Wings for Life: změřte své síly s celým světem pro dobrou věc

aktualizováno 
Brzy se koná další, tentokrát již pátý ročník unikátního závodu, kdy se běžci snaží utéct autu a který vyhrává ten, kdo zvládne běžet nejdéle. Startuje se již šestého května, tentokrát ve Vídni, ale nejen tam.

Změřit své síly proti běžcům z celého světa můžete při unikátním charitativním závodu Wings for Life World Run. | foto: Facebookový profil Wings for Life World Run

Změřit své síly proti běžcům z celého světa můžete při unikátním charitativním závodu Wings for Life World Run. Při něm v jeden jediný moment odstartují profesionální běžci, hobíci i handicapovaní sportovci zároveň na všech kontinentech a ten okamžik nastane 6. května ve 13 hodin ve Vídni. Ta v letošním roce převzala štafetu od Bratislavy, která závod pořádala loni.

Fotogalerie

Na startu se každý rok setkávají profesionální sportovci, osobnosti z veřejného života i nadšení amatérští běžci a společně běží pro dobrou věc. V minulosti nechyběla taková jména jako Eva Samková, Vavřinec Hradilek nebo skateboardista Maxim Habanec. Celkový výtěžek ze závodu putuje na výzkum léčby poranění míchy, kterým se zabývá nezisková nadace Wings for Life.

Jak se závodí

Tento charitativní běh se svým netradičním konceptem proslavil už téměř po celém světě. Běží se i ve 13 časových pásmech, zapojí se 150 různých národností, a limitem není ani věk soutěžících. Nejstaršímu bylo prozatím 95 let. 

Délka trasy závodu není pevně daná, je jen a jen na vás. Půl hodiny po tom, co vyrazí ze startu poslední běžec, vyjede Catcher Car, které představuje pohyblivý cíl. Když vás dojede, váš závod je u konce, jste v cíli.

Změřit své síly proti běžcům z celého světa můžete při unikátním charitativním...

Světový vítěz loňského ročníku Aron Anderson zvládl autu utíkat po celých 92,1 kilometrů. Kolik zvládnete vy? 

Letos nově všichni a všude

V minulých ročnících bylo možné závodit pouze mimo Českou republiku, nejblíže v Bratislavě, nebo ve Vídni. Tentokrát je to jinak.

Letos totiž už můžete závodit všude. Poprvé přichází nová aplikace App Run, která umožní zúčastnit se závodu a přispět na dobrou věc i těm, kteří nemohou vyrazit do Pardubic, Vídně nebo jiných lokalit. Pomocí aplikace může vyběhnout každý odkudkoliv, i ve svém domovském městě nebo obci.

Není třeba být profík, závod je pro všechny. Stačí se do závodu přihlásit a ve stejný čas, kdy zazní startovní výstřely po celém světě, vyrazit klidně jen na procházku se psem nebo s kočárkem. Každý, kdo se zapojí, pomáhá - a kdo pomáhá, se počítá. Navíc pomocí internetového propojení se vás bude snažit dohnat i virtuální Catcher Car, takže nemusíte být ochuzeni o atmosféru závodu v parku ani na zapadlé lesní pěšině. S pomocí aplikace se díky tréninkovému módu navíc můžete na květnový závod natrénovat.

Změřit své síly proti běžcům z celého světa můžete při unikátním charitativním...

Zájemce, který má chuť se více zapojit a nechce se mu běžet samotnému, může zorganizovat pomocí App Runu závod přímo v místě svého bydliště. Také tím pomůže dobré věci. Bližší informace jsou dostupné po přihlášení do aplikace a na webu wingsforlifeworldrun.com.


Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

Plavání, kolo a vodní lyže. Vyzkoušejte letní sporty, kterými zhubnete

ilustrační snímek

Fitko a vydýchanou tělocvičnu si nechte na zimu a využijte příjemné počasí k pohybu na čerstvém vzduchu. Letní sporty...

Migréna dokáže člověka zlomit, svěřte se raději do rukou lékaře

Ilustrační snímek

Migréna není obyčejná bolest hlavy. Toho, kdo jí trpí, umí doslova vyřadit z „provozu“, Mnohdy se k ní přidají i...

Hlíva jako recept na dlouhý život. Hlídá cholesterol a pomáhá hubnout

Češi si hlívu natolik oblíbili, že se již běžně pěstuje i na českých farmách,...

Léčivá síla hlívy ústřičné je známá po tisíce let. V Číně ji lidé považují za účinný prostředek, který člověku zaručí...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz