Wings for Life: změřte své síly s celým světem pro dobrou věc

aktualizováno 
Brzy se koná další, tentokrát již pátý ročník unikátního závodu, kdy se běžci snaží utéct autu a který vyhrává ten, kdo zvládne běžet nejdéle. Startuje se již šestého května, tentokrát ve Vídni, ale nejen tam.

Změřit své síly proti běžcům z celého světa můžete při unikátním charitativním závodu Wings for Life World Run. | foto: Facebookový profil Wings for Life World Run

Změřit své síly proti běžcům z celého světa můžete při unikátním charitativním závodu Wings for Life World Run. Při něm v jeden jediný moment odstartují profesionální běžci, hobíci i handicapovaní sportovci zároveň na všech kontinentech a ten okamžik nastane 6. května ve 13 hodin ve Vídni. Ta v letošním roce převzala štafetu od Bratislavy, která závod pořádala loni.

Fotogalerie

Na startu se každý rok setkávají profesionální sportovci, osobnosti z veřejného života i nadšení amatérští běžci a společně běží pro dobrou věc. V minulosti nechyběla taková jména jako Eva Samková, Vavřinec Hradilek nebo skateboardista Maxim Habanec. Celkový výtěžek ze závodu putuje na výzkum léčby poranění míchy, kterým se zabývá nezisková nadace Wings for Life.

Jak se závodí

Tento charitativní běh se svým netradičním konceptem proslavil už téměř po celém světě. Běží se i ve 13 časových pásmech, zapojí se 150 různých národností, a limitem není ani věk soutěžících. Nejstaršímu bylo prozatím 95 let. 

Délka trasy závodu není pevně daná, je jen a jen na vás. Půl hodiny po tom, co vyrazí ze startu poslední běžec, vyjede Catcher Car, které představuje pohyblivý cíl. Když vás dojede, váš závod je u konce, jste v cíli.

Změřit své síly proti běžcům z celého světa můžete při unikátním charitativním...

Světový vítěz loňského ročníku Aron Anderson zvládl autu utíkat po celých 92,1 kilometrů. Kolik zvládnete vy? 

Letos nově všichni a všude

V minulých ročnících bylo možné závodit pouze mimo Českou republiku, nejblíže v Bratislavě, nebo ve Vídni. Tentokrát je to jinak.

Letos totiž už můžete závodit všude. Poprvé přichází nová aplikace App Run, která umožní zúčastnit se závodu a přispět na dobrou věc i těm, kteří nemohou vyrazit do Pardubic, Vídně nebo jiných lokalit. Pomocí aplikace může vyběhnout každý odkudkoliv, i ve svém domovském městě nebo obci.

Není třeba být profík, závod je pro všechny. Stačí se do závodu přihlásit a ve stejný čas, kdy zazní startovní výstřely po celém světě, vyrazit klidně jen na procházku se psem nebo s kočárkem. Každý, kdo se zapojí, pomáhá - a kdo pomáhá, se počítá. Navíc pomocí internetového propojení se vás bude snažit dohnat i virtuální Catcher Car, takže nemusíte být ochuzeni o atmosféru závodu v parku ani na zapadlé lesní pěšině. S pomocí aplikace se díky tréninkovému módu navíc můžete na květnový závod natrénovat.

Změřit své síly proti běžcům z celého světa můžete při unikátním charitativním...

Zájemce, který má chuť se více zapojit a nechce se mu běžet samotnému, může zorganizovat pomocí App Runu závod přímo v místě svého bydliště. Také tím pomůže dobré věci. Bližší informace jsou dostupné po přihlášení do aplikace a na webu wingsforlifeworldrun.com.


Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Jsou smutní, mrzutí a znudění. Proč muži na dovolené tak trpí?

ilustrační snímek

Těší se domů. Poslední den neříkají: „To je škoda, že to tak uteklo.“ Říkají: „Konečně!“ Je to tak, muži neradi jezdí...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Vlasy jako radar. Kštice prozradí vše o vaší stravě i nemocech

Ilustrační fotografie

Zhoršenou kvalitu vlasů nikdy nepodceňujte. Tělo vám může dávat signál, že špatně jíte, nebo používáte příliš agresivní...

Ladný tanec, nebo bojové umění? Díky tai-či najdete energii i klid

ilustrační snímek

Určitě jste je už někde viděli. Lidi, kteří se ráno scházejí v parku a společně cvičí. Vypadá to trochu jako ladný...

Zázrak jménem chůze. Díky ní budete zdravější, šťastnější a chytřejší

Ilustrační snímek

Chůze je pro člověka nejpřirozenější fyzickou aktivitou, jejíž blahodárné účinky stále zbytečně podceňujeme. Díky...

Pronájem bytu 3+kk v Kyjově
Pronájem bytu 3+kk v Kyjově

Sídliště Za Stadionem, Kyjov, okres Hodonín
13 000 Kč/měsíc

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz