Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. září 2021 Den české státnosti

Zubní poradna MUDr. Kopeckého

Nervy a kanálky
Dobrý večer,pane doktore.Ráda bych se zeptala zda je pravda,že pokud mám léčený zub jen s léčivou vložkou,že můžou nastat problémy v letadle-ve vyšších výškách.Chystáme se na dovolenou a mám hrůzu,že mě zub začne bolet.Děkuji za odpověď.
Věra
MUDr. Václav Kopecký
Teoreticky je to možné, protože zub není trvale uzavřen. Je lépe dokončit ošetření ještě před cestou.
trhání zubů
Dobrý den, pane doktore, chci se zeptat, jak dlouho v průměru má trvat zacelení rány po vytrženém zubu? Děkuji.
Vadimíra Křížková
MUDr. Václav Kopecký
Týdny až měsíce.
Bolest zubů
dobry den co vbse pomaha na bolest zubu dekuji za odpoved
mirek
MUDr. Václav Kopecký
obvykla jakákoliv analgetika
Implantáty
Dobrý den,pane doktore mám horní snímací náhradu,chtěla bych jí na pevno pomocí implantátů.Kolik je jich potřeba a jaká je cena?
Alena
MUDr. Václav Kopecký
To je vždy individuální, implantátů je potřeba 4 - 7, a cena záleží na jejich počtu a ceně. Nelze to určit paušálně, zeptejte se na kalkulaci svého zubaře.
Dětské zuby
Dobrý den. Mojí sestře je 12 let stálé špičáky jí rostou do řezáků. Ortodontista řekl, že jí vytrhne dětské špičáky a ty stálét chirurgicky stáhne, ale žádný odkaz na internetu na toto téma jsem nenašla. Prosím poraďte, kde bych toto téma našla, abych jí to mohla názorně vysvětlit. Moc děkuji.
Veronika
MUDr. Václav Kopecký
Bohužel nejsem ortodontista, toho se musíte zeptat.
trhání zubů
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zlomil se mi zub a kořen mi zůstal v dásni.Jakým způsobem mi to vyndají a udělá mi to můj zubař??Děkuji
Lucka
MUDr. Václav Kopecký
Ano, to by měl zubař rutinně provést, pouze v komplikovaných případech se takové případy posílají na stomatochirurgii.
Dásně
Jak se odstraňuje zčernalá dáseň nad korunkami a co je příčinou černého jazyka po zákroku,to je také běžné?
Jitka
MUDr. Václav Kopecký
Černá dáseň nad korunkou rozhodně běžná není, ani její odstraňování, chybu bych hledal v korunce nebo nedostatečně ošetřeném zubním kořenu.
Osmičky
Dobrý den, jaké léky se předepisují po vytrhnutí osmiček? Jak dlouho trvá extrakce neprořezané osmičky nahoře??
walnut
MUDr. Václav Kopecký
Na bolest stačí běžná analgetika. Pokud jde o délku výkonu, hodně záleží na poloze a postavení zubu, předem to nelze "paušálně"odhadnout.
trhání zubů
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: byla jsem na extrakci osmičky a dokonce jsem měla ránu zašitou, ale stále mi tam zůstává díra. Sedmičku zub mam obnaženou a vytváží se mi nové dáno a chtěla bych vědět, jak dlouho to bude trvat, protože mi dělá problém teplé a studené. Děkuji za odpověď.
Zuzka T.
MUDr. Václav Kopecký
Extrakční rána se může hojit několik týdnů, až měsíce.
Plomby
Dobrý den, lékař mi vyrtal zubní kaz a dal mi amalgámovou výplň. Od té doby mi zub při skusu jakoby "vrže". Čím by to mohlo být? Děkuji
Markéta
MUDr. Václav Kopecký
Plomba je vysoká, je potřeba ji zabrousit.
Ostatní
Rad bych oznamil, ze ve vasem centru pracuje nejbajecnejsi zena pod sluncem - slecna Helenka :-) ... a ne ze muj prispevek vymazete :-))
Stepan
MUDr. Václav Kopecký
Jsem rád, že jste byl u paní doktorky spokojený...
Dětské zuby
Dobrý den, dceři se hýbají druhé zuby jedničky dole. Stalo se jí to tak, že ji ve školce jiná holčička shodila na hranu skříňky a upadla na dolní zuby.V mš dcera plakala a stěžovala si na bolest, ale p. učitelka nás neinformovala. Dozvěděli jsme se to náhodou včera a alespoň se čtyřměsíčním zpožděním. Takže od počátku úrazu až po teď zoubky nešetřila. P. doktorka říkala, aby na ně nekousala tvrdou potravu. Můžete nám poradit co máme dělat dál? Můžeme něčím obohatit stavu? Děkuji za odpověď.
Jarka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, stravu není nutné ničím obohacovat, dodržujte pokyny paní doktorky.
Záněty
Dobrý den, pane doktore, už několik let docházím na zubní kliniku léčit chronický zánět pod pravou 1. Původní zanícený zub nešlo přeléčit a nakonec musel být vytrhnut. Dostala jsem místo něj implantát s pěknou korunkou, ale po čase se objevila boule a tradiční hnis i pod ním. Opět nepomohla antibiotika ani chirurgický zákrok - vyčištění. Teď jsem byla na sále opět, už na druhém otevření a čištění, mám další antibiotika a obávám se, že si s tím lékaři ve skutečnosti nevědí rady (pokud se nezadaří, přijdu prý i o implantát). Opravdu není možnost zánět definitivně přeléčit? Stojí mne to mnoho peněz i bolesti. Zuby si přitom čistím pravidelně a ošetřuji nadstandardně. Byla bych Vám vděčná, kdybyste mi nastínil možnosti řešení takového případu. Děkuji předem :).
Apolena
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, je možné, že implantát byl do kosti vsazen moc brzo, kdy ještě nebyl definitivně zhojen zánět v kosti pod původním zubem. Jiné vysvětlení mě nenapadá. Bohužel nevidím jinou možnost než se dál pokoušet implantát tímto způsobem přeléčit.
Nervy a kanálky
Dobrý den. Dnes jsem byl u své zubařky, protože jsem měl strašné bolesti i tlak v zubu. Můj zubní lékař má dovolenou a tak jsem musel navštívit jinou lékařku. Oznámila mi, že zub je mrtvý a vyplnila mi ho nějakou výplní. Řekla, že si mám zajít za svým lékařem až se vrátí z dovolené. otázka tedy zní, co mě ještě s tím zubem čeká a zda mi může zub zčernat, když je mrtvý.
Lukáš
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, ze zubu je nutné odstranit nervově cévní svazek, kořenové kanálky vyčistit a zaplnit. Pokud je zub kvalitně ošetřen, pak nemusíte mít obavy z jeho zčernání.
Osmičky
Dobrý den, roste mi osmička pod dásní - šikmo k sedmičce nahoře. Myslíte si že je nutno ji vyřezat teď nebo až za rok či vůbec? Problémy s ní nemám. Děkuji Vám
walnut
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, nechte si zub extrahovat co nejdřív.
Rovnátka
Vážený pane doktore, mléčný zub zapomenutý mezi stálými zuby trojkou a čtyřkou mi paní doktorka vytrhla v mých 56 letech.(Srovnalo se mi v pravé horní čelisti 9 zubů). Poraďte mi prosím, jak řešit takto vzniklou mezeru mezi zuby. Jaké řešení by bylo nejlepší. Nedaly by se ještě v mém věku zuby srovnat? Nebo by bylo lepší jiné řešení? Jaké? Mnohokrát Vám děkuji za Vaši odpověď.
Inka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, opravdu nejlepší řešení by bylo zuby srovnat pomocí fixních rovnátek. 56 let není ještě žádný věk, rovnátka nosí i lidé v 70 letech.
Nervy a kanálky
Dobrý den, již několik měsíců mě trápí bolest ucha, která vystřeluje do dolní 6. Nechala jsem si vyndat nervy, zub byl zaplněn,ale na rentgenu kromě dobře vypydajících plných kanálků je zřetelná "tmavá skvrna" mezi kanálky. Zubařka říká, že se někdy tato přídatná dutina může vytvořit, ale neví, jak zub bude reagovat. Nyní po měsíci relativního klidu (pouze lehká citlivost zubu na dotek, nikoli na skus) mne zase začíná ucho bolet. Bolest je někdy tupá, jindy tepající. Může to být od tohoto zubu? (na ORL žádný nález).Zub má zatím provizorní výplň. Děkuji za odpověď.
Lenka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, je samozřejmě možné, že bolest vychází z postiženého zubu. Vyčkejte ještě pár týdnů, pokud bolest nepoleví, bude nejspíš nutné předělat výplň v kanálcích.
Bolest zubů
Dobrý den,jsem ve druhém měsíci těhotenství a již delší dobu trpím bolestí horní stoličky č. 6. Asi před půl rokem jsem zde měla kaz, který mi byl vyvrtán a zub zaplombován. Zubařka mi řekla, že musím počkat 3 měsíce,než se vše zahojí. Jenže bolest trvá. Na rtg vzhledem k těhotenství nemohu, můžu tedy podstoupit znovu vrtání a plombování ? A existuje nějaká ústní voda,která by utlumila bolest a neuškodila miminku? děkuji za odpověď
Petra
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, opětovné ošetření zubu je rozhodně nutné, nemějte z něj obavy, i v těhotenství lze aplikovat lokální anestezii. Žádná ústní voda Vám bohužel nepomůže.
Osmičky
Dobrý den, už asi dva roky se mi klubou osmičky dole. Vlevo jsem byla několikrát na odstranění dásně a měla jsem dren, dodnes se opakovaně bolest a otoky vrací. Dnes již 4 den mám na druhé straně otok celé tváře, bolí mě i v krku, nemůžu polykat a ani otevřít pusu. Budu muset na vytržení? Mám šílený strach ze zubařů a bolesti, tak bych docela nerada :-( Děkuji za odpověď
zdena
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, nejdříve je nutné vyléčit zánět a pak přistoupit k extrakci zubu. Bolesti se opravdu bát nemusíte, vše probíhá pod lokální anestezií.
Osmičky
Dobrý den, už několik dní mě bolí moudrák, vždycky to na pár dní začně bolet jak čert a pak to zase na pár dní přestane a takhle se to opakuje už několik dní pořád dokola. Dnes už jsem tu příšernou bolest nemohla vydržet, tak jsem se rozhodla, že pojedu na pohotovost. Nemohla jsem už ani pořádně jíst, pusa mě tak bolela, že jsem ji moc nemohla otevřít a vešli se do mě akorát jogurty. Diagnóza pana doktora byla zánět. Píchnul mi tam nějakou injekci a pak mi na to dal jakousi mast. Také mi předepsal penicilin a při bolesti Surgam. Říkal, že nemusím navštívit svoji paní zubařku jestli mě to pak už nebude bolet, ale já jsem někde četla, že se nejdřív vyléčí zánět a pak se přistoupí k trhání a pan doktor mi o trhnání nic neříkal. Jak je to tedy? Děkuji za odpověď.
Markéta
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, opravdu je nejlepší po vyléčení zánětu co nejdříve přistoupit k vybavení zubu. Takže s extrakcí neotálejte.
Rovnátka
Dobrý den, je mi 27 let a můj zubař nyní začal řešit problém s horním levým špičákem (3 zleva). Mám tam stále mléčný zub a druhý zub je kdesi zarostlý v patře - podle rtg. Tím ale problémy nekončí. Sedmička a osmička vpravo dole mi nevyrostli, podle rtg je osmička položená, tlačí na sedmičku a tím nevyrostla ani jedna. Na ortodoncii mi pan doktor řekl, že je třeba sedmičku vytrhnout, dát na dolní zuby pevná rovnátka a osmičku srovnat. Stejně tak nahoře vytrhnout trojku vpravo a zarostlý špičák přitáhnout pevnými rovnátky do díry po zubu. Pokud by se tak nestalo, je prý možnost, že se mi na zarostlém špičáku objeví cysta nebo dokonce nádor. A to je předmětem mé otázky na vás.. Mléčný zub mi slouží dobře a žádné problémy nemám. Je pro mě tato léčba nutná nebo je to opravdu nebezpečné nechat to takhle dál. Ráda bych se poradila ještě s dalším odborníkem..s vámi..nebo jestli je možné zajít si kamkoli jinam na ortodoncii bez doporučení? Vezmou mě? Předem moc děkuji za odpověď. Nashledanou.
Janina
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, rozhodně bych Vám doporučoval naprosto stejné řešení Vašeho problému jako ortodontista. Dočasný špičák Vám stejně dříve nebo později sám vypadne.
Nervy a kanálky
Dobrý den, moje sestra si nechala vytrhat nervy u všech zubů. Od té doby ji zuby tmavnou a nevypadají dobře. Nevíte, co jí k tomuto rozhodnutí mohlo vést a jak se o takové zuby starat???? Děkuji
Michala
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, tak to opravdu netuším, co Vaší sestru vedlo k tomuto rozhodnutí. Mrtvé zuby někdy mohou změnit barvu, hlavně pokud v korunce zubu zůstane část výplňového materiálu v kanálcích. Takto postižené zuby je možno vnitřně vybělit.
Nervy a kanálky
Dobrý den. Manželovi po vypadnutí plomby lékař zjistil že zub je mrtvý. Po dvou měsících provizorní plomby mu v úterý vyplnil kanálky. Upozornil ho, že může mít mírné bolesti. Bohužel zub po dvou dnech bolel již úporně a dnes je již nesnesitelná. Běžné léky na bolesti nezabírají a už se obávám předávkování. Dnes lékařka na pohotovosti zub neotevřela, jen předepsala antibiotika a dala lék NIMESIL na bolest. Ten ale ani po třech hodinách nezabírá. Je možné, že se jedná o přechodnou věc a opravdu je to jen reakce na zákrok? Jak to může dlouho trvat. Náš lékař je velice dobrý a nechceme mu práci pokazit tím, že by jsme zub nechali prostě vytrhnout.
Jana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, takto prudká reakce není obvyklá, zajděte co nejdříve ke svému zubnímu lékaři.
Ostatní
Dobrý den pane doktore.Na podnídásni skoro hned pod zuby mám po obou stranách nějaké bouličky.Jedna se mi prodřela o jídlo a teď ji léčím a je to docela citlivé až bolestivé.Netušíte co by to mohlo býti?Děkuji mnohokrát
Pepa
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, s největší pravděpodobností se jedná o neškodné kostní výrustky na dolní čelisti. Jestli si nejste jistá, pak raději navštivte svého zubního lékaře.
Ostatní
Dobrý den, mám problém se svým zubem, který byl již 2x plombován, ale stále mě pobolívá a při čištění cítím z těchto míst zápach. Proto bych se chtěla zeptat, zda je možné se objednat na Vaši kliniku jen na konzultaci a podrobné vyšetření chrupu včetně RTG snímků a nechat si případně spravit tento problematický zub. Registrovaná jsem u jiného stomatologa a vzhledem k vzdálenosti do Prahy bych se u Vás z tohoto důvodu regostrovat nemohla. Děkuji.
Hanka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, na konzultaci se samozřejmě objednat můžete, kontakt najdete na www.cistezuby.cz
Nervy a kanálky
Dobrý den, mám problém s zubem. Před několika lety mi byl vytažen nerv ze 7 dole. V poslední době mě bolí dásně kolem zubu a když se dotknu spodní čelisti, tak mě pobolívá. Navíc jsem těhotná, takže mi nemůže být udělán rentgen. Bylo by možné udělat ultrazvuk a zjistit co se se zubem děje? Děkuji
Zelinková
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, jediná možnost je zub znovu otevřít a pokusit se ještě jednou pročistit kořenové kanálky.
Dásně
Dobrý den, pane doktore prosím o konzultaci. Začala mě bolet dáseň zcela dole pod zubem na pohmat a pak i zub na poklep.Jde o keramickou korunku nasazenou ještě předchozím zuběřem na čep 3.4.2006.Paní doktorka udělala RTG - váček prý tam není, jde ale o zánět. napsala mi ATB Augmentin 625 mg. a poradila potírat bolestivou dáseň propolisem.Mělo by to prý pomoci. Chtěla jsem se zeptat, zda třeba neexistují nějaké obstřiky ( místní léčba u zubaře)nabo jak bych případně ještě já mohla hojení podpořit ( existuje nějaký léčivý roztok četla jsem na i--netu o nějaké vodě dr. Landy...). Pokud by Augmentin nezabral, co by se dalo dělat, mám strach aby se zánět nerozšířil na ostatní zuby. Nikdy jsem takovou věc neměla, jen na opačné straně nahoře kdysi zánět kanálku, který mi čistila a posléze zaplnila ( to byl špatně léčený zub z minula - jeden z důvodů mé změny stomatologa). Se současnou paní doktorkou jsem velmi spokojena.Za Vaši odpověď či radu děkuji. Pavla Holubová
Pavla Holubová
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, máte zánět dásní, nejvíce by Vám pomohla návštěva dentální hygienistky, propolis to nezachrání.
Rovnátka
dobry den chtela bych se zeptat jak mi doktorka nasadi rovnatka a jaky vysetreni budu muset projit?dekuji
tereza
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, rovnátka se jednoduše na zuby přilepí speciálním cementem. Pro ortodontistu je nejdůležitější vyšetření pohledem do úst a RTG.
Osmičky
Dobry den pane doktore, dlouhodobe ziji v Irsku a asi pred 14 dny jsem mel dost osklivy zanet ve tvari a kolem osmicky. Vylecen byl za 10 dni. Pote mi zubarka udelala rentgen a zjistila ze mam osmicku polozenou a ze roste na sedmicku, takze musi ven. A horni ma kaz tak musi ven taky. Problem je v tom ze me poslala na privatni konzultaci k nekomu kdo to dela a ten stoji 150euro za konzultaci a 500euro za jeden zub, cena je vsude asi tak stejna. Vracim se do Ceska za 5 mesicu. Moj dotaz je jestli si myslite ze mam pockat 5 mesicu, nebo se nevyplati riskovat? Irsti zubari take nemaji zrovna dobrou reputaci a Iri jezdi k zubarum do Cech, casto. Dekuji za odpoved.
Petr Vecker
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, jako problém bych viděl horní osmičku, která má kaz, to Vás může začít bolet kdykoliv, takže tu si nechte vytrhnout. Jinak můžete vyčkat klidně 5 měsíců.
Plomby
Dobrý den. Před dvěma měsíci jsem měl hluboký koaz, který byl vyvrtán a byla vložena mast a bílá plomba. Zub přestal bolet, ale byl neustále citlivý na teplé. Po měsíci jsem zašel za jiným zubařem a ten se podíva a zub převrtal s tím, že pod bílou plombou nabyla podložka a tedy byl zub citlivější. Podložku dal, ale zub dodnes (4 týdny) je citlivý na teplé, spontánní bolest není. Je to normální? Děkuji
Lukas
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, normální to opravdu není, a už vůbec není normální dávat podložku pod bílou výplň. Zajděte si k jinému zubaři.
Ostatní
Dobrý den, poslední dobou pociťuji jako by mi něco vadilo mezi dvěma horními předními zuby, nic tam ovšem nemám. Nepociťuji to ovšem celý den, po jídle to třeba úplně vymizí a zvláště večer to také necítím. Poradíte, co by to mohlo být? Děkuji.
Inka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, může se jednat o zduřelou mezizubní papilu, zajděte k zubaři.
Nervy a kanálky
Po přeplombování na bílou plombou dolní šestka dva měsíce bolela, lékařka nechtěla zub otevřít, že se usadí. Potom již bylo nutné odstranit nerv a přes 5 měsíců mám zub otevřený.Jednou za tři týdny mně lékařka vyčistí kanálky a objedná na další kontrolu. RTG je prý zbytečné, antibiotika nezabírají. Mám ještě naději na vyléčení, nebo bude nutné zub vytrhnout?
Jana V.
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, jak už jsem zde několikrát psal, u zubu se zánětem dřeně je nutné nervově-cévní svazek odstranit, kořenové kanálky důkladně vyčistit a hlavně hermeticky uzavřít. Toto ošetření probíhá buď v jedné návštěvě, nebo max. ve dvou, ve třech. Dokud Vám paní doktorka zub řádně nezaplní, nikdy nedojde k jeho vyléčení.
Nervy a kanálky
Dobrý den, asi se budu ptát na to co většina přede mnou,ale radši se přece jen zeptám konkrétně-Asi před 14 dny mi zubařka trhala nerv a čistila kanálky,v lokálním umrtvení.To bolelo pouze první noc a pak to bylo dobré,po týdnu mi odvrtala výplň a kanálky čistila znova,už bez umrtvení.Opět zub zaplnila a a ten den kupodivu zub vůbec nebolel, až včera,tedy 5 dní po zákroku začal bolet na skus a v noci dokonce sám od sebe a velmi.Asi hodinu jsem cítila,jak mi pod ním tepe a cukal mi vněm nerv,pak se to zlepšilo,teď bolí opět jen na skus. Tak se chci zeptat, jestli tato reakce může být fyziologická.Předem děkuji.
Jana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, taková reakce rozhodně normální není, zajděte znovu k zubnímu lékaři.
Dětské zuby
Zdravím, pane doktore je možné aby synovi, který měl v pěti letech úraz na kole následkem toho nevyrostly v horní čelisti tzv. dvojky? Dle RTG nyní je mu 11 let tam nejsou vůbec. Vyčítám si úraz ale kamarádka mi říká, že zbytečně, že ty druhé zuby jsou založeny již od narození dítěte? Děkuji
Olga
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, nic si nevyčítejte, za to, že syn nemá založené dvojky opravdu nemůžete.
Rovnátka
Dobrý den, pane doktore, mám čtrnáctiletou dceru. Asi čtyři roky nosí na noc vyndávací rovnátka. Včera nám ortodont oznámil, že dle RTG ji chybí 5 tzv. druhých zubů. Tři má prozatím mléčné spíš vzadu před stoličkamit ty prý časem nebudou vhodné a nevydrží. Pak ji chybí v horní čelisti tzv. dvojky začíná se tam tvořit i trochu mezera. Navrhuje za rok rovnátka napevno a asi mezeru rozšířit a mezi 17-18 rokem alespoň tři implantáty (rozhodně namísto tzv. dvojek v horní čelisti a jeden dovnitř místo mléčného) A mléčné zuby vytrhnout, je to vhodný zákrok? Já z pohledu laika bych je nechala ale opravdu tomu nerozumím. Cena implantátu je prý asi Kč 20 tis.? Jsem z toho neštastná, jak je to možné, co způsobilo, že dcerce nenarostlo pět druhých zubů? Zanedbala jsem něco? V naší rodině i jejího otce mají všichni spíš velmi hezké zuby. Existuje ještě nějaká jiná možnost mimo zbroušování a můstků a zda ta cena za implantáty je o pravdu tak vysoká? Děkuji za odpověd. Sára
Sára
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, nic jste nezanedbala, nemusíte mít žádné výčitky. Tato anomálie se bohužel občas vyskytne a nejlepší řešení je opravdu vyčkat a chybějící zuby nahradit pomocí implantátů. Cena jednoho implantátu se pohybuje kolem 20 tis. Kč
Záněty
Dobrý den. Mám již delší dobu problém s pravou horní částí čelisti, kde nemůžeme s paní doktorkou najít příčinu. Dělala mi dva lokální rentgeny na 4 a 6ku, kde nic nenašla. Kolem té čtyřky, která byla zlomená a nyní je její zbytek doplněn plombou, mám na dásni pocit jako by byl zub obnažený. Používal jsem Herbadent i ústní vodu proti paradentóze a nic. Jinak tupá bolest vystřeluje do pravého ucha a do spodní čelisti a bohužel se nedá přesně lokalizovat ani studeným ani teplým. Mohl by v tomto případě lékaři pomoci při diagnostice celkový rentgen čelistí nebo tam mohu mít zánět(teplotu nemám)? Které silnější léky na bolest, kromě Ibuprofenu (nezabírá) mohu bez předpisu užívat?Děkuji za odpověď.Hýnar
Hýnar Zdeněk
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, samozřejmě, že je nutné zhotovit rentgen obou čelistí (tzv. OPG). Zánět máte určitě, jen je nutné určit přesně kde.
Dětské zuby
Dobrý den, moje dcera má v osmi letech prořezané pouze stálé dolní jedničky a dolní šestky. Je to normální? U dolních jedniček má dost staženou dáseň, kterou se snažíme vytahovat při čištění katráčkem, můžeme to časem napravit nebo je to nezvratné? Děkuji za odpověď.
Saša
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, úplně normální to není, ale ještě se nejedná o nic závažného. Co se týče stažené dásně u dolních jedniček, je možné, že má Vaše dcera vysoký úpon retní uzdičky, kterou je nutné odstranit. Nejedná se o nic bolestivého, vše probíhá v lokální anestezii.
Záněty
Dobrý večer,mám zánět okostice a velké bolesti trojklaného nervu, byl vytržen zub č.5 který měl paradentozu po 14dnech lůžko vyškrabáno a drenováno, následovalo vytržení dalších zubů kde byl nejspíš také zánět, lůžka se hojí ale velké bolesti nepřestávají, naopak je mi hůř a do toho mě bolí i záda, proč bolesti neustávají, musím si brát prášek na spaní STYLNOX,bez něho neusnu, proti zánětu nic neberu a na bolest používám BRUFEN a PARALEN, z neurologie beru týden TEGRETON na bolest trojklaného nervu, zatím nic nepomáhá, problém mám již měsíc po vytržení zubu,jsem už zoufalá, vyčerpaná, unavená, prosím o pomoc mého stavu, děkuji za každou radu,která mi pomůže se vrátit do života a zase se aspoň usmát na děti a manžela. dvona@seznam.cz
Naďa
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, zajděte znovu k zubnímu lékaři, jestli nemáte záněty v lůžcích po vytržených zubech. Jestli ano, je nutné to určitým způsobem řešit, aby se Vám ulevilo.
hledám zubaře
Dobrý den pane doktore, mám dotaz ohledně lepení zubů plombou. Nastíním vám postup který jsem prošel. Vypadla mi plomba a má zubařka mi ji zalepila jakousi načervenalou pastou, vše bylo o. k. Opakovalo se to ještě jednou. Po zhruba dvou týdnech mi díru opět vrtala a Dost! zvětšila. Vrtala mi to asi dost do hloubky do zubu zavedla jakousi(vatu) a poté zalepila. Zub po třech dnech začal bolet. Opět návštěva. (mezitím jsem sám vršek plomby či co to je doma vyndal a bylo po bolesti) A opětovná ''brzká'' návštěva mé zubařky (má dovolenou cca měsíc zrovna jsem přišel když jí začínala) Má svou náhradnici a ta mi zub opět vyčistí a ZNOVU zalepí. Je to normální? Jinak 100,-Kč. A Opět zub začne bolet. Opět vyndám doma protoze potrebuji spat a pracovat a prasku uz mam dost. Má smysl vubec treba rikat ze by to chtelo nechat otevrené nejaky cas? Chtel bych se zeptat, zda je mozne najít solidního zubaře a zda se mi více nevyplatí najít si soukromého zubaře. Děkuji za odpověd a přeju krasny den.
mirek
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, měl jste nejspíš zánět nervově-cévního svazku v zubu, který je nutné odstranit, kořenové kanálky vyčistit a poté definitivně zaplnit. Vše by mělo probíhat v jedné, max. dvou či třech návštěvách, podle toho jak jsou kanálky vysušitelné. Otevřený se zub nechává pouze ve výjimečných případech a to max. 24 hodin. Kvalitního zubaře samozřejmě sehnat lze, zkuste se zeptat v okolí či dejte na svoje známé.
Bolest zubů
Dobrý den přeji. Večer, když zalehnu do postele, tak mě rozbolí vpravo nahoře zub - stolička a současně i ucho. Nevím, jestli to je od ucha nebo od zubu. Bolest se zvětšuje. Po tabletce to odezní, potom si lehnu a do rána spím. Večer se to opět opakuje. Prozatím pouze dvakrát, ale už teď se bojím co bude dnes večer. Čím to je? Je to zub nebo ucho? Současně jsem dostala na levé oko zánět, takže od včerejška ještě léčím i oko. Má to nějakou sovislost?
Marie
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, bolest zubu po ulehnutí je typickým příznakem zánětu nervově-cévního svazku, zajděte co nejdříve na ošetření k zubnímu lékaři. S okem na druhé straně to rozhodně souvislost nemá.
Ostatní
Dobrý den, roste mi teprve sedmička, ale je už natolik vzadu, že vidím prakticky jenom její polovinu a ta druhá zarůstá a neni vidět, hrozně bolí, pravděpodobně jenom roste a nevím jestli to ten zub může vzdát, nebo se musí nechat odstranit nebo já už vážně nevím, ta bolest je místy nesnesitelná.
Petra
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, navštivte zubního lékaře a nechte si dásňový kryt na sedmičce odstranit.
Bolest zubů
Dobrý den, jak poznám bolest od růstu osmičky a bolest kazu? Bolí mě zuby vpravo dole některý den mě nic nebolí a jiné dny mám nesnesitelné bolesti. Je to spíš zdlouhavá, tupá bolest. Předem děkuji za odpověď.
Lilek
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, to spolehlivě rozezná a vyloučí jedině zubní lékař. Kaz sám o sobě nebolí, pouze když se nachází blízko nervově-cévního svazku, tak může působit bolest.
Implantáty
Dobrý den, mám v oblasti líc kovový implantát a v ústech amalgámové plomby. Chci se zeptat, zda mezi takto umístěnými kovy může vznikat mikroproud, který by mohl uvolňovat kovy z plomby (nebo by k tomuto jevu kovy musely být ve stejném elektrolytu a blízko sebe?) Předem děkuji a přeji hezký den
Karel Navrátil
MUDr. Václav Kopecký
dobrý den, nemějte obavy, mikroproud mezi těmito dvěma kovy nevzniká.
Krčky
Dobrý den, na pravé straně mám problém "kousat" a taky mám odhalené krčky, jedná se o zánět?
Jana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, může se jednat o zánět dásní, ale nejlépe uděláte, když navštívíte zubního lékaře.
Ostatní
Dobrý den dcera má velice citlivé zuby na cokoli kyselého. Nemůže jíst rybíz a podobné ovoce, nebo sušené.Tudíž do sebe dostává málo vitaminu C. Má v zubech prý nějaké póry něco jako kanálky. Dá se to říci ještě jinak něco jako osteoporozu zubu. To jsem vás asi pobavila, ale k věci. Prosím je něco co by řešilo tento problém. Její zubařka zatím nenašla řešení. Děkuji za odpověď
Dana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, stává se, že někteří jedinci jsou přecitlivělí na kyselé. Jediné co Vám mohu poradit je, aby se dcera těmto potravinám vyhýbala a vitamin C doplňovala tabletami.
estetické fasety
Dobry den, chci se zeptat.. mam mezi jednickami a dvojkami mezeru. mezi dvojkami mam vypln, ale potrebovala bych tu mezirku vyplnit i mezi jednickami.. myslite ze by to bylo mozne a kolik se asi pohybuje cena? moc by jste mi pomohl..
Andrea
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, Váš problém by nejlépe vyřešilo zhotovení keramických faset. Cena jedné se pohybuje kolem 10 tis. Kč.
Hygiena
Dobrý den, chci se ze zeptat: Jsem v sedmém měsíci těhotenství a začali mě hodně bolet dásně. Momentálně je má bolest tak velká, že mi to zabraňuje i v jedení spousty běžných věcí (chleba, maso apod..) Jednou za půl roku chodím na odborné odstranění zubního kamene a byla jsem tam naposledy před půl rokem. Mám strach, že teď mám zuby natolik křehké (vlivem těhostenství), že by mi to momentálně spíš uškodilo. Myslíte si, že má bolest vychází z nedostatku nějakého vitamínu ? Co s tím mám dělat? Můj zubař je momentálně na dovolené (do 1.8.) a k jinému jít nechci.
Veronika
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, návštěva hygieny a odstranění zubního kamene Vám rozhodně neuškodí, jděte tam co nejdříve.
Ostatní
Dobrý den! Ve čtvrtek jsem byl u zubaře trhla mi zub a umrtvoval mi lokálně jednu stranu... a dneska asi 2 a půl dne potom mám stále umrtvenou malou část rtu asi cca 2cm čtvereční možná trochu víc jen zevnitř a celá oblast mě jak kdyby brní... Chci se zeptat jestli mám navštívit lékařskou pomoct nebo jestli to přestane? děkuji za odpověď
TADA
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, s největší pravděpodobností to přejde samo, pokud by problém přetrvával, navštivte zubního lékaře.
Záněty
Dobry den pane Doktore,odcestoval jsem za praci do anglie a po 2 tudnech se mi objevil na spodni celisti vacek,protoze mi vypadla plomba,je celkem dost veliky jde to poznat i na obliceji,je to jiz 3 den a nevim co mam delat abych ho uklidnil.Zub me totiz nebolel.dekuji
Tomas
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, jediné co Vám pomůže je návštěva zubního lékaře a to pokud možno ihned.
Osmičky
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mě může bolet ucho od prořezávající 8 vlevo nahoře? Je to nepříjemné a nerada bych užíval léky tlumící bolest. Děkuji za odpověď.
Barbora Klemáková
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, je to možné, zajděte k zubnímu lékaři a nechte si osmičku odstranit.