Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 1. července 2022 Jaroslava

Ženy adidas Women’s Challenge: vyberte jednu z účastnic

  9:00
Jedenáct žen jsme vybrali my v Rungo.cz a RunCzech, poslední, dvanáctou účastnici soutěže adidas Women’s Challenge vybíráte vy. Okuste břemeno odpovědnosti a volte pečlivě, jako my!

Hlasujte, která žena dotvoří naši šestici. Vy ostatní, rozeběhněte se hned. Nikdy není lepší příležitost, než teď. | foto: archiv Magdalény OndrášovéiDNES.cz

Během prosince se do projektu adidas Women’s Challenge sešlo na 1 200 přihlášek žen, jejichž důvody, proč se hlásí, a osudy jsme pozorně pročetli. Ano, strávili jsme nad tím spoustu času a já u toho snědla mnoho cukroví, ale nelituji toho. Vaše příběhy byly pro mě inspirativní a já vám za váš čas, strávený nad dotazníkem, děkuji. Ačkoliv bych chtěla pomoci všem, není to možné. Věřím však, že každá z vás, která vybraná nebyla, se v námi zvoleném vzorku žen najde. Ta vaše účastnice vám bude inspirací a vy zase budete podporou pro ni, třeba pomocí skupiny na Facebooku, kterou jsem založila. Již nyní je tam fajn parta holek, takže neváhejte a přijďte mezi nás. Dokážete se s námi rozběhnout i bez Milošova vztyčeného ukazováčku, s námi na to máte!

Ženy adidas Women’s Challenge

Zatím jsme vybrali, pod dohledem odborníka Miloše Škorpila a za podpory značky adidas, jedenáct žen.

Za RunCzech byla vybrána tato šestice:

 • Anna Kadová, 1981, Praha
 • Alena Maňáková, 1977, Praha
 • Renata Hudcová, 1968, Rychnov u Jablonce nad Nisou
 • Irena Výborná, 1954, České Budějovice
 • Hana Havalcová Raková, 1962, Teplice nad Metují
 • Lada Bízová, 1969, Brno

U nás v Rungo jsme vybrali následujících pět žen:

 • Zuzana Schwarzmaierová 1985, 0 dětí, Plzeň
 • Hana Chalupská 1989, 0 dětí, Praha
 • Radka Nekardová 1975, 0 dětí, Veselí nad Moravou
 • Hana Marvanová 1982, 2 děti, Vlašim
 • Ivana Bažantová 1959, 3 děti, Praha

Kompletní šestku za Rungo.cz dokončíte vy, čtenáři. Seznamte se níže s přihláškami pěti žen a na konci článku HLASUJTE do čtvrtka 16. ledna, která z nich bude posledním článkem našeho šestičlenného týmu.

Sledujte Rungo.cz, kde vám budeme přinášet reportáže a články z adidas Women’s Challenge, informace naleznete i na stránkách RunCzech.

Seznamte se podrobněji s ženami, z nichž vybíráte

Hana Vébrová

Proč se chcete přihlásit do adidas Women's Challenge? Chtěla bych změnit život, poprat se s nemocí a dokázat si, že to zvládnu.

Jaký je váš osobní příběh, motivace, cíl? Do vysoké školy mě každý den doprovázel v životě nějaký sport. Závodně jsem běhala (sprinty), hrála volejbal, chodila do posilovny. Po vysoké škole přišla časově náročná práce a najednou nebyl čas. Letos v listopadu jsem se necítila zdravotně moc dobře, šla jsem k lékaři. Ten mě poslal na různá vyšetření a výsledkem bylo, že mi týden po mých 31. narozeninách lékař řekl, že mám roztroušenou sklerózu. Je to nemoc, s kterou se v dnešní době už dá pracovat a existují na ni léky.

Od každého lékaře, ke kterému jsem se pak dostala, jsem slyšela hlavně: "Musíte zpomalit, začít zdravě jíst, dostatečně spát, nestresovat se a sportovat, aby tělo bylo připraveno na další případné ataky." Začala jsem přemýšlet, kdy jsem se dokázala nejvíce odreagovat a vypnout, a došlo mi, že když jsem sportovala a běhala. Rozhodla jsem, že musí zase začít. Jenže po čtyřech letech, kdy do toho jdu sama, to není zase moc jednoduché.

Mým cílem i motivací je změnit život a poprat se s nemocí.

Popište sama sebe. Jaká podle vás jste? Veselá, optimistická, otevřená, občas upovídaná.

Michaela Zimová

Proč se chcete přihlásit do adidas Women's Challenge? Půlmaraton a maraton, to jsou dva silné důvody. A protože jsem tak tvrdohlavá, kousnu se a jednou to určitě dokážu. A pak znovu s lepším časem... A taky proto, že letos mi to běhání nějak nešlo.

Jaký je váš osobní příběh, motivace, cíl? Běhat jsem začala těsně před třicítkou (protože život přeci začíná ve třiceti), podle Haruki Murakamiho neprovozuji seriózní běhání, ale to mě nemůže rozházet, neseriózně budu běhat dál. Běhání mě vlastně zachránilo, díky němu jsem se odrazila od pomyslného dna, když jsem se na něj ne tak docela vlastní vinou dostala. A ruku na srdce - běhám taky proto, abych mohla jíst hodně čokolády.

Popište sama sebe. Jaká podle vás jste? Tvrdohlavá a zarputilá máma už dvou dětí. A přesto (nebo možná právě proto) mám děti ráda. Také mám ráda kofolu a dobrá jablka. Neumím šít, plést ani háčkovat. Mytí nádobí ráda přenechám myčce a praní prádla pračce. Nechovám žádné domácí zvíře, jsem vcelku společenská. Ráda čtu a určitě budu zase více jezdit na kole a kolečkových bruslích. Možná budu také ještě někdy cvičit jógu.

Veronika Paláčková

Proč se chcete přihlásit do adidas Women's Challenge? Protože se snažím naučit běhat, ale nemám žádné vedení, nevím, co dělám dobře nebo špatně, a protože bych se někdy časem chtěla nějakého závodu zúčastnit, když už jsem se do toho jednou opravdu pustila. Všechno jde, když se opravdu chce.

Jaký je váš osobní příběh, motivace, cíl? Vůbec nikdy jsem nijak nesportovala a váha tomu samozřejmě odpovídala, dostala jsem se až na 126 kilo. Před rokem a půl jsem si řekla, že to už není vůbec zdravé a že bych s tím měla začít něco dělat. Začala jsem tedy pravidelně chodit a upravila jídelníček. Od té doby jsem zhubnula 16 kilogramů. Ale chůze už mě nebaví.

Vždycky jsem cítila, že bych se chtěla rozběhnout (i když jsem k běhu nikdy neměla žádný vztah), takže když jsem na Rungo.cz četla nějaký článek o běhu pro začátečníky, vyzkoušela jsem to. Začínala jsem na minutě běhu spojeného s chůzí, dnes uběhnu pět minut v kuse. Je to těžké, přece jen tahám víc než 40 kil navíc, ale cítím, že mě to postupně začíná bavit, i když to pořád hodně bolí. Ráda bych se naučila opravdu běhat, chtěla bych, aby se to stalo mou přirozeností - už nechci sedět celé dny doma u počítače a kynout. Věřím, že to půjde a že jednou budu přirozeně štíhlá a zdravá, ale mám před sebou ještě velmi dlouhou cestu.

Popište sama sebe. Jaká podle vás jste? Jsem veselá a optimistická, mám velmi slabou vůli, ale umím se pro věci velmi nadchnout, a když mi dávají smysl, tak u nich vydržet. Jsem poměrně rázná a energická, ale umím naslouchat. Občas jsem přecitlivělá, těžce nesu kritiku, ale když je konstruktivní a má smysl, přenesu se přes ni.

Kamila Šperková

Proč se chcete přihlásit do adidas Women's Challenge? Nedokážu pochopit, proč běh mého muže tak baví. Třeba mi to vysvětlíte.

Jaký je váš osobní příběh, motivace, cíl? Zlepšit fyzičku - už pěkně dlouho jsem nejpomalejší článek rodinných výletů. A vypadat líp na příštím školním srazu.

Popište sama sebe. Jaká podle vás jste? Komunikativní, zručná realizátorka, líná hýbat se tzv. "bezúčelně".

Vendula Raymová

Proč se chcete přihlásit do adidas Women's Challenge? Jsem zvyklá se hýbat, viděla jsem dokumentární film o této iniciativě v TV.

Jaký je váš osobní příběh, motivace, cíl? Jsem v důchodu a snažím se nestárnout, zvládat svoji životní a zdravotní dispozici, starám se o sebe, jsem činná v pracovní aktivitě, létám mezi Bruselem a Prahou, permanentně chodím pěšky a třikrát týdně plavat. Pohyb mne vyrovnává pracovní vypětí a drží mi víru v optimismus, lépe překonávám starosti.

A mám ráda netradiční věci.

Popište sama sebe. Jaká podle vás jste? Otevřená, komunikativní, přátelská, interaktivní a snažím se zvládat (někdy lépe, někdy obtížně) lidskou negaci a neférovost naší společnosti. Mám zájem o lidi, ráda organizuji či se spolupodílím na zajímavých akcích. Mám dvě dospělé děti, a tři vnoučata.

Která z těchto pěti žen bude posledním článkem našeho šestičlenného týmu?

Hlasujte do čtvrteční půlnoci 16. 1. 2014.
celkem hlasů: 2206

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 čtvrtek 16. ledna 2014. Anketa je uzavřena.

Hana Vébrová 1982, bezdětná, Praha 919
Veronika Paláčková 1985, bezdětná, Brno 717
Michaela Zimová 1982, 2 děti, Mělník 219
Kamila Šperková, 1970, 2 děti, Frýdek-Místek 180
Vendula Raymová 1948, 2 děti, Praha 171
Autoři: ,
 • Nejčtenější

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Pár dělí třiadvacet let, lidé ženu zaměňují s partnerovou matkou

Osmačtyřicetiletá Rachel Allenová z Texasu zažívá lásku jako z románu. Žije s o 23 let mladším partnerem a soužití si...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Od minimalismu přes nudnou šeď až po kýč. Jak se oblékají české političky

Ženy v politice to nemají jednoduché. Společnost od nich očekává, že nejen bravurně zvládnou svou roli, ale že u toho...

Jadran na talíři. Kolik stojí jídlo v Chorvatsku a co musíte ochutnat

Premium Chorvatská gastronomie se řadě českých turistů scvrkla na brancina a oradu na žaru (ryby), dagnje na buzaru (mušle),...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zhubni břicho do léta. Lákavá představa má velký háček

Zhubněte břicho do plavek, hlásají obzvlášť před létem mnohé reklamy. Hubnutí v oblasti břicha a vyrýsovaný six pack...

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

 • Další z rubriky

Otoky nohou se v létě zhoršují. Zaručené tipy, které přinesou úlevu

Otoky nohou, bolest nebo křeče dolních končetin můžou být jedny z prvních příznaků chronického žilního onemocnění....

Vypadalo to, že nás dcera chvíli nevnímá. Lékaři u ní zjistili epilepsii

Dcera se narodila předčasně, musela proto chodit k neurologovi kvůli zpomalenému motorickému vývoji. Při jednom z...

Influencerka sdílela svou proměnu, z dívenky se stala svalnatá žena

Influencerka a trenérka Lauren Woodová sdílí na svém profilu na sociální síti, jakou cestu ušla od doby, kdy se...

Chyby, které škodí trávení. Zbavte se jich a uleví se vám

Doba už je taková. Každý někam spěchá a pořád něco nestíhá. Správně se v tomto kolotoči stravovat je skoro nemožné....

Pečujte o svou pokožku s kouzelnými oleji Bi-Oil
Pečujte o svou pokožku s kouzelnými oleji Bi-Oil

Proč je nutné v létě dvojnásob pečovat o pokožku? Protože právě v létě je vystavena mnoha negativním vlivům. Zapojte se proto do soutěže o 6...

Někde bědují nad benzinem, jinde už hladoví. Zdražování pociťují lidé všude

To, že je všechno dražší a že pravděpodobně bude ještě o něco hůř, se rozhodně netýká jen Česka. Britský deník The...

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Ani závěť už není zárukou hladkého dědictví. Nejvyšší soud změnil pravidla

Premium Nedávný rozsudek Nejvyššího soudu změnil zažitá pravidla prokazování platnosti závětí, které nejsou sepsány notářem....

Herečka Eva Josefíková se o víkendu tajně vdala

Herečka Eva Josefíková (32) se na Instagramu pochlubila šťastnou novinkou. Během romantického obřadu řekla své ano...

Herec a režisér Vojtěch Kotek se oženil. S partnerkou chodili více než rok

Herec Vojtěch Kotek (34) se ve čtvrtek oženil. Podle webu Expres.cz si vzal přítelkyni Radanu, se kterou chodí více než...