba je různá u jednotlivých lékařů, ale tak do týdne by se mělo něco najít. Používáme standartní anestezii, ale lze užít i tzv. analgosedaci, kdy je u výkonu přítomen anesteziolog a je Vám aplikována látka, při které jste lehce utlumená a nic si nepamatujete. Pokud se chcete objednat, mrkněte na www.cistezuby.cz.
Ostatní
Zdravím,zajímá mě,jaký je rozdíl mezi klasickým umrtvením zubu a anestezií infiltrační,anestezie na foramen mandibulae a infraorbitale.Snad jsem to napsala spisovně.Dále co je to kyretáž zubu.Dost mě to zajímá. Velice děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.
Blanka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, klasickým umrtvením zubu patrně myslíte anestezii infiltrační, kdy se anestetikum aplikuje přímo v okolí zubu. Anestezie na foramen mandibulae a foramen infraorbitale je tzv. anestezie svodná, kdy se anestetikum aplikuje k vstupu nebo výstupu nervu z kosti. Kyretáž je odstranění infikované granulační tkáně, např. při resekci zubu.
Ostatní
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na rozdíl mezi výrazy FLUORIDACE x FLUORIZACE, není mi to příliš jasné :) děkuji a přeji pěkný zbytek odpoledne.
Lucka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, jedná se o jedno a totéž.
Ostatní
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jak dlouho je povinen zubní lékař evidovat pacienty,kteří nechodí na pravidelnou prohlídku - resp. pokud jsem dlouho nebyla u zubaře,za jak dlouho mě zubní lékař "vyškrtne",příp.kolik pak stojí prohlídka,injekce,apod.jestliže jsem nebyla u zubaře cca 5 let? Děkuji za odpověď, hezký den.
Míša
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, to záleží na každém lékaři individuálně po kolika letech si ještě nechává pacienty v evidenci.
Ostatní
hezky den na dasny jse mi udelala bulka po vyriznuti mi zjistily patrny opouzdreny polymorfni low grade adenokarcinom se loziskove siri do oblasti spodiny excize nesiri se do okraju exciye chtela jsem se zeptat co to vse obnasi
iva
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, promluvte raději se svým ošetřujícím lékařem, ale pokud se nešíří do okrajů excize, pak je to nadějné.
Ostatní
Dobry den, chci se zeptat otazku z trochu jinyho smeru,a to jaky je vas nazor na piercing v jazyku.konkretne na piercingy z bioplastu,vim ze enamelum se nici piercingmi z chirugicky ocele,taky vim,ze jazyk je bohate inervovan,tak se to neodporouci,ale zajimalo by me jestli taky bioplast poskozuje sklovinu.dekuju
Basa
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, bioplast zřejmě nebude tolik poškozovat sklovinu jako kov, ale piercing v jazyku bych nedoporučoval ani tak.
Ostatní
Dobrý den. K zubaři chodím pravidelně(2x do roka a při problému ihned) a přesto se mi najednou začal lehce viklat zub(je to 5-ka vpravo dole).Zub měl amalgán a jelikož se kousek odštípnul,chtěla jsem plombu bílou,ale mám pocit,že tím začal problém s tím vikláním.Zub mě asi měsíc po tom plombování jakoby "tlačil",pak se to uklidnilo,ale teď mám neustálý pocit,že mě zub jako-by tlačí .Navíc mám zuby dost u sebe.Můj Dr. mi řekl,že tam žádný kaz nevidí ani nic co by nasvědčovalo tomu,že se se zubem něco děje a že je to prostě věkem(je mi 33).No tak teď opravdu nevím,co mám dělat-je to takový nepříjemný pocit,že se tam něco viklá a tlačí. Paradentozu prý nemám-a ani při čištění mi zuby nekrvácí.Můžete mi prosím poradit co mám dělat?Nebo co podstoupit či co si koupit,aby se zub usadil?Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Gábina
Gábina
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, je možné že se Vám výplň uvolnila a teď tlačí a viklá se. To se však dá potvrdit pouze vyšetřením.
Ostatní
Dobrý den,Děkuji za zodpovězení mého dotazu ohledně kousku odlomené dostavby zubu(zda li je nezbytně nutné odstranit celou dostavbu při doplnění), má zubní doktorka jej chce nahradit korunkou a to já nechci. Jen pro upřesnění bych rád věděl zda-li to platí i u předních zubů?Konkrétně u jedničky nahoře?Předem Děkuji
Michal
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, platí to samozřejmě i u předních zubů.
Ostatní
Dobrý den, mohla bych se, prosím, zeptat: byla jsem u své zubní lékařky a před vrtáním zubu mi dala umrtvovací injekci, kterou vpichovala někam daleko za spodní zuby a pak se 10min čekalo, než injekce zabere. U své bývalé zubařky jsem byla zvyklá na injekce přímo k vrtanému zubu. Ptám se proto, že od té doby (ta injekce dozadu mi byla velmi nepříjemná a až do večera jsem pak měla pocit, že nemohu polykat) si raději nechávam vrtat zuby "zaživa" i když tedy to mi je také nepříjemné :-) Raději bych volila injekce přímo k zubu. Jaký je prosím mezi těmito dvěma způsoby rozdíl. Děkuji a přeji hezký den
Anna
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, injekce přímo do blízkosti vrtaného zubu se používá při umrtvení zubů v horní čelisti (také v předním úseku čelisti dolní), kde je slabší kost a anestetikum pronikne přímo ke konečkům nervů. U zubů dolní čelisti se používá tzv. svodná anestezie, kdy je nutné umrtvit přímo vstup nervu do kosti.
Ostatní
Dobrý den pane doktore, asi před dvěma roky se mi na celé ploše jazyka vytvořil bílý povlak a u kořene jazyka jakési puchýřky. U lékaře mi bylo sděleno, že je to možné, protože jazyk je velmi citlivý. Při čištění zubů (2krát denně) si čistím i jazyk, kloktám si v ústech šalvějí avšak problémy neodeznívají. Po vyčištění ústní dutiny je to stále stejné. Lze tento problém nějak řešit? Není přece možné abych měl do konce života nepříjemně bílý jazyk. Děkuji za odpověď. Přidávám e-mail: thomas.0.8@seznam.cz
Tomáš
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, zajděte buď ke svému praktickému lékaři nebo přímo na oddělení ORL či oddělení sliznic Vaší spádové kliniky.
Ostatní
Dobrý den, pod plombou na stoličce se mi udělal zánět, zubař starou plombu odvrtal, vyčistil a dal tam nějakou vložku a zamazal něčím bílým, na zaplombování mě objednal za dva měsíce. Není to moc dlouhá doba?
Jan
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, je to delší doba než je obvyklé, ale se zubem by se nic dít nemělo.
Ostatní
Dobrý den, před čtyřmi dny jsem podstoupila zákrok- odstranění dásně nad vyrůstající osmičkou. Dáseň mne silně bolela již 3 dny předtím, tak jsem se rozhodla, že si ji (na radu lékaře) nechám odstranit. Pan doktor k odstranění dásně použil něco co mi připomínalo pájku a nadbytečný kousek který překrýval zub,mi vypálil. Můj problém je nyní ten, že nevím, jak se o takovou "ránu" teď starat?..Samozřejmě mám popálené i okolí dásně. Na jedné straně se mi dáseň odchlipuje (nastalo to až po zákroku). Zajímalo by mne také, jestli je tato metoda standartní. Vdechovat kouř z vlastního spáleného masa bylo velmi nepříjemné a určitě i nezdravé. K panu doktorovi jsem neměla důvěru už předtím a opravdu nerada bych tam s mým problémem šla znovu. Prosím Vás o radu. Děkuji. K.
Kateřina
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, o takovou ránu není potřeba se nějak speciálně starat. Tento zákrok je naprosto standartní a provádí se velmi často.
Ostatní
POKRAČ.Poté jsem pokusy na pár let vzdala a až loni se podařil další můstek nasadit bez problémů.Lékařka konstatovala,že předchozí můstky byly možná vysoké a docházelo k přetížení.Nyní však u té samé lékařky mám ty samé problémy po pouhém vrtání,vpichy po lokálních injekcích jsou citlivé,mám bolesti trojklanného nervu,hlavy a pocit "skříplých nervů".Prosím o radu,bojím se o miminko.Zubařka si neví rady... Moc děkuji.
Jana
MUDr. Václav Kopecký
O miminko se nebojte, patrně budete pouze více přecitlivělá.
Ostatní
Dobrý den,zubní lékař, který ošetřuje celou naši rodinu,inkasoval za jednu bílou plombu na jedničce 1300 korun a za amalgámovou plombu 700 korun.Kontrolovala jsem,že je smluvní lékař pojišťovny.Protože v dnešních novinách jsem se dočetla,že plomby se mají platit v ordinacích až od r.2009,je možné,že náš p.doktor používá nějaké lepší plomby,na které se musí připlácet?
Milena
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, je úplně normální, že za nadstandartní péči (bílé výplně i výplně z kapslovaného amalgámu) se doplácí.
Ostatní
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám bouličku ve tváři jak tu paní psala v měkké tkáni a je pohyblivá. Na stomatochirurgii mi nakonec řekli, že je to od "moudráku" a vytrhli mi ho. Mám týden po zákroku a rána po vytržení zubu mě stále bolí a boulička tam je také. Myslíte, že lékaři určili diagnózu dobře? Na RTG nic vidět nebylo. Pak mi p. dokrotka klepala na zuby a moudrák poté bolel, tak řekla že je to tím. Měla pravdu a zmizí mi bolesti i boulička? Je mi 24 let. Děkuju předem za odpověď
Alice
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, jestli lékaři udělali diagnózu dobře, tak to opravdu neposoudím, Vaší bouličku jsem neviděl. Je možné, že po zákroku boule zmizí, pokud ne, navštivte znovu svojí zubní lékařku.
Ostatní
Dobrý den. Včera se mi zlomila 4 nahoře. Zub byl vrtaný (kaz) a byla mi dána bílá výplň. Po měsíci mi výplň vypadla a dnes se mi zlomila i část zubu až k dásni. Příští týden odlétám na dovolenou a můj zubař neordinuje. Myslíte, že můžu se zlomeným zubem odletět? Zub mě nebolí. Děkuji za odpověď. Tomáš.
Tomáš
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, pokud Vám vypadne výplň, je nejlepší zajít k lékaři ihned a ne čekat až se ulomí i kus zubu. Raději si zajděte na pohotovost.
Ostatní
Dobrý den, v dolní sedmičce mi byl diagnostikován kaz, poté byl zub vyvrtán a zaplombován.Zub byl po zákroku citlivý, ale to se mi stávalo již dříve když jsem podstoupila vrtání, tudíž jsem čekala, že bolest odezní. Je to týden po vrtání, a zub mě bolí stále, a od něj už i tvář, ucho i hlava. jedná se o zánět? děkuji
Lemonee
MUDr. Václav Kopecký
Určitě ano, zajděte znovu k ubaři.
Ostatní
Dobry den pane doktore, pred 2 tydny jsem se kousla do vnitrni strany tvare a zatimco ranka zmizela vytvorila se mi na tom miste tmave cervena az namodrala bulka. Momentalne jsem v zahranici a nevim co s tim mam delat.Muzete mi prosim poradit co by to mohlo byt? Dekuji za odpoved
Petra
MUDr. Václav Kopecký
To je modřina – nechte ji hojit a nic s ní nedělejte. Pouze kdyby natekla, ztvrdla nebo v ní začalo pulzovat, a dostavily se další příznaky (bolest, horečka), je potřeba vzniklý zánět přeléčit antibiotiky. To už by na návštěvu u lékaře bylo.
Ostatní
Dobrý den pane doktore,ráda bych se zeptala,zda je možné,že pokud mi má lékařka zub před zákrokem umrtví stejně vše cítím.A nejsem sama komu se to u ní stalo,také děti z ní mají strach,je lepší zubařku změnit?Nechci,aby měly děti strach jít k zubaři. Děkuji za odpověď.
Jana
MUDr. Václav Kopecký
To se samozřejmě může stát, každý má jinou anatomii a průběhy nervů se mohou lišit. Je ale na lékaři, aby anestesii opakoval ,a aplikoval ji do větší plochy, aby byl prováděný zákrok na 100% bezbolestný.
Ostatní
Dobrý den, dneska jsem byla trhat zub kvůli rovnátkům (horní pravá čtyřka) a hodně mi to krvácí a z díry po zubu mi neco leze...vypadá to jako nerv nebo žíla nebo kus masa....bolest jsem zahnala ibalginem. mam jít a pohotovost? dekuji za odpoved. míša
Míša
MUDr. Václav Kopecký
To je krevní sraženina nebo granulační tkáň, pokud rána nekrvácí, s návštěvou pohotovosti vyčkejte.
Ostatní
Dobrý den, chci se zeptat na metodu čištění kanálků? Co je hlavní náplň této metody a jak se dál postupuje nevím totiž co si pod tímto pojmem mám představit? Pak mám další takový záludný dotaz, už přes dva roky mne trápí neustále plné vedlejší nosní dutiny, na stěrech ale nic není antibiotika moc nepomáhají a když tak jen chvíli. Mám podezření že tyto problémy se váží k nějakému zánětu ze zubů - mám totiž tu smůlu že se mi zuby kazí pod plombami kde se točištěním moc ovlivnit nedá a navíc mě žádný kaz nikdy nebolel tudíž je asi zřejmé že mi ustoupili nervy a já pak nic nepoznám. Chtěla bych tedy vědět zda problémy se sinusitidou řeší také zubní lékař třeba ve spolupráci s mím ošetřujícím praktickým lékařem,pokud ano jak se to řeší nebo jak se dá zjistit příčina?A pokud ne neznáte nějakého lékaře specialistu za kterým bych mohla zajít?Jsem Z Prahy? Děkuji za odpověď.Jsem moc ráda že tyhle poradny existují v ordinaci na to často ani není čas nebo chybí ochota.Hezký den Beerová Lucie
Beerová Lucie
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, metod a technik čištění kanálků je spousta. Hlavní náplní je odstranit nervově cévní svazek, očistit vnitřek kořenového kanálku, vytvarovat kořenový kanálek tak, aby šel dobře hermeticky uzavřít a bakterie nemohly pronikat vnitřkem zubu do kosti. Samozřejmě je možné, že Vaše problémy s dutinami souvisí s některým zubem. Poraďte se se svým zubním lékařem.
Ostatní
Dobrý den, pane doktore, je to zhruba už 16 dnů, co se mi u spodního rtu, ale na ústní sliznici, vytvořil takový menší puchýřek. Když si po něm přejedu jazykem, cítím hladký útvar, měkký, ale vystouplí. Povrch je zbarven bíle. Nikterak to nebolí, jen při pootevření úst je vidět nateklý bílý jakoby puchýřek. Puchýřek není tvrdý, je měkký, při pohybu rtů není viditelný. Např. při úsměvu se ztrácí. Celkem mne trápí, oč se může jednat. Také se mi zdá, že když ráno vstanu, puchýřek není skoro viditelný, ale v průběhu dopoledne se zas objeví, jakoby nateče. Také jsem vypozorovala, že záleží na tom, co během dne jím. Někdy se zdá, že po nějakém jídle je puchýřek menší /zklidněný / po jiném zas trochu natýká - třeba je to jen můj dojem, jak jej kontroluji. Zkoušela jsem už i propolis, teď kloktám heřmánkem, po heřmánku se mi zdá, že trochu puchýřek naběhne, ale pak se zase zklidní, je to možné ? Moc děkuji za vaši radu.
Lenka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, nejspíš se jedná o ucpanou malou slinnou žlázku ve rtu, ale nejlépe uděláte, když zajdete ke svému zubnímu lékaři.
Ostatní
Dobry den pane doktore.Mam na vas dotaz ohledne estecicke upravy mych zubu.Budu mit nekolik implantatu pro uchyceni mustku.Tak se chci zeptat jestli je vhodne podstoupit tuhle operaciiv lete?Dekuji.Hezky den
Jarda
MUDr. Václav Kopecký
dobrý den, nevidím důvod, proč na operaci v létě nejít.
Ostatní
Dobrý den, můžu mít jeden dotaz?Dá se někde zjistit,kolik hradí pojišťovny stomatologům,a kolik doplácí pacient? Například při vyplnění zubních kanálků?Někdo neplatí nic,někdo platí za jeden kanálek například 200kč?/někdo při odbornějším ošetření samozřejmě víc/Je to třeba tím,že stomatolog použije jiný druh výplně? Myslím mezi běžnými stomatologi /já například 200kč,moje máti nula/
jana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, kolik na co doplácí pojišťovna Vám sdělí Váš ošetřující lékař. Doplatky za nadstandartní ošetření si každý lékař stanoví sám.
Ostatní
Dobrý den, mám problém s "drolením" nebo "odlamováním" předních zubů. Je mi 31 let a v posledních několika měsících se mi začínají drolit přední zuby. Spodní okraj zubů (cca 1/2mm) je jakoby průhledný..Můžete mi prosím poradit, zda-li existuje něco na zpevnění zubů popř. na zubní sklovinu? Zubama neskřípu, čistím2x denně + voda, nit. Předem děkuji.
Václav
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, je naprosto normální, že spodní okraj předních zubů je jakoby průhledný. Já Vám zde nemohu doporučit přesný název přípravku, zajděte si k zubnímu lékaři nebo do lékárny, tam Vám poradí.
Ostatní
Pěkný den, mají endodonticky ošetřené (mrtvé) zuby pod korunkou nebo pod pilíři můstku kratší životnost než obroušené zuby živé? Jsou jejich nevýhody výrazně větší než u živých (trvanlivost,pevnost)?Mám kvůli korunkám a můstku už 8 zubů mrtvých, a to je mi jen 30 let,velmi mě to trápí, že o tyto zuby přijdu daleko dřív než o živé.děkuji za odpověď.N
natálie
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, mrtvé a správně ošetřené zuby mají naprosto stejnou životnost jako zuby živé.
Ostatní
Dobry den , mam takový problemek . byl jsem na odvrtani maleho zubniho kazu na jednickach a mila pani doktorka mi zlomila levou jednicku , zaplacla to plombou (bílou) s tim ze se ji stala ta neprijemnost ... Po takrka 5ti mesicich se mi dostavba zubu zacala hybat a upadla mi , pod ni se obevil kaz ... da se to resit formou reklamace ci neceho takoveho?
Robert
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, určitě se to dá řešit reklamací.
Ostatní
dobry den, mam bulku v dasni ,presneji z predni casti chrupu nahore pred temi hlavnimi dvema zuby.mel sem zanet dasni a muj zubar my musel davat do jdnoho z tech dvou prednich zubu (nevim jestli to rikam spravne)novy koren,byl to takovydratek, z te dirky my vyteklo dost kazu a krve.ted se mi bulka objevila zase ,ale je vetsi ,nahmatatelne tvrda.je to tak tyden co mi z ni pravidelne at uz pri cisteni zubu nebo pri jidle vytekala krev.myslim si ze to zase bude naky problem se zuby.ALE muj hlavni dotaz zni-cetl sem na internete ze se takto muze projevit i rakovia:vřed v ústech, který často krvácí a nehojí se; bulka nebo ztluštěnina na sliznici tváře.mam strach.muze te mi poradit co to muze byt.prosim odpovezte mi na muj e-mail. jonage.b@seznam.cz
jonas
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, o rakovinný vřed v ústech se s největší pravděpodobností opravdu nejedná, bude to zánět pod kořenem zubu.
Ostatní
Dobrý den, již několik let ( asi 4-5 let ) jsem nebyla u zubaře. Pokud nějakého zubaře najdu, jak to probíhá z finanční stránky? Již si hradím sama uplně všechny procedury nebo pojišťovna. Případně do kolika let je můj poslední zubní lékař povinnen mě vyšetřit? Omlouvám se zdržení, pokud se ptám na špatném místě.Díky.
Míša
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, z finanční stránky to probíhá u každého lékaře jinak, záleží na tom jestli má smlouvy s pojištovnami nebo ne. Každý zubař má také jiné doplatky za nadstandartní výkony.
Ostatní
Dobrý den již delší dobu mám problém s ústní dutinou a to, že v přední části tvoří spodní čelisti smrdící výtok - již jsem zkoušlel ledasjaké ústní vody, slanou vodu...a nic. Možná nejsem dost vytrvalý. Mám podezření, že je to kvasinková infekce po orální sexu.
Viktor
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, navštivte svého zubního lékaře či dentální hygienistku, nejspíš se jedná o aktivní zánět parodontu. Kvasinkovou infekci po orálním sexu bych vyloučil.
Ostatní
Dobrý den. Asi rok po tom, co mi byly odstraněny poslední zuby v horní čelisti (po nějakých komplikacích posledních 10 zubů během jednoho roku) se mi kost, v níž byly zuby, na obou koncích prodloužila a rozšířila, takže až tlačí do okolních měkkých tkání. Zatímco původní kost je na mnoha místech bolavá, hrbolatá a jakoby zmenšená, tato nová kost je pevná a nebolí. Je taková změna normální, příp. co může být příčinou? Taky se obávám, že pokud se bude stále zvětšovat, nebude už pro ni místo. Co bude dál? Děkuji Vám za odpověď.
Jaroslava
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, je úplně normální, že po vytržení zubů kost mění svůj tvar a jakoby klesá. Rozhodně nemějte obavy, že by pro kost nebylo místo.
Ostatní
Dobrý den pane doktore, chtěl bych se zeptat, kdy bych mohl přijít na konzultace s Vámi ohledně korunek, chtěl bych je udělat jedině od Vás. Vaše sekretářka mi řekla, že nejspíš budete ordinovat až v létě. Mohl byste mi, prosím, upřesnit termín?Alespoň zhruba-jestli v červnu nebo spíš v srpnu..Prosím o odpověď na email:jessiix@seznam.cz Moc děkuji a jsem s pozdravem.J.S.
J.Slavíček
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, zavolejte ke mně do ordinace (tel.č. +420 220 876 745, +420 777 138 060), na konzultaci se můžete objednat kdykoli.
Ostatní
dobry den.chcela by som sa opytat mam problem s prednymi zubami chcela by som miesto troch zubov dat si styri mensie spravit,je nutne vytrhnut aj korene .coho sa najviac obavam.Verim ze existuje aj ina moznost.viete mi poradit,dakujem za odpoved...
jessy
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, nevím jestli jsem Váš dotaz správně pochopil - chcete si nechat vytrhnout tři zuby a nechat si místo nich dát čtyři? Jediné co mohu poradit je, že se vytržení zubů rozhodně bát nemusíte. Jinak bohužel nevím co odpovědět, neznám stav Vašich zubů.