Zkušenost s největším půlmaratonem v Krakově

  14:50aktualizováno  14:50
3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski se konal 16.10.2016. Organizátor je stejný jako u největšího maratonu v Krakově. Trasa samotného půlmaratonu je skoro stejná jako pro maraton. Největší rozdíl a zážitek je, že start a cíl je přímo v Tauron Areně Krakow.

| foto: Michal Bauerpro iDNES.cz

Tauron Arena Krakow je největší sportovní hala Polska a je trochu podobná O2 areně v Praze. Velikostně je na tom taky podobně. Kapacitu má okolo 15 tisíc sedících diváků. V pátek a sobotu před nedělním závodem v Expu kromě stánku převážně s oblečením neuvidíte nic extra, bylo jako jiné Expa třeba u RunCzech. Samotný stánek RunCzech tam byl taky. To co bylo zvláštní je, že v hale probíhal turnaj Mistrovství světa v karate, vstupné se neplatilo, ale diváků dorazilo minimum.

Fotogalerie

Běžel jsem i noční běh na 10 kilometrů v Krakově v květnu a to bylo v naprostém lijáku a větrnu. Bohužel i tento půlmaraton byl v podobném počasí, jen nepršelo tak moc. Počasí tedy nevyšlo. Bylo i dost chladno. Běžců bylo lehce přes sedm tisíc. A bohužel trasa byla vedena jen ze začátku přes silnice, hodně se běhalo přes cyklostezky u a nedaleko řeky. A při tom davu byl obrovský problém se někde protlačit, bohužel trať byla špatná vzhledem k tomu davu běžců, a to po celou dobu až do cíle.

Líbil se vám článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Krakow má pěkné centrum, ale jinak toho pěkného zas moc k vidění nebylo. Běží se kolem dvou větších fotbalových stadionů, přes pěkný most. Diváci fandili jen v cíli a v centru na Rynku Glowném. Jinak divácká podpora nebyla nic extra. Nejsilnější byl zážitek doběhnout do teplé haly před pár diváky a celkovým kraválem. To jsem ještě nezažil. Bohužel hned po doběhu nás směrovali všechny běžce zase ven.

Takže celkově bych napsal, že to bylo zklamání. Počasí ještě více ukázalo nedostatky zvolené trasy. Dodám ještě pár statistik. Registrovalo se přes devět tisíc běžců, ale jen sedm tisíc vyběhlo a dokončilo. Poměr žen byl 28%. Nejvíce bylo v poli mužů ve věku 30-40 let. Čechů bylo celkem šestnáct, Slováků jedenáct. Nejvíce cizinců bylo z Itálie a to 40 a Anglie 33. Můj výsledný čas byl 1:37.53. Samotná trať byla celkem rychlá.

Doufám, že v Krakowě ještě zapracují na negativech, protože potenciál mají velký, hlavně ve spojení závodu se sportovní arénou.

Napište svůj článek i VY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Jak přežít pubertu: dejte na instinkty a raději buďte trochu paranoidní

puberta matka dcera

„Je to náročné období, které má i své kouzlo,” říká o dospívání pedagog a konzultant Miloslav Hubatka. Pokud pubertou...

Další z rubriky

Syrová strava dodá energii a ubere kila. Hlídejte si ale vitamin B12

jídlo, ilustrace, zelenina

Podstatou raw stravy jsou potraviny bez tepelné úpravy, uměle vyrobených tuků, rafinovaných cukrů a chemických přísad,...

Vyhýbáte se mléku či lepku? Možná nemáte alergii, jen podléháte módě

Ilustrační snímek

Uspořádat večeři s přáteli může být dnes docela oříšek. Někdo nejí lepek, jiný cukr a další laktózu. Diety s vyloučením...

Snažím se být pozitivní, lidé pak chtějí bojovat, říká onkolog

Profesor Marek Svoboda, ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně

Onkolog Marek Svoboda se snaží u svých pacientů porazit zákeřnou chorobu, ale věnuje se i genetice nádorů, která dokáže...

Mají houby opravdu léčivé účinky? Sedm otázek pro odborníky na výživu

Asijské houby enoki, shimeji a hlíva

Tisíciletá čínská medicína mnohé houby používala jako léčivo. Některé se doporučovaly mužům jako afrodiziakum. Jiné...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz