Novinky ze světa: žonglování, lepší Zwift i Garmin

aktualizováno 
Podíváme se, čemu se někteří lidé věnují při běhání, přidáme zajímavý tip pro zimní období a představíme novou funkci hodinek Garmin. Přečtěte si nový příděl novinek a zajímavostí z běžeckého světa.

Vybrané hodinky Garmin umějí přehrávat hudbu ze Spotify | foto: Garmin.comRungo.cz

Konec nudy při běhání

Před pár dny jsme tu měli článek s nejbláznivějšími běžeckými rekordy. Přiznávám, následující rekord zase tak bláznivý není, ale pořád je dost daleko od „klasického běhání“. Týká se totiž žonglování. 

Američanka Sarah Szefi dokázala zaběhnout maraton v Chicagu za 4:02:30 a ještě po celou dobu žonglovala s třemi míčky! Bez zajímavosti není ani to, že je to její třetí nejrychlejší maraton, bez ohledu na žonglování. V téhle neobvyklé zábavě ale Sara rozhodně není sama, podobných nadšenců je spousta. 

Poslední RUNGO závod

RUNGO.cz k 30. listopadu ukončí svou činnost. Poslední jeho závod bude tak symbolickým loučením. Do neděle získáte k registraci památeční tričko. Registrujte se ještě dnes na Craft RUNGO srdcervoucí běh, který se bude konat 3. 11. v Říčanech u Prahy.

Jednoznačně nejviditelnější je Barry Goldmeier, který ve stejném závodě žongloval hned s pěti míčky. Barry už však zkoušel žonglovat třeba se sáčky s fazolemi, basketbalovými míči nebo lakrosovými balonky. Určitě zajímavý tip pro ty, kterým vadí, že při běhu málo zapojují ramena a ruce. A snad ještě jedna rada - pokud vám míček spadne, nemusíte se vracet zpátky na start.

Garmin se naučil Spotify

Pokud nás sledujete na Facebooku, už o tom možná víte, ale stejně neuškodí připomenutí. Jestliže si někdo stěžoval, že streamování hudby v hodinkách Garmin funguje jen se službou Deezer, je tu dobrá zpráva. 

Garmin se dohodl na stejné spolupráci i s mnohem rozšířenější a oblíbenější službou Spotify. Kompatibilita je v této chvíli zajištěna se všemi typy Garmin Fenix 5 Plus. Uvidíme, jestli se dostane i na další modely, které přehrávání hudby umí, takový Forerunner 645 Music by si to určitě zasloužil. Pokud ale nové fenixy máte, potřebujete dále už jen potřebujete jen Spotify Premium (pro nové uživatele je na tři měsíce zdarma). Pak už jen stačí stáhnout si aplikaci Spotify a začít synchronizovat oblíbené playlisty. Pokud by vás zajímal podrobnější postup a zhodnocení této služby, dejte nám vědět.

Zkuste v zimě Zwift

I když to podle počasí zatím nevypadá, zima se blíží a spousta běžců začne řešit problém, jestli vyrazit ven, nebo raději trénovat pouze na běžeckém pásu. Ti, kdo se rozhodnou pro druhou možnost, mohou už nějakou dobu využívat Zwift. Služba, určená původně pro cyklisty, přidala začátkem roku podporu i pro běžce a před zimním obdobím doplnila nové zajímavé funkce, které by jí mohly přitáhnout další zájemce. Zjednodušeně řečeno, Zwift nabízí uživatelům možnost proběhnout si různé trasy, které ale sledují pouze na obrazovce před sebou. Stačí mít běžecký pás a kompatibilní footpod, který kontroluje vaši rychlost. 

Samotná služba je stále zdarma, zaplatit ale musíte za povinnou výbavu. Na trase nejste sami, potkáváte virtuální postavy dalších on-line běžců. Zwift teď nově zařadil speciální trasy, které jsou určeny pouze pro běhání, do cesty se tak už nebudou plést výrazně rychlejší cyklisté. Trasy mají různou délku i převýšení. Současně tu jsou tréninkové plány a vylepšené propojení s aplikací Strava, ve které můžete přes Zwift plnit různé výzvy. Zwift se zkrátka snaží běžce zaujmout a určitě představuje zajímavou alternativu pro zimní běhání. Takže až příště vyrazíte na pás do fitka, zkuste se zeptat, jestli podporu pro Zwift neplánují.

Autor:

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Jsou smutní, mrzutí a znudění. Proč muži na dovolené tak trpí?

ilustrační snímek

Těší se domů. Poslední den neříkají: „To je škoda, že to tak uteklo.“ Říkají: „Konečně!“ Je to tak, muži neradi jezdí...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

OBRAZEM: Místo dětí a partnerů si slavní pořizují domácí mazlíčky

Slavní, kteří si místo dětí pořídili domácího mazlíčka

Známé osobnosti jsou buď zklamané životem, nebo se ještě necítí na to, aby se staly rodiči. Místo dětí si tak často...

OBRAZEM: Slavné krásky zachycené bez make-upu a s ním

Nenalíčené herečky

Známé ženy se na večírcích neukazují bez dokonalého líčení a outfitu. V ulicích se však většinou procházejí bez...

Pětasedmdesátiletá modelka prozradila svůj recept na šťastný život

Lauren Huttonová se v pětasedmdesáti letech stále věnuje modelingu

Lauren Huttonová v minulosti patřila mezi jednu z nejžádanějších světových modelek. V šedesátých a sedmdesátých letech...

VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy
VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy

Ideální letní dezert? Za naší redakci to jsou rozhodně míša řezy! A tak jsme si je upekli... a dokonce ve formě dortu a la míša řezy. Inspirujte se, úspěch u rodiny i přátel je zaručený.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz