Zobrazit příspěvky: Doporučované Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

M46i35r59o92s57l20a28v 60S21t23e41i10n92e36r 2826600670136

Za pár dní mi bude 81 a jsem docela fit. Takže bych rád dal mlaďochům několik málo rad, jak si své zdraví uchovat.

Především považuji za metlu lidstva kouření a špatný vzduch i pitnou vodu vůbec. Alkohol, jak již shora sděleno, škodí ve větším množství, ostatně i jakékoliv potraviny, zejména cukr nebo sádlo.

Udržet si ve stáří přiměřenou hmotnost, to vyžaduje disciplinu. Návštěvami restaurací si uškodíte, ty porce jsou pro dřevorubce nebo kopáče, ale ne pro lidi vysedávající u počítače, televize nebo jen tak.

Zhoubné jsou v Čechách zejména rohlíky, konzumuje se jich opravdu moc. Ale i knedlíky, buchty, chléb, brambory, všeho jenom nejnutnější množství. Párkrát za rok ovárek s křenem nebo hořčicí je dobrý pro náladu, ale častěji raději ne.

Náchylnost na alergii je ve vyšším věku větší, je třeba se před větším zatížením prachem bránit. Když už k tomu kapání z nosu, slzení a jakoby rýmě dojde, pomohou kapky do nosu, já mám dobrou zkušenost s Fluticasonpropionátem, v lékárně vám poradí.

Značná část seniorů má tendenci k diabetu II typu. Zde je opravdu třeba omezit sladké, doporučuji jako diabetikum zejména metformin. Beru ho už nejméně 12 roků, vědecké studie potvrzují, že brzdí i Alzheimera a jiné potíže stáří a hlavně, nemá vedlejší účinky.

Nu a nakonec něco nepohodlného: kdo posedává, ten rezaví! I ve vyšším věku musíte hodně chodit, jezdit na kole, plet na zahrádce, venčit pejska, pohyb je život.

Nejmíň jednou za den se musíte námahou zpotit, to pomáhá!

0/0
doporučit
8.10.2019 21:27

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...