Ženy adidas Women’s Challenge: vyberte jednu z účastnic

  9:00aktualizováno  9:00
Jedenáct žen jsme vybrali my v Rungo.cz a RunCzech, poslední, dvanáctou účastnici soutěže adidas Women’s Challenge vybíráte vy. Okuste břemeno odpovědnosti a volte pečlivě, jako my!

Hlasujte, která žena dotvoří naši šestici. Vy ostatní, rozeběhněte se hned. Nikdy není lepší příležitost, než teď. | foto: archiv Magdalény OndrášovéiDNES.cz

Během prosince se do projektu adidas Women’s Challenge sešlo na 1 200 přihlášek žen, jejichž důvody, proč se hlásí, a osudy jsme pozorně pročetli. Ano, strávili jsme nad tím spoustu času a já u toho snědla mnoho cukroví, ale nelituji toho. Vaše příběhy byly pro mě inspirativní a já vám za váš čas, strávený nad dotazníkem, děkuji. Ačkoliv bych chtěla pomoci všem, není to možné. Věřím však, že každá z vás, která vybraná nebyla, se v námi zvoleném vzorku žen najde. Ta vaše účastnice vám bude inspirací a vy zase budete podporou pro ni, třeba pomocí skupiny na Facebooku, kterou jsem založila. Již nyní je tam fajn parta holek, takže neváhejte a přijďte mezi nás. Dokážete se s námi rozběhnout i bez Milošova vztyčeného ukazováčku, s námi na to máte!

Ženy adidas Women’s Challenge

Zatím jsme vybrali, pod dohledem odborníka Miloše Škorpila a za podpory značky adidas, jedenáct žen.

Za RunCzech byla vybrána tato šestice:

 • Anna Kadová, 1981, Praha
 • Alena Maňáková, 1977, Praha
 • Renata Hudcová, 1968, Rychnov u Jablonce nad Nisou
 • Irena Výborná, 1954, České Budějovice
 • Hana Havalcová Raková, 1962, Teplice nad Metují
 • Lada Bízová, 1969, Brno

U nás v Rungo jsme vybrali následujících pět žen:

 • Zuzana Schwarzmaierová 1985, 0 dětí, Plzeň
 • Hana Chalupská 1989, 0 dětí, Praha
 • Radka Nekardová 1975, 0 dětí, Veselí nad Moravou
 • Hana Marvanová 1982, 2 děti, Vlašim
 • Ivana Bažantová 1959, 3 děti, Praha

Kompletní šestku za Rungo.cz dokončíte vy, čtenáři. Seznamte se níže s přihláškami pěti žen a na konci článku HLASUJTE do čtvrtka 16. ledna, která z nich bude posledním článkem našeho šestičlenného týmu.

Sledujte Rungo.cz, kde vám budeme přinášet reportáže a články z adidas Women’s Challenge, informace naleznete i na stránkách RunCzech.

Seznamte se podrobněji s ženami, z nichž vybíráte

Hana Vébrová

Proč se chcete přihlásit do adidas Women's Challenge? Chtěla bych změnit život, poprat se s nemocí a dokázat si, že to zvládnu.

Jaký je váš osobní příběh, motivace, cíl? Do vysoké školy mě každý den doprovázel v životě nějaký sport. Závodně jsem běhala (sprinty), hrála volejbal, chodila do posilovny. Po vysoké škole přišla časově náročná práce a najednou nebyl čas. Letos v listopadu jsem se necítila zdravotně moc dobře, šla jsem k lékaři. Ten mě poslal na různá vyšetření a výsledkem bylo, že mi týden po mých 31. narozeninách lékař řekl, že mám roztroušenou sklerózu. Je to nemoc, s kterou se v dnešní době už dá pracovat a existují na ni léky.

Od každého lékaře, ke kterému jsem se pak dostala, jsem slyšela hlavně: "Musíte zpomalit, začít zdravě jíst, dostatečně spát, nestresovat se a sportovat, aby tělo bylo připraveno na další případné ataky." Začala jsem přemýšlet, kdy jsem se dokázala nejvíce odreagovat a vypnout, a došlo mi, že když jsem sportovala a běhala. Rozhodla jsem, že musí zase začít. Jenže po čtyřech letech, kdy do toho jdu sama, to není zase moc jednoduché.

Mým cílem i motivací je změnit život a poprat se s nemocí.

Popište sama sebe. Jaká podle vás jste? Veselá, optimistická, otevřená, občas upovídaná.

Michaela Zimová

Proč se chcete přihlásit do adidas Women's Challenge? Půlmaraton a maraton, to jsou dva silné důvody. A protože jsem tak tvrdohlavá, kousnu se a jednou to určitě dokážu. A pak znovu s lepším časem... A taky proto, že letos mi to běhání nějak nešlo.

Jaký je váš osobní příběh, motivace, cíl? Běhat jsem začala těsně před třicítkou (protože život přeci začíná ve třiceti), podle Haruki Murakamiho neprovozuji seriózní běhání, ale to mě nemůže rozházet, neseriózně budu běhat dál. Běhání mě vlastně zachránilo, díky němu jsem se odrazila od pomyslného dna, když jsem se na něj ne tak docela vlastní vinou dostala. A ruku na srdce - běhám taky proto, abych mohla jíst hodně čokolády.

Popište sama sebe. Jaká podle vás jste? Tvrdohlavá a zarputilá máma už dvou dětí. A přesto (nebo možná právě proto) mám děti ráda. Také mám ráda kofolu a dobrá jablka. Neumím šít, plést ani háčkovat. Mytí nádobí ráda přenechám myčce a praní prádla pračce. Nechovám žádné domácí zvíře, jsem vcelku společenská. Ráda čtu a určitě budu zase více jezdit na kole a kolečkových bruslích. Možná budu také ještě někdy cvičit jógu.

Veronika Paláčková

Proč se chcete přihlásit do adidas Women's Challenge? Protože se snažím naučit běhat, ale nemám žádné vedení, nevím, co dělám dobře nebo špatně, a protože bych se někdy časem chtěla nějakého závodu zúčastnit, když už jsem se do toho jednou opravdu pustila. Všechno jde, když se opravdu chce.

Jaký je váš osobní příběh, motivace, cíl? Vůbec nikdy jsem nijak nesportovala a váha tomu samozřejmě odpovídala, dostala jsem se až na 126 kilo. Před rokem a půl jsem si řekla, že to už není vůbec zdravé a že bych s tím měla začít něco dělat. Začala jsem tedy pravidelně chodit a upravila jídelníček. Od té doby jsem zhubnula 16 kilogramů. Ale chůze už mě nebaví.

Vždycky jsem cítila, že bych se chtěla rozběhnout (i když jsem k běhu nikdy neměla žádný vztah), takže když jsem na Rungo.cz četla nějaký článek o běhu pro začátečníky, vyzkoušela jsem to. Začínala jsem na minutě běhu spojeného s chůzí, dnes uběhnu pět minut v kuse. Je to těžké, přece jen tahám víc než 40 kil navíc, ale cítím, že mě to postupně začíná bavit, i když to pořád hodně bolí. Ráda bych se naučila opravdu běhat, chtěla bych, aby se to stalo mou přirozeností - už nechci sedět celé dny doma u počítače a kynout. Věřím, že to půjde a že jednou budu přirozeně štíhlá a zdravá, ale mám před sebou ještě velmi dlouhou cestu.

Popište sama sebe. Jaká podle vás jste? Jsem veselá a optimistická, mám velmi slabou vůli, ale umím se pro věci velmi nadchnout, a když mi dávají smysl, tak u nich vydržet. Jsem poměrně rázná a energická, ale umím naslouchat. Občas jsem přecitlivělá, těžce nesu kritiku, ale když je konstruktivní a má smysl, přenesu se přes ni.

Kamila Šperková

Proč se chcete přihlásit do adidas Women's Challenge? Nedokážu pochopit, proč běh mého muže tak baví. Třeba mi to vysvětlíte.


Jaký je váš osobní příběh, motivace, cíl? Zlepšit fyzičku - už pěkně dlouho jsem nejpomalejší článek rodinných výletů. A vypadat líp na příštím školním srazu.

Popište sama sebe. Jaká podle vás jste? Komunikativní, zručná realizátorka, líná hýbat se tzv. "bezúčelně".

Vendula Raymová

Proč se chcete přihlásit do adidas Women's Challenge? Jsem zvyklá se hýbat, viděla jsem dokumentární film o této iniciativě v TV.

Jaký je váš osobní příběh, motivace, cíl? Jsem v důchodu a snažím se nestárnout, zvládat svoji životní a zdravotní dispozici, starám se o sebe, jsem činná v pracovní aktivitě, létám mezi Bruselem a Prahou, permanentně chodím pěšky a třikrát týdně plavat. Pohyb mne vyrovnává pracovní vypětí a drží mi víru v optimismus, lépe překonávám starosti.

A mám ráda netradiční věci.

Popište sama sebe. Jaká podle vás jste? Otevřená, komunikativní, přátelská, interaktivní a snažím se zvládat (někdy lépe, někdy obtížně) lidskou negaci a neférovost naší společnosti. Mám zájem o lidi, ráda organizuji či se spolupodílím na zajímavých akcích. Mám dvě dospělé děti, a tři vnoučata.

Která z těchto pěti žen bude posledním článkem našeho šestičlenného týmu?

Hlasujte do čtvrteční půlnoci 16. 1. 2014.
celkem hlasů: 2206

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 16. ledna 2014. Anketa je uzavřena.

Hana Vébrová 1982, bezdětná, Praha 919
Veronika Paláčková 1985, bezdětná, Brno 717
Michaela Zimová 1982, 2 děti, Mělník 219
Kamila Šperková, 1970, 2 děti, Frýdek-Místek 180
Vendula Raymová 1948, 2 děti, Praha 171
Autoři: ,

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Další z rubriky

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Čokoláda prospívá kráse, zdraví i chuti na sex. Dnes slaví svůj svátek

Ilustrační snímek

Málokterá lahůdka na světě je tak univerzálně milovaná jako právě čokoláda. Není užitečná jen tělu, ale dovede zahnat i...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz